پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : دستگاه قضايي به واگذاري‌ زمين‌هاي مزارع پرورش ميگو ورود كند
جمعه، 29 آذر 1398 - 15:04 کد خبر:41385
امام جمعه شهرستان جاسك با بيان اينكه يكي از نگراني هاي مردم بخش مركزي واقع در غرب اين شهرستان واگذاري زمين هاي پرورش ميگو است، گفت: در اين واگذاري‌ها هيچگونه نگاهي به بومي‌هاي منطقه نشده است.


به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، حجت الاسلام محمدكاظم مناقبيان ظهر امروز در خطبه‌هاي اين هفته جاسك اظهار داشت: در نگاه اسلام مسجد پايگاه عبادت و محوري ترين مكان براي عموم است.
دستگاه قضايي به واگذاري‌ زمين‌هاي مزارع پرورش ميگو ورود كند
وي با بيان اينكه وقتي روح نماز در جامعه حاكم شود، مشكلات جامعه برطرف مي شود، افزود: وقتي حضرت ابراهيم به سرزمين مكه رسيد، فرمودند خداوندا من با خانواده و فرزندانم آمده‌ام تا نماز را بپا دارم.
 
امام جمعه جاسك تصريح كرد: انقلاب ما براي احياي مسجد بود، مساجد به عنوان سنگر يك جامعه محسوب مي شود و امام راحل فرمودند؛ از فانتوم ها نترسيد از روزي بترسيد كه مساجد خالي شود.
 
مناقبيان با اشاره به اينكه هر چقدر نيروي جوان در مساجد تربيت شود، جامعه را فساد دورتر خواهد شد، ابراز داشت: بزرگان ما فرمودند كسي كه نماز خود را اول وقت بخواند، مانند كسي است كه به امام زمان (عج) اقتدا كرده است.
 
وي ادامه داد: با توجه به وضعيت اقتصادي جامعه، راه حل اين وضعيت اتحاد ملي و در كنار عزم ملي است و از طرفي همه بايد در اين طرح همراهي كنند تا مشكلات مردم حل شود و انتظار مي‌رود كه افزايش قيمت بنزين بر معيشت مردم تاثير نگذارد و دولت جلوي اين گراني و تورم بنزين را بگيرد.
 
وي گفت: برگزاري كنگره ۱۵۰۰ شهيد هرمزگان چند پيام مهم دارد كه قدرداني از مجاهدت آناني است كه جان خود را تقديم نظام كرده‌اند و تجديد عهدي است با آنان كه اقتدار امروز كشورمان را مديون‌شان هستيم.
 
امام جمعه جاسك بيان كرد: اسلام توصيه مي كند در شب‌هاي بلند سال محبت، علاقه و عشق به يكديگر را ابراز كنيد و شب هاي اين چنيني كه همراه با صله ارحام است گرامي بداريم و محبت به همسايه‌ها و كساني كه مشكلاتي دارند را از ياد نبريم.
 
وي با تاكيد بر اينكه يكي از ظرفيت شهرستان جاسك، پرورش ميگو است، تأكيد كرد: متاسفانه در بخش مركزي شهرستان در روستاهاي مانند گزي و گاوبندي يكسري اختلاف وجود دارد و در روستاي گاوبندي اراضي پرورش ميگو به سرمايه گذاران واگذار شده كه در اين واگذارهاي هيچگونه نگاهي براي بومي‌هاي منطقه نشده است كه مردم نگران هستند.
 
مناقبيان تصريح كرد: اين يك مطالبه جدي است كه از نماينده عالي دولت در شهرستان و دستگاه قضا در خواست داريم در اين خصوص ورود جدي داشته باشند و از حق مردم استيفا كنند و زمينه براي سرمايه گذاري مردم بومي ايجاد كنند.