پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : پاسخ موشكي سپاه و تشييع ميليوني سردار سليماني از ايام الله است/ همان اندازه كه ما از حادثه هواپيما غصه خورديم دشمن خوشحال شد
جمعه، 27 دی 1398 - 15:00 کد خبر:41566
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمودند: آن روزي كه ده‌ها ميليون در ايران و صدها هزار نفر در بعضي كشورها به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خيابان‌ها آمدند و بزرگترين بدرقه جهان را شكل دادند از ايام الله است.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، خطبه‌هاي حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در نماز جمعه امروز تهران، لحظاتي پيش آغاز شد. 

مراسم نماز جمعه امروز تهران با حضور گسترده مردم در مصلي بزرگ امام خميني(ره) در حال برگزاري است.

اهم محورهاي بيانات رهبر معظم انقلاب به اين شرح است: 

ـ همه برادران عزيز را دعوت مي‌كنم و توصيه مي‌كنم به رعايت تقوا؛ اگر نصرت الهي را مي‌خواهيم در تقواست. اگر توفيقات الهي را مي‌خواهيم هدايت الهي را مي‌خواهيم در تقواست. اگر فرج و گشايش در مسائل شخصي و اجتماعي را مي‌خواهيم در تقواست و بايد كوشش كنيم كه تقواي الهي را معيار كار خودمان قرار دهيم. آنچه مهم است توصيه به تقواست. خود اين حقير بيشتر از شما محتاج اين توصيه هستم. هركدام به اندازه رشد خودمان تقويت را رعايت كنيم.

پاسخ موشكي سپاه و تشييع ميليوني سردار سليماني از ايام الله است/ همان اندازه كه ما از حادثه هواپيما غصه خورديم دشمن خوشحال شد

ـ بحث من پيرامون آيه‌اي است از قرآن كه توصيه مي‌كند حضرت موسي را ايام الله را به ياد بني‌اسرائيل بياورد؛ يك احتمال اين است كه به وسيله ايام الله خدا را قيامت را به ياد آنها بياورد.

ـ اهميت ايام الله در اينجا معلوم مي‌شود كه موسي پيامبر عظيم الشان مامور است ايام الله را به ياد مردم بياورد.  ايام الله آيه‌ هستند. نشانه راهند براي كساني كه دو صفت را دارند. صبّار يعني كسي كه سر تا پا استقامت و صبر است. اهل صبر و استقامت است. شكور يعني كسي كه نعمت را مي‌شناسد و شكرگذاري مي‌كند كه عرايضي دارم در اين مورد.

ـ آيه بعد مي‌فرمايد حضرت موسي اين دستور را عملي مي‌كند. به ياد آنها آورد نجاتشان از دست فرعونيان را. از دست قدرت ستمگر را، كه چطور شما را نجات داد. اين از ايام الله است. يكي از نمونه‌هاي ايام الله اين است. وقتي كه جوامع و انسان‌ها از دست ستمگر نجات پيدا مي‌كند، بعد دنباله اين نداي عمومي پروردگار است، يعني با صداي بلند، خداي متعال به همه اعلام مي‌كند كه اگر شكرگذاري كرديد ما آن نعمتي كه به شما داديم روز به روز افزايش خواهيم داد، زياد خواهيم كرد اما اگر كفران نعمت كرديد. شكر را به جا نياورديد مشكلات فراواني است كه براي شما پيش خواهد آمد.

ـ بعد در آيه بعد نتيجه كلي از اين مطالب را مي‌فرمايد؛ اين كه ما مي‌گوييم شكرگذار باشيم نعمت خدا را از ياد نبريم، اين خود شماست و الّا خداي متعال بي‌نياز است. ايام الله مهم است. مي‌خواهم در مورد ايام الله صحبت كنم. براي مردمي كه صبارند و شكورند. اهل استقامت و صبرند. از ميدان به اندك چيزي خارج نمي‌شوند و ايستادگي مي‌كنند، شكورند يعني اولا نعمت را مي‌شناسند. تبعات پنهان و آشكار نعمت را مي‌دانند. ثانيا قدرشناس نعمتند يعني ارزش اين نعمت و وزن اين نعمت را مي‌دانند. ثالثا بر اساس آن احساس مسئوليت مي‌كنند. بر اساس اين نعمتي كه خدا داده احساس مسئوليت مي‌كنند، بنابراين ملت و قومي بي‌صبر نيستند. اين آيات سوره ابراهيم است كه مكّي است، يعني وقتي مسلمانان در اوج مبارزات و ايستادگي و مقامت در برابر جريان كفر قرار داشتند اين آيات نازل شد بدانيد خداي متعال ايام الهي دارد كه شما بايد شكرگذار باشيد اگر شما از آنچه خداي متعال به شما داده به شما پيروزي خواهد داد.

