پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : تلفن‌هاي ضروري در هرمزگان تجميع مي‌شوند
جمعه، 4 بهمن 1398 - 00:43 کد خبر:41600
معاون توسعه مديريت و منابع استانداري هرمزگان گفت: درتمام كشورهاي پيشرفته دنيا يك شماره مشخص وجود دارد تا مردم به راحتي با سازمان‌هاي امدادي ارتباط برقرار كنند، بر همين اساس شماره ١١٢ در بيش از ١٠٠ كشور دنيا به‌عنوان شماره امدادي استفاده مي‌شود.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از روابط عمومي استانداري هرمزگان، نازنين شيباني تذرجي اظهار كرد: در ايران شماره‌هاي سه رقمي متعددي براي امدادرساني در شرايط مختلف وجود دارد. امداد خودرو، خدمات پزشكي، آتش‌نشاني يا حوادث ديگر هر كدام شماره‌اي مخصوص به خود دارند و قطعا سال‌هاست كه اين نياز احساس مي‌شود تا شماره‌اي يكسان براي اين خدمات تعيين شود.
تلفن‌هاي ضروري در هرمزگان تجميع مي‌شوند
وي با تاكيد به اينكه ايجاد يك شماره امدادي واحد قطعا مزاياي زيادي را به دنبال خواهد داشت، ادامه داد: ايجاد هماهنگي‌هاي لازم بين سازمان‌ها در كمترين زمان و با كيفيت بهتر،‌ دسترسي آسان به منابع امدادرسان در انواع حوادث، يكسان‌سازي ادبيات تخصصي بين سازمان‌هاي امدادي، ايجاد نظام مشخص تقسيم وظايف در عمليات و از همه مهمتر كاهش زمان پاسخگويي به نيازهاي فوري پزشكي يا امدادي در حوادث و بلايا كه نتيجه آن كاهش ميزان مرگ‌ومير و آسيب‌هاي ناشي از حوادث و سوانح استان است.
معاون استاندار هرمزگان در مورد ضرورت يكسان‌سازي شماره‌هاي امدادي در استان گفت: نكته‌اي كه به آن توجه نشده و بايد به آن اشاره كرد اين شماره تنها براي خدمات اورژانسي و پزشكي نيست، بلكه طيف وسيعي از خدمات را پوشش مي‌دهد كه برخي از آنها متولي قانوني ندارد. از جمله حوادث كوهستان، سيل، دريا، مفقودين در كوير و بسياري موارد ديگر. به همين دليل گاهي اوقات در پي وقوع حوادث و سوانح مشكل اصلي هماهنگ‌كردن دستگاه‌هاي مسئول است.شيباني در اين نشست خواستاربخشنامه اجرايي بالا دستي دولت دستگاههاي اجرايي دربخش هم افزايي همه نهادها و دستگاهها شد.

معاون توسعه مديريت و منابع استانداري هرمزگان دراين نشست از برنامه هاي پاياني اجراي اين طرح بصورت پايلوت خبر داد و افزود: مركز فوريت هاي اورژانس استان اين آمادگي را دارد كه بصورت متمركز اين كار را شروع كند.