پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : تمام فوتبال ايران عليه سياسي‌ترين تصميم AFC/ نمايندگان ايران: تن به ذلت نمي‌دهيم
شنبه، 28 دی 1398 - 12:20 کد خبر:41567
نمايندگان كشورمان در ليگ قهرمانان آسيا تاكيد دارند زير بار تصميم ظالمانه و توام با فضاسازي و جوسازي عليه امنيت ايران نخواهند رفت.

به گزارش جنوب ايران نيوز،  چند روزي است كه موج منفي عليه فوتبال ايران در كنفدراسيون فوتبال آسيا به جريان افتاده است. 

اعلام كنفدراسيون فوتبال آسيا به فدراسيون فوتبال مبني بر اينكه قصد دارند بازي هاي ليگ قهرمانان آسيا با حضور نمايندگان ايران در كشور بي طرف برگزار شود و بهانه اين تصميم ناامني در ايران عنوان شده، يكي از سياه ترين و مسموم ترين فضا عليه ايران در طول تاريخ اي اف سي است.

AFC كه در موارد مختلف كوتاهي هاي خود نسبت به فوتبال ايران را بارها نشان داده است اين بار دست روي نقطه اي گذاشته كه كاملا بر اساس جوسازي هايي دشمنان ايران در منطقه خاورميانه است.

 تمام فوتبال ايران عليه سياسي‌ترين تصميم AFC/ نمايندگان ايران: تن به ذلت نمي‌دهيم

البته تصميم منتقل شده به فدراسيون فوتبال براساس نظر كميته مسابقات ليگ قهرمانان آسيا بوده و هيات رئيسه كنفدراسيون فوتبال آسيا هنوز نظر نهايي خود را اعلام نكرده است و ظاهرا قرار است امروز در اين باره تصميم نهايي اعلام شود. از سويي فدراسيون فوتبال هم كه روز گذشته با نمايندگان ايران در ليگ قهرمانان آسيا جلسه اي داشت نامه نگاري ها و مراتب اعتراض خود را نسبت به اين تصميم ناجوانمردانه اعلام كرده است.

با اين حال مديران سه باشگاه استقلال، پرسپوليس و شهرخودرو روز گذشته نسبت به اين اقدام ضد ايراني موضع گيري شديدي داشتند. 

خليل زاده: تن دادن به اقدام AFC تن به ذلت است

سرپرست باشگاه استقلال در اين باره گفت:  ايران امن‌ترين كشور منطقه است و با تبليغات دروغين كشورهاي عربي اين واقعيت انكار نمي‌شود. اين‌ها بازي‌هاي سياسي است كه كشورهاي عربي راه انداخته‌اند وگرنه امنيت كامل در ايران برقرار است و ما از كنفدراسيون فوتبال آسيا مي‌خواهيم اسير اين جوسازي‌ها نشود و با اينگونه اظهارات برخورد كند.

سرپرست باشگاه استقلال تصريح كرد: نمي‌شود كه بگويند براي بقيه ورزش‌ها امنيت وجود دارد ولي در فوتبال امنيت نيست. ما در حال پيگيري اين موضوع هستيم و انتظار داريم بقيه باشگاه‌هايي كه در ليگ قهرمانان آسيا حضور دارند نيز به اين موضوع ورود كنند و همه باهم اجازه ندهيم با سياسي كردن فوتبال حق باشگاه‌هاي ايراني ضايع شود.

وي خاطرنشان كرد: با امنيت كامل ليگ قهرمانان آسيا را برگزار مي‌كنيم و تضمين مي‌دهيم رقباي ما با آرامش كامل در ايران حاضر شوند و با آرامش از ايران بروند و يك خاطره خوب از امنيت ايران در ذهن آن‌ها نقش ببندد.

 سرپرست استقلال تاكيد كرد: در همين زمينه ما امروز بيانيه‌اي را در باشگاه گذاشته‌ايم به هيچ وجه ما در كشور ثالث و بي طرف بازي نخواهيم كرد و قبل از اينكه فدراسيون اعلام كند. اين يك بازي سياسي است كه رخ داده است. تن دادن به اقدام و تصميم كنفدراسيون فوتبال آسيا، تن دادن به يك ذلت است. كشور ما كشوري با عزت است و به خاطر چند بازي عزت كشور خودمان را خراب نمي‌كنيم.

سرپرست مديرعاملي استقلال درباره اينكه اگر تيم‌هاي ايراني در كشورهاي ثالث حاضر نشوند و از ليگ قهرمانان آسيا كناره‌گيري كنند، آيا از نظر حقوقي مسئله‌اي رخ مي‌دهد يا كه خير، عنوان داشت: جلسه‌اي در وزارتخانه خواهد بود و با حضور مسئولان در اين باره تصميم گيري مي‌شود. هر نتيجه‌اي كه منجر به اين شود كه در كشور ثالث و بي طرف بازي شود، ما بازي نخواهيم كرد و عواقبش را خواهيم پذيرفت.

