پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : به روح سردار سليماني تعظيم مي‌كنم/ ديشب يك سيلي زده شد، انتقام بحث ديگري است
چهارشنبه، 18 دی 1398 - 13:37 کد خبر:41506
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به اينكه ديشب يك سيلي به آمريكا زده شد، اما انتقام، بحث ديگري است، فرمودند: شهيد سليماني تمام نقشه‌هاي نامشروع آمريكا در غرب آسيا را خنثي كرد.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، هزاران نفر از مردم قم، صبح امروز و در آستانه سالگرد قيام 19 دي با حضور در حسينيه امام خميني(ره) با رهبر معظم انقلاب ديدار كردند.
 
رهبر انقلاب: به روح سردار سليماني تعظيم مي‌كنم/ ديشب يك سيلي زده شد، انتقام بحث ديگري است/ حضور آمريكا بايد تمام شود
 
گزيده‌هايي از بيانات حضرت آيت‌الله خامنه‌اي را در ادامه مي‌خوانيد:
 
ـ درباره اين شهيد عزيز، حاج قاسم سليماني. درباره شخصيت خود او اين روزها خيلي درباره اين رفيق خوب و عزيز و شجاع و خوشبخت ما كه به ملكوت اعلي پيوست خيلي صحبت‌ شده و حرف‌هاي درستي هم گفته شده.
 
ـ اولاً شهيد سليماني هم شجاع بود و هم باتدبير بود. صرفاً شجاع نبود. برخي شجاعت دارند امّا تدبير و عقل لازم را ندارند. برخي اهل تدبير هستند امّا اهل اقدام و عمل نيستند و دل و جگر اقدام را ندارند. اين شهيد عزيز هم دل و جگر داشت و به دل خطر مي‌رفت و ابايي نداشت. در دوران دفاع مقدس هم خودش و لشكرش اينطور بودند. 
 
ـ هم اينكه باتدبير بود. منطق داشت براي كارهايش. اين شجاعت و تدبير توامان،‌ فقط هم در ميدان نظامي نبود. در ميدان سياست هم اينطور بود. بنده بارها به دوستان فعال در عرصه سياسي اين را مي‌گفتم درباره رفتارها او و كارهاي او. در عرصه سياست هم شجاع بود هم با تدبير. سخنش اثرگذار بود.
 
ـ از همه اين‌ها بالاتر، اخلاص او بود. اين ابزار شجاعت و تدبير را براي خدا خرج مي‌كرد. اهل تظاهر نبود. تمرين كنيم اخلاص را در خود ايجاد كنيم.
 
ـ هم يك فرمانده جنگاور مسلط بر عرصه نظامي بود هم در عين حال به‌شدت مراقب امور شرعي بود.
 
ـ در ميدان جنگ گاهي افراد،‌ حدود الهي را فراموش مي‌كنند و مي‌گويند وقت اين حرف‌ها نيست. او مراقب بود. جايي كه نبايد سلاح به‌كار گرفته شود به كار نمي‌برد و مراقب بود به كسي تعدّي نشود. احتياط‌هايي مي‌كرد كه معمولاً در عرصه نظامي كسي انجام نمي‌دهد.
 
ـ به دل خطر مي‌رفت امّا مراقب حفظ جان سربازانش و همكارانش بود
 
ـ ديشب يك سيلي به آمريكايي‌ها زده شد؛ «انتقام» بحث ديگري است.
 
ـ در مسائل داخلي، اهل جناح نبود. به شدت انقلابي بود. انقلاب و انقلابي‌گري خط قرمز او بود. اين را سعي نكنند كمرنگ كنند. اين يك واقعيت است. او ذوب در انقلاب بود.
 
ـ تقسيم به احزاب گوناگون و اسم‌هاي مختلف در اين عوالم نبود. امّا به‌شدت پايبند به انقلاب و خطّ نوراني امام بود.
 
