پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : تمساح خليج فارس اعدام شد
شنبه، 5 بهمن 1398 - 11:02 کد خبر:41607
رئيس كل دادگستري استان هرمزگان از اجراي حكم اعدام سركرده باند بين المللي مواد مخدر معروف به تمساح خليج فارس خبر داد. وي گردش حساب دو هزار ميليارد توماني از محل قاچاق مواد مخدر داشت و آخرين بار حين تدارك براي انتقال 100 تن مواد دستگير شد.

به گزارش جنوب ايران نيوز، علي صالحي در اين باره اظهار كرد: حكم اعدام سرباند بين المللي مواد مخدر با نام اختصاري (ع – ز) معروف به تمساح خليج فارس  و يكي از شركاي او با نام اختصاري (م-ح) اجرا شد.
 
تمساح خليج فارس اعدام شد
 
وي در ادامه افزود: هجده نفر از سوداگران مرگ و اعضاي ديگر اين باند نيز در مجموع به 420 سال حبس و بيست و يك ميليارد ريال جزاي نقدي محكوم شده اند.
 
رئيس كل دادگستري هرمزگان يادآور شد: متهم (ع –ز) سرباند اين شبكه سازمان يافته قاچاق مواد مخدر كه از سوي رسانه‌هاي مختلف با عنوان تمساح خليج فارس و مواردي از اين دست مطرح شده، يكي از بزرگترين سوداگران مرگ و قاچاقچيان مواد مخدر از طريق دريا بود.
 
رئيس شوراي قضايي استان هرمزگان تصريح كرد: اين فرد متولد سال ۱۳۶۲ بود و با وجود آنكه پنج كلاس سواد داشت، يكي از بزرگترين و مخوف ترين شبكه‌هاي قاچاق و توزيع مواد مخدر را در سطح ايران و منطقه رهبري مي‌كرد.
 
اين مقام قضايي بيان داشت: تمساح خليج فارس در چهره‌هاي مختلف و پوشش‌هاي گوناگون فعاليت مي‌كرده و حين دستگيري‌اش در حال هدايت براي قاچاق بيش از ۱۰۰ تن مواد مخدر به حوزه آب‌هاي آزاد بوده است كه ناكام ماند.
 
رئيس كل دادگستري استان هرمزگان خاطرنشان كرد: بين چهار تا پنج سال براي دستگيري اين فرد 36 ساله اقدامات اطلاعاتي انجام شد و با وجود اينكه وي هيچ ردي از خود به جا نمي‌گذاشت، سرانجام در حالي كه وارد كشور شده بود، در دام مأموران پليس گرفتار شده و دستگير شد.
 
صالحي در خصوص جزئيات پرونده تمساح خليج فارس يادآور شد: دامنه فعاليت اين فرد شرور به عنوان سركرده باند سازمان يافته مواد مخدر فراتر از ايران بوده است و اقدامات مجرمانه او از آن سوي مرزهاي كشور آغاز و با عبور از پهنه زميني و دريايي استان‌هاي سيستان و بلوچستان و هرمزگان به عمق سرزميني به ويژه استان‌هاي فارس، تهران و آذربايجان كشيده مي‌شد.
 
وي در ادامه افزود: اين سردسته سوداگران مرگ ظرف دو سال فعاليت مجرمانه بيش از دو هزار ميليارد تومان تراكنش بانكي داشته و حتي به اسم مردگان حساب باز مي كرد.
 
رئيس كل دادگستري استان هرمزگان اظهار داشت: اين باند بين المللي با استفاده از راهكار‌هاي پولشويي، بسياري از وجوه درآمدي حاصل از معاملات مواد مخدر را به اراضي، املاك و مستغلات در اقصي نقاط كشور تبديل كرده بود كه بسياري از اين اموال نامشروع، شناسايي و به نفع دولت ضبط شد.
 
صالحي خاطرنشان كرد: باند بين المللي مواد مخدر تحت رهبري تمساح خليج فارس موفق شده بود، بيش از ۴۰۰ تن مواد مخدر را درقالب محموله هاي بزرگ به كشور وارد نمايد كه خوشبختانه در پي هوشياري دستگاه‌هاي انتظامي و امنيتي، بسياري از اين محموله‌ها كشف و ضبط شد.
 
وي همچنين يادآور شد: طي روند تحقيقات و تكميل دادرسي از اين باند سازمان يافته تعداد زيادي املاك زراعي، 65 منزل مسكوني، چندين فروند شناور از قبيل: لنج و قايق، ۱۶ دستگاه انواع خودرو، ۶ قبضه اسلحه شكاري و بالغ بر ۲۵ ميليارد ريال وجه نقد كشف و ضبط شد.
 
رئيس كل دادگستري استان هرمزگان در پايان با هشدار به قاچاقچيان مواد مخدر خاطرنشان كرد: دستگاه قضايي با توسل به اقدامات پيشگيرانه و برخورد قاطع و بدون اغماض در مسير مبارزه بي‌امان با بلاي خانمان‌سوز مواد مخدر از هيچ كوششي فروگذار نخواهد شد و در راستاي عمل به وظايف قانوني عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ خواهد كرد.