پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اظهارات حجت‌الاسلام عبادي در نمازجمعه بندرعباس
جمعه، 4 بهمن 1398 - 17:28 کد خبر:41605
امام جمعه بندرعباس گفت: برخي مناطق سيل‌زده بشاگرد وضعيت مناسبي ندارند و از رسانه‌ها انتظار داريم كه هر چه بيشتر مشكلات اين عزيزان را اطلاع‌رساني كنند.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمد عبادي‌زاده ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه بندرعباس اظهار كرد: براي رفع بيكاري نياز به همت آحاد جامعه است تا نهضتي به پا كرده و معضل بيكاري را از جامعه ريشه كن كنيم چرا كه بيكاري آفات زيادي از جمله از هم پاشيدگي خانواده‌ها، ايجاد افسردگي در جوانان، بالارفتن سن ازدواج جوانان، افزايش بزهكاري در جامعه، افزايش مهاجرت از روستاها به حاشيه كلان‌شهر‌ها و ايجاد معضلات شهري و خموده شدن جامعه را در پي دارد.
 
برخي مناطق سيل‌زده بشاگرد وضعيت مناسبي ندارند/ رسانه‌ها جدي‌تر پاي كار بيايند
 
وي تصريح كرد: فرهنگ كار بايد تغيير كند تا روستاها و كشاورزي‌ها در خطر در امان بمانند. اگر فرهنگ كار را تغيير دهيم، بدون شك توليد در كشور پا مي‌گيرد چرا كه كار عبادت است.
 
امام جمعه بندرعباس با تسليت ايام فاطميه دوم و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، افزود: اين بانوي مكرم اسلام ملاك و شاخص رضايت خدا است و حجتي بر اهل‌بيت و الگوي همه انسان‌ها است.
 
وي در بيان اهميت شناساندن اين الگوي ارزنده اسلام به آحاد جامعه، از خطبا و مداحان خواست تا شخصيت حضرت زهرا(س) را به جامعه معرفي كنند.
 
عبادي‌زاده در ادامه به سفرش به جاسك و بشاگرد اشاره كرد و گفت: آنچه به تصوير كشيده مي‌شود با آنچه در آن جا مي‌بينيم، متفاوت است. مردم مشكلات زيادي دارند و علي‌رغم آنكه همه سرداران سپاه و گروههاي جهادي همچون يك كارگر در خدمت مردم هستند اما مشكلات زيادي وجود دارد. 
 
وي ادامه داد: اگر چه بحران فروكش كرده اما من براي آينده اين مردم عزيز نگرانم كه در آينده با انبوهي از اين مشكلات كه رخ داده، چه بايد بكنند. از مسؤولان و همه مردم خواهش مي‌كنم كه اين بحران‌ها را دو مرحله‌اي ببينند. مرحله اول كمك‌هاي مردمي است كه اكنون به دست آنان مي‌رسد اما مرحله دوم و مرحله اصلي آن است كه مشكلات اين عزيزان به طور ريشه‌اي پيگيري و رفع شود.
 
امام جمعه بندرعباس از رسانه‌ها نيز گلايه كرد كه بيشتر پاي كار بيايند. در بشاگرد شرايط مطلوب نيست و اولويت و ضرورت ساختن پل رودخانه جگين است كه بايستي سريع‌تر ساخته شود. پل و جاده اولويت اصلي بشاگرد است تا مردم بتوانند مايحتاج خود را به روستاها منتقل كنند.
 
عبادي‌زاده با پايان بيان اين كه بشاگرد يكي از پرباران‌ترين شهرهاي استان است، خاطرنشان كرد: متأسفانه بشاگرد با اين همه باران تشنه است و بايد سدهاي آبخيزداري كوچك و بزرگ احداث و آبها مهار شوند چون بشاگرد مي‌تواند در زمينه كشاورزي، نمونه باشد. صنايع دستي بشاگرد نيز هنوز براي مردم ناشناخته است و بايستي به كشور ارائه و عرضه شود.