پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : هشدار پليس به همراهان بيمار در بيمارستان
یکشنبه، 6 بهمن 1398 - 00:49 کد خبر:41611
رئيس مركز فرماندهي و كنترل پليس پيشگيري تهران از شهروندان به خصوص همراهان بيماران خواست تا با رعايت هشدارهاي پليسي مسير را براي مجرمان سخت كنند.

به گزارش جنوب ايران نيوز، سرهنگ "سعيد آقاياري" رئيس مركز فرماندهي و كنترل پليس پيشگيري تهران گفت: مدتي قبل با خبر شديم كه زني سن بالا با لباس و يك كيف زنانه شيك به سراغ همراهان بيماران رفته و با چهره‌اي آشفته و نگران ادعا مي‌كند كه شارژ گوشي موبايلش تمام شده و بايد به يك نفر زنگ بزند.
 
وي افزود: اين زن براي اعتماد سازي وقتي گوشي موبايل را در دست مي‌گيرد كيف دستي اش را در اختيار صاحب گوشي موبايل قرار داده و بعد از يك شماره گيري با موبايل شروع به صورت نقش پردازي شروع به صحبت مي‌كند و آرام آرام از همراه بيماران دور شده و در يك لحظه از بيمارستان خارج و گوشي موبايل را سرقت مي‌كند.
 
سرهنگ آقاياري ادامه داد: طعمه‌هاي اين زن با توجه به اينكه كيف زنانه در دستشان است ابتدا به رفتارهاي وي شك نكرده و منتظر بوده تا زن مسن براي گرفتن كيفش بازگردد، اما بعد دقايقي كه هيچ خبري از اين سارق حرفه‌اي نمي‌شود شاكيان اقدام به بررسي كيف زنانه كرده كه متوجه خالي بودن آن شده اند.
 
رئيس مركز فرماندهي و كنترل پليس پيشگيري تهران عنوان كرد اين پرونده در حال رسيدگي است، اما شهروندان در زمان روبرو شدن با چنين اتفاقاتي در بيمارستان‌ها يا مراكزي كه افراد توجه كمتري به اطراف دارند توصيه كرد و گفت: در بخش‌هاي اطلاعات، حراست و پذيرش و اورژانس بيمارستان‌ها يك تلفن خط آزاد براي استفاده همراهان بيماران وجود دارد كه در صورت نياز مي‌توانند از آن استفاده كنند.
 
وي افزود: با توجه به اينكه يگان‌هاي حفاظت فيزيكي يا پليس در بيمارستان حضور دارند شهروندان در زمان مواجهه با چنين افرادي آن‌ها را به ماموران پليس راهنمايي كنند تا تيم‌هاي پليسي حاضر در بيمارستان به كمك و راهنمايي افراد بپردازند و شهروندان با رعايت توصيه‌هاي پليسي از گرفتار شدن از دام فريبكاران و دزدان در امان بمانند.
 
باشگاه خبرنگاران