ـ يك نمونه از تدبير و شجاعت او كه اين را دشمنان خوب مي‌دانند و شايد برخي دوستان ندانند اين بود كه توانست با كمك ملت‌هاي منطقه تمام نقشه‌هاي نامشروع آمريكا در غرب آسيا را خنثي كند.
 
ـ اين فرد توانست در مقابل نقشه‌هايي كه با پول و روش‌هاي تبليغاتي وسيع و توانايي ديپلماسي و زورگويي‌ها دارند، قد عَلم كند.
 
ـ آمريكايي‌ها نقشه‌شان براي فلسطين اين بود كه قضيه فلسطين را به فراموشي بسپارند و جرأت نكنند دم از مبارزه بزنند. اين مرد، دست فلسطيني‌ها را پر كرد و كاري كرد كه يك منطقه كوچك به‌نام غزه در مقابل آن‌ها بايستند به نحوي كه بعد از 48 ساعت جنگ، آن‌ها اعلام آتش‌بس مي‌كنند. اين كار حاج قاسم سليماني بود.
 
ـ اين چيزي است كه برادران فلسطيني به آن شهادت مي‌دهند در ديدارهاي با ما.
 
ـ در جلسه‌اي كه ما غالباً با همين مسئولين مختلف كه با كار او ارتباط داشتند، حاج قاسم گوشه‌اي ديده مي‌شد و ديده نمي‌شد. خود را جلوي چشم قرار نمي‌داد.
 
ـ نقشه آمريكا در عراق، سوريه،‌ لبنان به كمك و فعاليت اين شهيد عزيز،‌ خنثي شد.
 
ـ آمريكايي‌ها عراق را مثل رژيم طاغوت ايراني يا امروز سعودي مي‌خواهند؛ نقطه‌اي پر از نفت در اختيار آن‌ها باشد و هر كاري بخواهند به تعبير آن شخص، مثل گاو شيرده، اما عناصر مومن و جوانان عراقي و مرجعيت در مقابل اين قضايا ايستادند و حاج قاسم به همه اين جبهه وسيع مدد رساند به عنوان يك مشاور فعال و پشتيبان بزرگوار شبيه همين قضيه در مورد سوريه و لبنان نيز وجود دارد.
 
ـ آمريكايي‌ها مي‌خواهند لبنان را از مهم‌ترين عامل استقلال يعني مقاومت خالي كنند. تا نتوانند مقاومت كنند. حزب‌الله بحمدالله روز به روز قوي‌تر شد و امروز هم دست و هم چشم لبنان، حزب‌الله است و نقش شهيد ما در اين موضوع نقش ممتاز و برجسته است. اين است تدبير و شجاع.
 
ـ ملت‌ها امروز بيدار هستند و نقش اين شهيد و ياران او مثل شهيد ابومهدي المهندس،‌ مردي مومن و شجاع با چهره نوراني معنوي و خدايي. شهيد سليماني و امثال اين انسان‌هاي شجاع توانستند كارهاي بزرگي انجام دهند.
 
ـ اين درباره اين شهيد عزيز كه البته بيش از اين مي‌توان حرف زد.
 
ـ يك فصل ديگر درباره شهيد سليماني، بركات اين شهادت است. امروز من به آنچه او براي ملت ما و منطقه به‌وجود آورد من تعظيم مي‌كنم. كار بزرگي انجام شد. قيامتي به‌پا كرد. معنويت او، شهادت او را برجسته كرد. اين تشييع‌جنازه‌هاي ايران و آن بدرقه‌هاي عراقي در كاظمين،‌ بغداد، نجف و كربلا چه كردند با اين پيكر ارباً ارباً!
 
ـ از روح مطهر او از اعماق دل تشكر مي‌كنيم.
 