ـ اين دو هفته‌اي كه بر ما گذشت هفته پر ماجرا و استثنايي است ماجراهاي تلخ، شيرين، حوادث درس‌آموز براي ملت ايران پيش آمد در اين دو هفته. يوم الله يعني روزي كه دست قدرت خدا را انسان در حوادث مشاهده مي‌كند. آن روزي كه ده‌ها ميليون در ايران و صدها هزار نفر در بعضي كشورها به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خيابان‌ها آمدند و بزرگترين بدرقه جهان را شكل دادند اين يكي از ايام الله است. 

ـ آنچه اتفاق افتاد كار هيچ عاملي به‌جز دست خدا نمي‌تواند داشته باشد. آن روزي هم كه موشك‌هاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، پايگاه آمريكايي را در هم كوبيد آن روز هم يكي از ايام الله است.

ـ ما اين دو روز را جزء ايام الله در اين چند روز گذشته دو هفته گذشته در مقابل چشم خودمان ما ملت مشاهده كرديم؛ اينها روزهاي نقطه عطف تاريخند. روزهاي تاريخ‌سازند. روزهاي عادي نيستند. ديديد كه يك نيرويي يك ملتي اين قدرت و توان روحي را دارد كه به يك قدرت متكبر زورگوي عالم اين جور سيلي بزند اين نشان‌دهنده دست قدرت الهي است و  آن روز جزء ايام الله است.

ـ روزها تمام مي‌شوند لكن تاثيرات اين روزها در زندگي ملت‌ها باقي مي‌مانند و روحيه ملت‌ها در منش و مسير ملت‌ها آثاري كه مي‌گذارند آثار ماندگار و بعضا جاودانه است.

ـ خب حالا جامعه ايراني به نظر ما يك جامعه صبّار و شكور است. در طول اين سال‌هاي متمادي ملت ايران همواره سپاسگذار الطاف الهي در طول اين سال‌ها بوده است. ما بايد از اين آيات درس بگيريم.

ـ من عرض مي‌كنم پس از 41 سال پيروزي انقلاب اسلامي اين جمعيت بي‌نظير را كدام دست قدرتي به ميدان آورد؟ اين اشك و عشق و شور را چه كسي پديد آورد؟ كدام عاملي مي‌توانست يك  چنين معجزه‌اي نشان دهد جز دست قدرت الهي؟

ـ كساني كه قدرت دست خدا را نمي‌توانند در اين حوادث ببينند و تحليل مادي مي‌كنند عقب مي‌مانند. بُعد معنوي و بسيار مهم اين حوادث همين است كه خداي متعال اين كار را مي‌كند. وقتي خداي متعال يك چنين حركتي را به وجود مي‌آورد انسان بايد احساس كند اراده الهي در پيروزي است. اراده الهي بر اين است كه اين ملت در اين راه و در اين خط حركت كند و پيروز شود.

ـ اين عشق و وفا و اين ايستادگي و اين بيعت بزرگ با خط امام نشان‌دهنده معنويات و باطن اين ملت هم هست. مردم با اين حضورشان در ميدان با خط امام بيعت كرديم. ملتي با اين عظمت آن هم بعد از گذشت بيش از 30 سال از رحلت امام اينگونه با امام مردم بيعت مي‌كنند. چه شد كه در چند روز قبل از اين حادثه و بعد از اين حادثه امپراتوري خبري صهيونيسم در همه دنيا سعي كردند نام سردار بزرگوار عزيزمان را متهم كنند به تروريسم.

ـ آيا دست خدا را به وضوح نمي‌توان ديد؟ خدا دست‌هاي قدرت ما را در اين كشور در اين جامعه فعال كرده است.

ـ خود اين شهادت بزرگ كه مربوط به تشييع بود، يكي از آيات قدرت الهي است، رسوايي دولت بي‌آبروي آمريكا را رقم زد. اينها كسي را كه سرشناس‌ترين و قوي‌ترين فرمانده مبارزه با تروريسم بود، شهيد كردند.

ـ شهيد سليماني به معناي واقعي كلمه قوي‌ترين فرمانده بود. كدام فرمانده ديگر قدرت داشت مي‌توانست كارهايي كه او انجام داد انجام دهد؟

ـ به يك منطقه‌اي در محاصره 360 درجه‌اي كه دشمن است، شهيد سليماني با بالگرد وارد اين منطقه مي‌شود جوانان خوبي در آن منطقه هستند فرماندهي ندارند و چشم‌شان به حاج قاسم مي‌‌افته انگيزه پيدا مي‌كنند و دشمن را متواري مي‌كنند. چه كسي مي‌تواند اين كار را انجام دهد؟

ـ‌ قوي‌ترين فرمانده در منطقه را ترور كردند. در ميدان روبروي جنگ با او مواجه نشدند. او را دزدانه و بزدلانه به صورت ترور دولت آمريكا او را ترور كرد و خودشان هم اعتراف كردند كه مايه روسياهي آمريكا شد.

