پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : انهدام باند قاچاق سازمان‌‌يافته ارز در هرمزگان
پنجشنبه، 9 آبان 1398 - 08:55 کد خبر:41121
در پي اقدامات پيچيده اطلاعاتي و عملياتي سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره‌ كل اطلاعات استان هرمزگان، يك شبكه قاچاق سازمان ‌يافته ارز شناسايي و متلاشي گرديد. طي اين عمليات هوشمندانه ۴ نفر از اعضاي شبكه كه اقدام به حواله غير مجاز و قاچاق ارز به كشور امارات مي نمودند، شناسايي و با هماهنگي مقام قضائي بازداشت شدند.


به گزارش جنوب ايران نيوز، وزارت اطلاعات طي اطلاعيه‌اي از شناسايي و انهدام باند بزرگ و سازمان يافته قاچاق ارز خبر داد. متن اطلاعيه از قرار زير است:
 
 در پي اقدامات پيچيده اطلاعاتي و عملياتي سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره‌ كل اطلاعات استان هرمزگان، يك شبكه قاچاق سازمان ‌يافته ارز شناسايي و متلاشي گرديد. 

See the source image
 طي اين عمليات هوشمندانه ۴ نفر از اعضاي شبكه كه اقدام به حواله غير مجاز و قاچاق ارز به كشور امارات مي  نمودند، شناسايي و با هماهنگي مقام قضائي بازداشت شدند.
 
متهمان اصلي پرونده ضمن تأسيس دو شركت صوري در جزيره قشم با سوء استفاده از قوانين مناطق آزاد در بانك هاي مختلف افتتاح حساب نموده و خارج از ضوابط تعيين شده توسط دولت و بانك مركزي در زمينه خريد، فروش و حواله ارز مرتكب قاچاق ارز شده و معادل ريالي ارز خريد و فروش شده را روزانه از طريق اين حساب ها انتقال مي‌دادند.
 
همچنين شماري از " قاچاقچيان سوخت و كالا " و " فعالان غيرمجاز اقتصادي " از ساير استان‌ هاي كشور نيز به جاي استفاده از صرافي هاي مجاز مبادلات ارزي خود را با انگيزه فرار مالياتي و پولشويي از طريق اين شبكه انجام مي دادند. ارزش ميزان ارز قاچاق شده توسط اين شبكه حدود ۱۱۰۰ ميليارد تومان برآورد شده است.