* انصاري‌فرد: در خاورميانه و غرب آسيا هيچ جا امن‌تر از ايران نيست

محمدحسن انصاري‌فرد درباره ماجراهاي ميزباني تيم هاي ايراني در ليگ قهرمانان آسيا اظهار داشت: ايران تاكنون با امنيت كامل از تيم‌هاي ديگر در ليگ قهرمانان آسيا ميزباني كرده و برگزاري باشكوه فينال ليگ قهرمانان آسيا كه با همكاري همه مسئولان انجام شد و تحسين AFC در مراسم اخير قرعه كشي ليگ قهرمانان را به همراه داشت  شاهدي بر اين مدعاست. به هيچ وجه نه كوتاه خواهيم آمد و نه اجازه مي‌دهيم كه به ميزباني تيم‌هاي ايراني خدشه وارد كنند.

او ادامه داد: نمي‌دانم كه اين جوسازي برخي در كويت تا چه حد صحت دارد ولي اگر صحت داشته باشد و ما كوتاه بياييم و آنها بگويند در ايران بازي نمي‌كنيم، اشتباه بزرگي است. يك روز مقابل عربستاني‌ها كوتاه آمديم و الان هم اگر در قبال بازي استقلال كوتاه بياييم، فردا اين موضوع گريبان پرسپوليس و تيم‌هاي ديگر را هم مي‌گيرد. بايد جلوي اين موضوع بايستيم و اجازه ندهيم كه كشورهاي ديگر از طريق فوتبال و به بهانه‌هاي واهي امنيت كشور را زير سوال ببرند.

انصاري فرد تاكيد كرد: در خاورميانه و غرب آسيا هيچ جا امن‌تر از ايران نيست. وزير ورزش هم تضامين لازم را به AFC اعلام كرده و ما هم در باشگاه پرسپوليس پيش‌بيني‌هاي لازم را انجام داده‌ايم. قويا بايد جلوي اين مسائل ايستاد.

او گفت: پرسپوليس در همان سالي كه به فينال آسيا رفت، متاسفانه بازي‌هاي زيادي را در كشور ثالث انجام داد. بازيكنان تيم خسته شدند و چند بازي در مراحل حذفي در كشورهاي ديگر انجام شد و تيم از حمايت هواداران خود محروم شد. پرسپوليس پرطرفدارترين تيم آسياست و امنيت كامل در ايران برقرار است و بايد جلوي شيطنت ها ايستادگي كرد و هوشيار بود.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس گفت: اين حق تيمهاي ايراني است كه از حضور تماشاگرانشان بهره ببرند. اين راهي است براي تضعيف فوتبال ايران و جريانات سياسي در آن دخيل است ‌اما فكر مي‌كنم بهتر است AFC به سابقه خوب ايران در برگزاري بازي‌هاي بين‌المللي نگاه كند و در برابر هرگونه جوسازي و ادعاها و درخواست هاي غيرواقعي بايستد.

* حميداوي: خط قرمز ما عزت ايران اسلامي است 

فرهاد حميداوي مالك باشگاه شهرخودرو خراسان در واكنش به تصميم اخير كنفدراسيون فوتبال آسيا گفت: متاسفانه امروز شاهد اين هستيم كه دشمنان ايران اسلامي مرزهاي دشمني را از اقتصاد و فرهنگ فراتر برده و وارد ورزش پرطرفدار فوتبال كرده و از هر اقدامي عليه كشور عزيزمان فروگذار نيستند.

وي افزود: به عنوان نماينده‌اي از فوتبال شرق ايران كه براي اولين بار به مسابقات آسيايي راه پيدا كرده‌ايم صراحتا عرض مي‌كنم كه خط قرمز ما عزت ايران اسلامي است و در حالي كه مملكت‌مان در امنيت كامل است، حاضر به ميزباني بازي‌هايمان در هيچ جايي غير از خاك وطن نيستيم.

حميداوي متذكر شد: باشگاه شهرخودرو خراسان بر اين تصميم خود مصمم است و آبرو و عزت ايران اسلامي را فداي چند بازي آسيايي نخواهد كرد.

وي تاكيد كرد: در قرعه‌كشي ليگ قهرمانان آسيا كشورهاي عربي منطقه از حضور در كشور عزيزمان و خصوصا مشهدالرضا ابراز شادماني مي‌كردند و اي كاش كنفدراسيون فوتبال آسيا تحت‌تاثير جوسازي‌هاي دشمنان ما قرار نگيرد.

به گزارش فارس، مواضع باشگاه هاي ايران در قبال تصميم سرتاسر سياسي و توام با جوسازي در كنفدراسيون فوتبال آسيا مويد اين نكته است كه تا اين لحظه حاضر به پذيرش بازي با تيم هاي در زمين بي طرف نيستند.

اي اف سي كه سابقا به دليل فضاسازي هاي شديد عربستان سعودي همچنان روي بازي هاي نمايندگان ايران مقابل تيم هاي سعودي در كشور بي طرف تاكيد دارد اين بار پا را فراتر گذاشته و مي خواهد حق مسلم ميزباني را از ايران بگيرد درحالي كه ساير رشته هاي ورزشي در ايران بدون مشكل حضور داشته اند و با امنيت كامل مسابقات برگزار شده است. 

كميته مسابقات ليگ قهرمانان آسيا بدون حضور نماينده اي از ايران اقدام به تصميم ضد ايراني گرفته و چند روزي است كه رسانه هاي سعودي و وابسته به آنها با فضاسازي هاي غير واقعي از امنيت ايران ديگر كشورهاي آسيايي را تحت تاثير قرار داده اند.

 

منبع: فارس