ـ در اين منطقه قبل از اين حادثه اين كار مخصوص رژيم صهيونيستي بود كه افراد را ترور كند و بگويد ما ترور كرديم. صهيونيست‌ها ترور مي‌كردند و مي‌گفتند ما ترور كرديم.

ـ آمريكايي‌ها آدم زياد كشتند. ولي اعتراف نمي‌كردند كه ما ترور كرديم. اينجا رئيس‌جمهور آمريكا به زبان خودش اعتراف كرد و گفت ما تروريست هستيم و ما ترور كرديم. رسوايي بالاتر از اين چه مي‌شود .

ـ پاسخ قدرتمندانه سپاه هم درخور تدبر است . يوم الله تشييع جنازه شهيد عزيز يك طرف قضيه است. عكس‌العمل و واكنش قدرتمندانه سپاه طرف ديگر سپاه است . اين ضربه به آمريكا بود البته ضربه مؤثر نظامي بود اما مهمتر و بالاتر از ضربه نظامي ضربه حيثيتي بود. ضربه به هيبت ابرقدرتي آمريكا بود.

ـ آمريكا سال‌هاست در سوريه عراق لبنان در افغانستان ضربه مي‌خورد از دست قدرتمند مقاومت و اين ضربه از همه بالاتر بود اين ضربه حيثيتي بود ضربه به ابهت آمريكا بود.

ـ حالا اعلام مي‌كنند ما تحريم كرديم و تحريم‌ها را بالا مي‌برند. اين پاسخ قدرتمندانه چنين خصوصيتي بود.

ـ اخلاص بركت دارد. هر جا اخلاص بود خداي متعال به اخلاص بندگان مخلصش بركت مي‌دهد، رشد و نمو پيدا مي‌كند. كار به نحوي مي‌شود كه اثر آن به همه مي‌رسد. بركات آن در ميان مردم باقي مي‌ماند اين ناشي از اخلاص است. نتيجه آن اخلاص همين اشك و آه مردم همين حضور مردم است. اين يك مسئله است.

ـ اما اينكه ما اين حوادث را قيمت گذاري كنيم. قدر آن را بدانيم و بدانيم اندازه اين چقدر است. اين در صورتي تحقق پيدا مي‌كند ما به حاج قاسم سليماني و ابومهدي شهيد عزيز به چشم يك فرد نگاه نكنيم به چشم مكتب نگاه كنيم. يك مكتب يك راه يك مدرسه درس‌آموز با اين چشم نگاه كنيم آنوقت اهميت اين قضيه روشن خواهد شد. قدر و قيمت آن مشخص خواهد شد.

ـ سپاه قدس را به عنوان يك مجموعه و سازمان اداري نبينيم. 

بلكه به عنوان يك نهاد انساني و داراي انگيزه‌هاي بزرگ و روشن انساني ملاحظه كنيم. اگر اين طور شد اين اجتماع و اين تجليل اين مرد معناي ديگري پيدا مي‌كند. ـ ـ همه نيروهاي مسلم ما بسيج و سپاه و .. زيربناي فكري‌شان همه اين اهداف الهي و بلند است. سپاه قدس نيرويي است كه با سعه صدر به همه جا و همه‌كس نگاه مي‌كند. رزمندگان بدون مرز رزمندگاني كه هر جا نياز باشد آنها در آنجا حضور پيدا مي‌كنند. كرامت مستضعفان را حفظ مي‌كنند. نيروي قدس را بلاگردان مقدسات و حريم‌هاي مقدس مي‌كنند.

ـ‌ نيروي قدس را به اين چشم نگاه كنيم همين كساني كه با جان خودشان با همه توان خودشان به كمك ملت‌هاي ديگر و ضعفاي اطراف منطقه كه در دسترس آنها مي‌روند؛ اينها سايه جنگ و ترور را از كشورمان دور مي‌كنند.

آمريكا آن از طريق ايجاد داعش مي‌خواست مرزها و شهرها و خانواده‌هاي ما را دچار ناامني و تشويش كند. آنها متوقف شدند به كمك همين جوانان عزيز كه رفتند و اين تلاش بزرگ را انجام دادند.

ـ آن فريب خوردگاني كه يك روزي فرياد زدند «نه غزه نه لبنان» هرگز نه فقط جانشان را بلكه منافع‌شان حاضر نشدند فداي ميهن كند.

ـ اينها بودند كه در زماني كه نياز به دفاع از كشور بود جانشان را كف دست گذاشتند و به ميدان رفتند از ايران دفاع كردند. اينها هستند كه مي‌تواند ادعا كنند كه مي‌توانند از امنيت كشور و ملت دفاع كنند. با اين نگاه ما مي‌توانيم ملت ايران را و معنويات ملت را كشف كنيم.

