پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : دو كشته و 7 زخمي در واژگوني نيسان حامل دانش‎آموزان بشاگردي + علت فاجعه
چهارشنبه، 15 آبان 1398 - 12:52 کد خبر:41134
عدم توجه كافي به جلو و نيز ناتواني در كنترل خودرو توسط راننده عامل واژگوني وانت نيسان حامل دانش آموزان بشاگردي بود.

به گزارش جنوب ايران نيوز، سرپرست پليس راه استان هرمزگان از واژگوني يك دستگاه وانت نيسان سرويس مدرسه با ۲ كشته و ۷ زخمي در بشاگرد خبر داد.
 
سرهنگ مهدي نيكبخت در تشريح اين خبر، اظهارداشت: برابر اعلام مركز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ مبني بر واژگوني يك دستگاه وانت نيسان در ۵۰ كيلومتري شهر سردشت بشاگرد، بلافاصله ماموران به محل اعزام شدند.
 
وي افزود: در اين حادثه، خودرو وانت نيسان كه حامل ۲۹ دانش آموز از روستاهاي "بند باريك" و سه روستاي ديگربود، واژگون شد كه بر اثر اين سانحه ۲ نفر از دانش آموزان حين انتقال به بيمارستان جان خود را از دست دادند و ۷ نفر ديگر براي مداوا به مراكز درماني منتقل شدند.
 
اين مقام انتظامي ادامه داد: كارشناسان علت اين سانحه را عدم توجه كافي به جلو و نيز عدم توانايي در كنترل خودرو توسط راننده و قصور در برنامه ريزي و ساماندهي حمل و نقل در سرويس مدارس و به كارگيري وسايل نقليه غير ايمن توسط اداره آموزش و پرورش بشاگرد اعلام كرده اند.
 
سرپرست پليس راه هرمزگان به منظور پيشگيري از حوادث ناگوار جاده اي به رانندگان توصيه كرد: بارعايت قوانين ومقررات راهنمايي و رانندگي به حقوق خود وديگران احترام گذاشته و از مواردي كه موجب غفلت و حواس پرتي مي شود، پرهيز كنند.