پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : يادداشت/ بسم الله قاصم جبارين
جمعه، 20 دی 1398 - 16:31 کد خبر:41547
ترور سردار سليماني يعني ترور ستون آرامش خاورميانه

جليل نمازي از فعالان سياسي و اجتماعي هرمزگان در يادداشتي با عنوان ترور سردار سليماني يعني ترور ستون آرامش خاورميانه نوشت:
 
به نظر ميرسد مراسم تشييع پيكر شهيد حاج قاسم سليماني رضون الله تعالي عليه در طول تاريخ جامعه بشريت يكي از بي نظيرترين و با شكوه ترين مراسمات باشد . براي رمزگشايي از اين پديده نادر بهتر آن است به شخصيت حقيقي و حقوقي او رجوع نمائيم
 
سردار سليماني عالي ترين مقام نظامي و امنيتي كشورمان را دارا بود، ولي بر خلاف مقامش هرگز نخواست با ژست جايگاهش در هيچ مكان و زماني ظاهر شود. بي شك ابعاد وجودي اين شهيد والا مقام بسيار گسترده تر از ان است كه بشود در مورد ان قلم زد
 
حفظ كرامات انساني، خودساختگي، هوش و فهم عميق بخشي از فضايل اخلاقي بي نظير او بودند و اين خصايص از او چنين شخصيتي ساخته بودند كه آن جمعيت عظيم و پرشور صرف نظر از پوشش وسن و سال با گرايشهاي مختلف سياسي ، اجتماعي و مذهبي حضور يابند و با شكوه هر چه تمام تر پيكر او را تشييع كنند.
 
اينگونه تشييع باشكوهي را مي توان چنين تحليل كرد: وقتي به يكي از مدافعان غيرتمند تمدن كهن ايران اسلامي تعدي شود ايرانيان غيور آن را بر نمي تابند و عليه آن به پا مي‌خيزند.
 
مردم به درستي درك كرده اند شهادت چنين شخصيتي به دست بيگانگان، تجاوز به كيان و هويت ملي شان بوده است.
 
اكنون اذهان عمومي برايش سوال مطرح است كه آيا ديگر مي توان چنين شخصيت بي بديل و مردمي را در خاورميانه يافت؟
 
كوردلان اجنبي و برخي از ساده لوحان داخلي بر اين باورند كه سردار سليماني يك تروريست قهار بود اين بدخواهان و تهمت زنان هرگز نمي خواهند بفهمند كه دفاع و حراست از كيان و ناموس مسلمانان سرلوحه كار سردار سليماني بود.
 
وطن پرستي كه تمام قتل و كشتارهاي هشت ساله جنگ حق عليه باطل را ناديده ميگيرد و به حمايت از مردم مسلمان عراق به پا مي خيزد.
 
هرگز فرامش نكنيم كه اگر داعشي ها بغداد را تصرف ميكردند جهان ناچار دولت داعش را به رسميت مي شناخت و به اين ترتيب يكي از خوفناك ترين حكومت تروريستي تاريخ شكل ميگرفت.
 
جهان در چنين وضعيتي بود كه سردار رشيد ايران زمين با نبوغ ذاتي و تجربه هايش در مقابل داعش ايستاد و سياستمداران غربي تنها نظاره گر او بودند و مي ديدند كه چطور سردار سليماني سد راه وحشيان داعشي شده است. و همه ي هزينه هاي مجاهدت هايش را نيز مي پردازد.
 
بي شك با فرماندهي او بود كه دوران وحشت و ترور داعش پايان پذيرفت . از اين رو جنابتكاران خبيث حاج قاسم را مانع بزرگي براي رسيدن به اهدافشان در منطقه مي ديدند به همين سبب مزدوران بز دل ، ژنرال بزرگ جهان حاج قاسم سليماني را در صبحگاه سيزدهم ديماه نود و هشت به شكلي كاملا ناجوانمردانه و ناسازگار با قواعد بين المللي در فرودگاه بغداد ترور كردند
 
نگارنده حقير بر اين باور است : ترور سردار سليماني يعني ترور ستون آرامش خاورميانه
 
نگارنده : جليل نمازي