ـ اين كساني كه در خيابان آمدند ميليون‌ها آدم كه در كرمان و خوزستان و ... زير جنازه اين عزيزان رفتند و ديدند و اشك ريختند و كساني كه در شهرهاي مختلف توانستند براي اينها از دور عزاداري كنند؛ واقعا ده‌ها ميليون جمعيت ما وارد اين آزمون شدند و توانستند حقيقت اين ملت را تشكيل دهند.

ـ ملت ايران نشان داد كه به نمادهاي مقاومت عشق مي‌ورزد. ملت ايران نشان داد طرفدار مقاومت است، طرفدار تسليم نيست. كساني هم سعي مي‌كنند چيز ديگري را به افكار عمومي نشان دهند با صدق و صفا با مردم رفتار نمي‌كنند. ملت اين است ملت طرفدار ايستادگي و مقاومت است. ملت طرفدار ايستادگي مقابل اين دلقك است.

ـ ببينند مردم ايران كي هستند؟ چند نفري كه به عكس سردار پرافتخار ما افتخار مي‌كنند ؟ يا اين جمعيت عظيم كه در خيابان خود را نشان مي‌دهند ؟

ـ‌ سخنگويان دولت شرير آمريكا مرتب تكرار مي‌كنند ما كنار مردم ايرانيم. دروغ مي‌گوييد! البته تا حالا نتوانسته و بعد از اين هم نخواهيد توانست غلطي كنيد.

ـ ملت ايران باطن خود را نشان داد زيربناي فكري خود را نشان داد احساسات صادقانه خود را نشان داد. 

ـ‌ يك نكته ديگر بايد توجه شود اين است كه خداي متعال مي‌فرمايد ايام الله بايد در ياد مردم باقي بماند. يك عده سعي مي‌كنند اين يوم‌الله‌هاي اين روزها را به دست فراموشي بسپارند. مسائل ديگري را مطرح كنند شايد بتوانند ياد اين يوم‌الله بزرگ را تحت الشعاع قرار دهند.

ـ‌ يكي همين قضيه تاسف انگيز حادثه سقوط هواپيما بود. حادثه تلخي بود. دل ما را به معناي حقيقي سوزاند. از دست دادن جوانان عزيز، مردم خوب‌مان و كساني كه از كشورهاي ديگر اينجا بودند حادثه تلخي بود و شكي نيست.

ـ يك عده‌اي به هدايت از تلويزيون‌هاي و راديوهاي انگليسي سعي كردند قضيه را به نحوي آرايش كنند كه اين دو شهيد بزرگوار را به دست فراموشي بسپارند. سعي كردند كاري كنند كه به خيال خودشان آن را فراموش كنند.

ـ‌ انسان تعجب مي‌كند. يك عده جوان هستد و فريب مي‌خوردند ولي عده‌اي جوان نيستند و  حاضر نيستند منافع ملي را درك كنند. آنچه دشمن مايل است از زبان اينها سر مي‌زند.

ـ من مي‌خواهم عرض كنم همان اندازه كه ما از اين حادثه سقوط هواپيما غصه خورديم دشمن ما به همان اندازه خوشحال شد. به خيال اينكه يك مستمسكي به دست آورده كه مي‌تواند سپاه و نظام جمهوري اسلامي را زير سوال ببرند اشتباه كردند. آنها مكر كردند اما ندانستند مكرشان مقابل دست قدرت پروردگار تاثيري ندارد.

ـ‌ حادثه يوم‌الله تشييع جنازه شهيد و يوم‌الله در هم كوبيدن پايگاه آمريكايي از بين نمي‌رود و روز به روز زنده‌تر خواهد شد.

ـ من همين جا لازم است صميمانه بار ديگر با اصحاب اين مصيبت همدردي كنم و در غم آنها شريك هستيم و تشكر كنم از پدر و مادرها و صاحبان عزاهايي با وجود اينكه دلهاشان پر از غم بود در برابر توطئه دشمن ايستادند و برخلاف ميل دشمن حرف زدند.

ـ اينها شجاعت و فهم و بصيرت مي‌خواهد. در مقابل اين شخصيت‌ها احساس تكريم مي‌كند.

ـ يكي از كارهاي ديگر كه براي تحت الشعاع قراردادن اين حوادث انجام دادند كه اين سه دولت انگليس فرانسه و آلمان كردند. كه ما مسئله هسته‌اي را بار ديگر به شوراي امنيت مي بريم كه البته مسئولين كشور خوشبختانه پاسخ آنها را داد.

ـ‌ اين سه كشور همان سه كشوري هستند كه در دوران جنگ تحميلي تا توانستند به صدام كمك كردند. دولت آلمان وسايل شيميايي را در اختيار صدام حسين قرار داد.