پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : كرونا در هرمزگان وجود ندارد
چهارشنبه، 16 بهمن 1398 - 14:19 کد خبر:41676
معاون سياسي و امنيتي استانداري هرمزگان گفت: موردي از ويروس كرونا در استان وجود ندارد و انتشار اخبار واقعي در اين زمينه فاقد وجاهت است.

به گزارش جنوب ايران نيوز، سعيد ناجي صبح امروز در نشست اضطراري كميته سلامت بهداشت و درمان استان، انتشار اخبار نادرست در خصوص ويروس كرونا را موجب تشويش افكار عمومي و نگراني جامعه دانست و بر لزوم پرهيز از نشر خبرهاي غيرواقعي و نيز اهتمام دستگاه هاي متولي بر نظارت در اين بخش تاكيد كرد.
 
كرونا در هرمزگان وجود ندارد/ پرهيز از نشر اخبار غيرواقعي
 
وي با اطمينان به اينكه موردي از وجود ويروس كرونا در استان مشاهده نشده، آموزش به مردم و نيز اطلاع‌رساني صحيح و واقعي را در جلوگيري از شيوع اين ويروس موثر دانست.
 
معاون استاندار هرمزگان با اشاره به مرزي بودن استان و لزوم اعمال اقدامات كنترلي بيان كرد: تيم پزشكي براي بررسي و كنترل ويروس كرونا در مبادي ورودي مرزي فرودگاهي و بندري استان مستقر شده است.
 
ناجي بر ضرورت ايجاد و حفظ آمادگي براي جلوگيري از شيوع ويروس كرونا تاكيد كرد و گفت: ضروري است مراقبت و پيشگيري هاي لازم درجهت مقابله با ورود احتمالي اين ويروس به كشور از طريق مبادي ورودي استان مورد توجه باشد.
 
وي خاطر نشان كرد: به منظور آگاهي بخشي عمومي ، پيام ها ، توصيه هاي بهداشتي و مراقبتي و اطلاع رساني دقيق از سوي صدا و سيما و رسانه هاي استان منعكس شود.