پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : در سوگ سردار آسماني!
جمعه، 13 دی 1398 - 22:20 کد خبر:41469
محمد كاظم انبارلويي


«محمدكاظم انبارلويي» در سوگ سردار شهيد سپهبد «قاسم سليماني» نوشت:
 
ملت ايران در سوگ شهادت يك سردار آسماني رخت عزا به تن كرده است. اكنون ملت ايران يكصدا فرياد مرگ بر آمريكاست. مطالبه خون سردار شهيد سليماني يك مطالبه ايراني نيست يك مطالبه اسلامي در گستره ملت هاي اسلام و آزادي خواهان جهان است.يك روح عاشق و شيداي شهادت در نخستين ساعات بامداد جمعه بر بال ملائك به ملكوت اعلي پر كشيد. 40 سال است او دار خود را به دوش مي‌كشيد و در بيابان‌هاي جنوب و كوه‌‌هاي سر به فلك كشيده غرب در ايام دفاع مقدس به‌دنبال شهادت مي‌گشت.

شهيد قاسم سليماني در آغوش ارواح طيبه شهدا، نام خود را در تاريخ ايران و اسلام به‌عنوان عاشق ترين به شهادت و ديدار حق در كهكشان ايثار، فداكاري، جوانمردي، دليري،‌ مقاومت و جهاد در راه خدا ثبت كرد و جاودانه شد. پايان دفاع مقدس هيچ‌گاه نگذاشت سلاحي كه او  بردوش مسئوليت داشت بر زمين ماند.

شهادت سردار رشيد اسلام حاج قاسم سليماني ،‌آمريكا را يك گام به تله بزرگي كه در منطقه خداوند بزرگ براي نابودي استكبار جهاني حفر فرموده نزديك كرد. ترامپ با فرمان قتل فرماندهان حشدالشعبي و شهيد حاج قاسم سليماني  وارد يك ماجراجويي شده است كه او را تا سقوط حتمي راحت نخواهد گذاشت.

آمريكا بايد در انتظار پاسخ سخت جمهوري اسلامي ايران و تك‌تك سربازان سلحشور اسلام در كليه خطوط مقاومت باشد.

از آمريكا صداهاي خشونت و جنگ مي‌آيد ملت ايران و عراق اين صدا را روي كاخ سفيد آوار خواهند ساخت.

شهادت شهيد سليماني يك نقطه عطف در تاريخ ايران و منطقه است، كار و راه او با انگيزه مضاعف حتما ادامه پيدا مي‌كند و  متوقف نمي‌شود.

ترامپ با شعار تخطئه مواضع جنگ‌طلبانه رؤساي جمهور سابق آمريكا به روي كار آمد، اما او نشان داده كه كمتر از آن‌ها جنگ طلب، خشونت‌طلب و خونخوار و تروريست نيست. 

امروز درخت تناور مقاومت در فلسطين اشغالي، لبنان، عراق، سوريه، يمن و ... ميوه داده است و كمر استكبار جهاني و صهيونيسم و تروريسم را در منطقه  شكسته است.
فقط يك اراده و يك فرمان كافي است درسي به متجاوزان داده شود تا سال‌ها آن را فراموش نكنند.

آن‌روز كه در آشوب‌هاي خياباني در سفارت آمريكا در بغداد ژنرال‌هاي آمريكايي حمله به كنسولگري‌هاي ايران در برخي از شهرهاي عراق را طراحي مي‌كردند هيچ‌گاه در خواب هم نديده بودند كه سفارت آن‌ها در بغداد مورد هجوم مردم قرار گيرد اگر خويشتن‌داري مقامات حشدالشعبي نبود معلوم نبود از جاسوس‌خانه آمريكا در بغداد چه باقي مي‌ماند. آمريكا امروز زير چكش خشم و نفرت ملت‌هاي منطقه قرار دارد. به‌زودي طوفاني بر خواهد خاست و بساط اشغالگران را از عراق و منطقه بر خواهد چيد. يك روز قبل از اين جنايت بزرگ، برخي خبرگزاري‌ها خبر از آمدن 20 فروند 71C از مبدأ آمريكا و 6 فروند031C از مبدأ اروپا به همراه چندين هواپيماي VIP و نيز نيروهاي ويژه آمريكا به منطقه  داده بودند. اين جماعت از اشرار آمريكا بايد بدانند به ضيافت خونيني  پاي گذاشته‌اند و جان سالم از منطقه بيرون نخواهند برد. ترامپ در واكنش خود در مورد اقدام تجاوزكارانه صبح جمعه پرچم آمريكا را در صفحه  توئيتر خود منتشر كرد. اين پرچم در محوطه سفارت آمريكا در بغداد چند روز پيش به آتش كشيده شد. 

و به‌زودي در سراسر منطقه در كليه خطوط مقاومت به آتش كشيده خواهد شد.

بدون شك رژيم صهيونيستي در اين جنايت بزرگ سهيم بوده و بخشي از پاسخ سخت فرزندان مقاومت را بايد پذيرا باشد. فرزندان مقاومت خون خواه شهيد سليماني هستند و در هر منطقه  كه مزدوران آمريكايي را بيابند بدون شك انتقام خواهند گرفت. شهادت حاج قاسم سليماني خون جديدي به رگ‌هاي مقاومت خواهد دواند.

حاج قاسم سليماني بارها در سخنراني‌هاي خود صريحا آرزوي خود را پيوستن به خيل عظيم شهيدان انقلاب دفاع مقدس اعلام كرده بود.

او بود كه گفت: «تا كسي شهيد نبود – شهيد نمي‌شود- شرط شهيد شدن شهيد بودن است. تمناي قلبي من اين است و  از خداوند مي‌خواهم مرا به شهيدان محلق كند.»
امروز او به آرزوي خود رسيده است. به‌راحتي مي‌توان  نجواي شبانه او را با شهيدان و خداي شهيدان شنيد.

گفتا كه كيست بر در، گفتم كمين غلامت
گفتا چه كار داري، گفتم مها سلامت 
گفتا كه چندراني، گفتم كه تا بخواني
گفتا كه چند جوشي، گفتم كه تا قيامت 
گفتا كجاست آفت، گفتم به كوي عشقت
گفتا كه چوني آنجا، گفتم در استقامت 

شهادت سردار شهيد حاج قاسم سليماني فرزند راستين امام و رهبري و چهره بين‌المللي مقاومت را به امام زمان (عج) ملت بزرگ ايران و فرمانده كل قوا و خانواده شهدا به‌ويژه خانواده محترم ايشان تبريك و تسليت مي‌گوييم.