ـ شهادت او زنده بودن انقلاب را به رخ دنيا كشيد. عده‌اي مي‌خواستند وانمود كنند انقلاب در كشور مرده است. عده‌اي هم سعي مي‌كنند اين اتفاق رخ دهد. شهادت او نشان داد انقلاب زنده‌ است. ديديد چه اتفاقي افتاد در تهران و شهرهاي ديگر؟
 
ـ البته براي اين حادثه كرمان كه تعدادي جان باختند عميقاً متأسف و متأثر هستم و به خانواده‌هاي آن‌ها تسليت مي‌گويم.
 
ـ شهيد سليماني چشم‌هاي غبار گرفته را باز كرد.
 
ـ دشمن‌ها در برابر اين عظمت احساس حقارت كردند اما ممكن است به روي خود نياورند. دشمني كه سعي مي‌كند اين انسان شجاع را تروريست معرفي كند؛ آمريكايي‌هاي دروغگو كه نمي‌توان ارزشي براي آن‌ها قائل شد مي‌خواستند اينطور عمل كنند امّا ملّت ايران بر دهن آن‌ها كوبيد.
 
ـ حالا وظيفه ما چيست؟ بالاخره حادثه مهمي اتفاق افتاده. بحث انتقام و اين حرف‌ها بحث ديگري است. حالا ديشب يك سيلي به آن‌ها زده شد.
 
ـ آنچه در مقام مقابله مهم است اين كارهاي نظامي به اين شكل كفايت نمي‌كند. آنچه مهم است اين است كه بايستي حضور فسادبرانگيز  آمريكا در اين منطقه تمام شود.
 
ـ آن‌ها در اين منطقه جنگ و فتنه و ويراني آوردند. البته هرجا قدم گذاشته‌اند همينطور عمل كرده‌اند.
 
ـ اصرار هم دارند كه همين فساد و همين ويرانگري را نسبت به ايران عزيز و جمهوري اسلامي هم داشته باشند. مدام اصرار مي‌كنند بحث مذاكره و اين‌ها مقدمه دخالت است. اين بايد به پايان بپذيرد. اين منطقه قبول نمي‌كند حضور آمريكا را. دولت‌هاي برخاسته از ملت‌ها قبول نمي‌كنند.
 
ـ آنچه وظيفه ما به عنوان آحاد جمهوري اسلامي است،‌ دشمن شناسي است. در شناخت دشمن اشتباه نكنيد. بله همه مي‌دانيد دشمن صهيونيست است و آمريكا. اين‌ها را مي‌دانيد. امّا تلاش وسيعي انجام مي‌شود كه اين قضيه را به‌عكس كنند با شيوه‌هاي عجيب تبيغاتي.
 
ـ نكته بعد،‌ دانستن نقشه دشمن است. اينكه مي‌خواهد چكار كند و بعد دانستن شيوه مقابله با نقشه دشمن.
 
ـ اتكا ما به مردم است. جمهوري اسلامي بدون خواست و كمك و آراء مخالف و موافق مردم كه چيزي نيست و معنايي ندارد. مردم هم بايد دشمن را بشناسند هم شيوه‌هاي دشمن را بشناسند و هم نحوه مقابله با آن را.
 
ـ امروز در كشور افراد شجاع، كم نداريم. هم نظامي، هم علمي و سياسي، افراد با تدبير و شجاع و آگاهي داريم. بايد سخن اين‌ها شنيده شود. كاري كه اين‌ها مناسب مي‌دانند در سطح كشور و جامعه به‌نحو درستي انجام بگيرد.
 
ـ تربيت‌شدگان مكتب امام، روز به روز بيشتر مي‌شود. امام فرمودند فتح‌الفتوح انقلاب رشد دادن اين نهال‌هاي بالنده است. كاملاً‌ درست مي‌فرمود. اين همه فتوحات در برابر تربيت انسان‌هاي برجسته، كوچك است. 
 
ـ اين را قاطعانه مي‌گويم؛ دشمن عبارت است از آمريكا، رژيم صهيونيستي و دستگاه استكبار. مجموعه‌اي از كمپاني‌ها و دستگاه‌ها.
 
ـ فلان دولت منفور در منطقه كه يك موقعي حرفي بزند عليه ما،‌ اين دشمن ما نيست. مادامي كه حركتي از آن‌ها در خدمت دشمن عليه جمهوري اسلامي از آن‌ها سر نزدند ما آن‌ها را دشمن نمي‌دانيم. 
 
ـ اگر اين را دانستيم،‌ راه مقابله با نقشه دشمن را هم اگر دانستيم. نقشه دشمن اين است كه جوانان و مردم ما را در بخش‌هاي گوناگون دچار خلل در عزم و اراده كند. اين نقشه اساسي دشمن است. ترديد افكني در ايمان و عزم راسخ مردم. 
 
ـ مي‌دانند اگر اين اتفاق رخ دهد،‌ قدرت تهاجمي و حتي دفاعي ما تحت تأثير قرار خواهد گرفت. البته توطئه آمريكا فقط اين نيست، اين مهم‌ترين توطئه‌هاست.
 
ـ در ميدان اقتصاد كه تحريم‌هاست. در مسائل امنيتي، همين قبل از اين قضاياي آبان ماه در يك كشور كوچك امّا واقعا شرير و خبيث اروپايي، يك عنصر آمريكايي با تعدادي ايراني مزدور و وطن‌فروش عليه ايران بنا به برنامه‌ريزي كردند. نقشه هم همان چيزي بود كه ما چند روز بعد در قضاياي بنزين ديديدم. يعني مردم اوقاتشان از بحث بنزين تلخ بود و به مجرد اينكه تعدادي وارد خيابان شدند اين مغرضين و عمّال دشمن شروع كردند به عمل. يعني تخريب كنند، آتش بزنند و جنگ راه بياندازند. اين نقشه قبلي بود.
 
ـ از قبل هم افراد را آماده كرده بودند و به عده‌اي پول داده بودند. از اين كارها زياد انجام مي‌دهند.
 
ـ همين چند روز قبل گفتم كه دولت آمريكا خوشحالي مي‌كرد و گفتند كار ايران تمام شده. چند روز بعد معلوم شد كار خودشان تمام شده، چون غصّه‌دار بودند.
 
ـ‌ در مقابل اين نقشه هم بايد آن نقاط اساسي را مورد نظر داشت. نقاط اساسي عبارت است از مباني فكري؛ چه مباني فكري اسلامي چه مربوط به انقلاب.
 
ـ وحدت ملي مهم است. اين وحدتي كه زير تابوت شهيد سليماني ايجاد شد بايد محفوظ بماند. مردم،‌ جهت‌گيري‌شان بايد اين باشد. جهت‌گيري انقلاب، جهت‌گيري تكريم از مردان انقلاب و تكريم شهيدان و تكريم هر چيزي كه يادآور ارزش‌هاي انقلاب است.
 
ـ اين را هم همه بدانيم كه دشمني اين جبهه، موسمي و فصلي نيست. اين دشمني، ذاتي و هميشگي است. هر وقت بتوانند ضربه مي‌زنند. علاج اين است كه خود را از لحاظ امنيتي، سياسي،‌ اقتصادي و جهات مختلف قوي كنيم تا نتواند ضربه بزند.
 
ـ‌ اينكه برخي خيال مي‌كنند اگر يك قدم كوتاه آمدند، آمريكايي‌ها دست از دشمني بر دارند، خطاي بسيار فاحشي است. اينكه برخي مي‌گويند و در روزنامه‌ها هم مي‌نويسند كه كاري كنيم كه آمريكا عصباني نشود،‌ اين كاملاً غلط است. اين برخلاف فرمايش قرآن است
 
ـ وجود اين جوانان مومن و نيروهاي فعال، اصلا براي همين است كه دشمن عصباني شود و از همين عصباني هستند؛ از جوانان عرصه خدمت و علم و جوانان عرصه نظامي. دشمن از اين عصباني است.
 
ـ‌ (در واكنش به تكبيرهاي توامان مردم): ان‌شاءالله هميشه صداي شما رسا و زبان‌تان گويا و گام‌تان استوار باشد و خداي متعال رحمت كند عزيزان ما را شهيد سليماني و شهيد ابومهدي و همراهان عزيز عراقي و ايراني آن‌ها را.
 
ـ خداوند رحمت كند همه كساني كه راه حركت اين ملت را هموار كردند.
 
ـ اين مصوبه مجلس ضربه بسيار خوبي بود. مصوبه پارلمان عراق هم بسيار خوب بود كه مصوبه اخراج آمريكا از عراق بود. ان‌شاءالله خدا كمك كند اين راه را ادامه دهند.
 
ـ مردم سراسر كشور چشمشان به مردم قم است. در روز 19 دي به مناسبت آن حادثه بسيار مهم و تاريخ‌ساز
 
ـ درباره 19 دي بايد درس بگيريم. اكثر شما آن روز را نديديد ولي خاطره‌اش زنده است كه ما از آن خاطره بايد درس بگيريم.
 
ـ به خاطر دفاع از مرجعيت و رهبر عظيم‌الشان انقلاب مردم قم به خاطر دفاع از ايشان در مقابل نيروهاي مسلّح و بي‌رحم رژيم طاغوت سينه سپر كردند.
 
ـ مردم با دست خالي آمدند. چه چيزي آن‌ها را به وسط ميدان كشاند؟ ايمان و غيرت ديني.
 
ـ همان حركت، منشاء يك انقلاب بزرگ شد. حركتي كه به خاطر غيرت ديني انجام شد خدا به آن بركت داد و ادامه پيدا كرد و پشت سر هم،‌ اربعين‌ها مردم را به وسط ميدان كشاند و امام بزرگوار هم رهبري كرد و منتهي شد به قيام عظيم سال بعد يعني بهمن 57
 
ـ مي‌توان به بركت ايمان و غيرت ديني كارهاي مهمي انجام داد. آن روز مردم دستشان خالي بود ولي امروز دست ما پر است و مجهز است در برابر زورگويان عالم.
 
ـ نگذاريم درس 19 دي فراموش شود. چه مسئولين تبليغاتي كشور، چه علماي معظّمي كه در قم و ساير مناطق هستند. چه جوان‌هاي فعال در حوزه فرهنگي چه آحاد مردم. نگذاريد اين درس بي‌نظير كه جلوي چشم ما اتفاق افتاد فراموش شود.
 
ـ درس شروع مظلومانه متكي به ايمان و غيرت ديني و بركتي كه خداي متعال به اينطور حركات مي‌دهد و اين حماسه عظيم را پشت سر هم ايجاد كرد.
 
ـ خداوند در قرآن، اين نكته را كه فراموشي به سراغ ما نيايد،‌ به مناسبت امم گذشته تكرار كرده است.
 
ـ بني‌اسرائيل يك روزي آنچنان قدرت معنوي پيدا كردند كه با اين كه زن و فرزندانشان زير شكنجه فرعون بودند توانستند فرعون را مغلوب كنند تا اينكه خداي متعال راه را براي آن‌ها باز كرد و فرج را با غرق فرعون به آن‌ها عطا كرد.
 
ـ همين بني‌اسرائيل بعد از مدتي با گذشت زمان از آن حالت اول خارج شدند. دل‌ها سنگين شد و آن توكل و اعتماد به خدا و آن صبر و استفامت را از دست دادند. 
 
ـ جوان مومن و پايبند به انقلاب از ابتداي انقلاب خيلي بيشتر است. ناراضي نيستيم اما مراقب باشيد راه درست طي شود. اين درس بزرگ و قرآني كه خداي متعال كمك مي‌كند؛ اين درس را فراموش نشود.