پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اظهارات حجت‌الاسلام عبادي در نمازجمعه بندرعباس
جمعه، 18 بهمن 1398 - 15:18 کد خبر:41682
امام جمعه بندرعباس گفت: حضور باشكوه مردم در راهپيمايي 22 بهمن سيلي بعدي ملت ايران به آمريكا است.

به گزارش جنوب ايران نيوز، حجت‌الاسلام محمد عبادي زاده ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه بندرعباس در ادامه سلسله مباحث مرتبط با موضوع بيكاري، اظهار كرد: ما بايد بدنبال رشته‌ها و شاخه‌هاي باشيم كه كشور به آنها نياز دارد كه مهم‌ترين آنها كشاورزي و باغداري و دامداري است كه مي‌تواند اقتصاد خانواده‌ها را تأمين و كشور را از وابستگي خارج كند.
 
22 بهمن سيلي بعدي ملت ايران به آمريكا است/ توليد را در كشور تقويت كنيم
 
وي با اشاره به جايگاه دامداري و دامپروري در اقتصاد برخي از كشورهاي مطرح جهان، افزود: هر كاري كه توليد و زايش داشته باشد، سبب رشد و شكوفايي اقتصاد يك كشور مي‌شود و در دنيا كشورهاي مختلفي وجود ندارند كه قطره‌اي نفت براي فروش در اختيار ندارند اما از طريق كشاورزي و دامداري، بهترين اقتصاد را دارا هستند.
 
امام جمعه بندرعباس، توليد را از شغل‌هاي انبياء برشمرد و افزود: فرهنگ كشورمان را بايد به سمت و سويي سوق دهيم كه توليد كرامت پيدا كند و همه اقتصاد كشور در خدمت توليد باشد.
 
تكريم خانواده شهدا يك وظيفه شرعي است
 
حجت‌الاسلام عبادي‌زاده در ادامه با اشاره به سالروز شهادت حضرت ام‌البنين (س) و روز تكريم از مادران شهدا، اظهار كرد: خانواده مكرم شهدا و بخصوص مادران شهدا سرمايه‌هاي ارزشمند جامعه ما هستند كه بايد قدر آنها را بدانيم و دستگاه‌هاي دولتي مديون اين خانواده‌هاي مكرم هستند. مردم بايد حس كنند كه اين خانواده‌ها در جامعه حرمت دارند و احترام آنها بر همگان واجب است.
 
پيوستن نيروي هوايي به مردم، كمر رژيم ستمشاهي را شكست
 
نماينده ولي فقيه در هرمزگان در بخش ديگري از خطبه‌هاي امروز نماز جمعه بندرعباس به در پيش بودن 19 دي ماه روز نيروي هوايي ارتش اشاره و خاطرنشان كرد: همافران دلاور در 19 بهمن 1357 حماسه بزرگي را خلق كردند و كار آنها باعث شد پيروزي انقلاب شتاب بگيرد و مردم وقتي ديدند نيروي هوايي به انقلاب پيوسته است، اميدوار و باانگيزه شدند.
 
حجت الاسلام عبادي‌زاده به نقش نيروي هوايي در دوران دفاع مقدس نيز اشاره كرد و گفت: نيروي هوايي با شهامت و استواري در راه استقلال و عزت كشور مجاهدت كرد و برخي از حملات شجاعانه نيروي هوايي به عراق در زمان جنگ موجب برتري كامل ايران در عرصه‌هاي سياسي و دفاعي مي‌شد و بايد ياد و خاطره همه دلاور مردان تيزپرواز نيروي هوايي را در چهل و يكمين سال پيروزي انقلاب اسلامي گرامي بداريم.
 
استقبال ناشران از نمايشگاه بندرعباس نشانه فرهنگ مردم هرمزگان است
 
وي با اشاره به استقبال باشكوه مردم و ناشران از نمايشگاه كتاب بندرعباس از تلاش‌هاي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي در برگزاري اين نمايشگاه نيز تقدير كرد و عنوان داشت: 345 ناشردر نمايشگاه امسال شركت كردند كه اين جاذبه و ميل مردم كتابخوان بندرعباس باعث شده كه ناشران با رضايت كامل به بندرعباس بيايند.البته بايد همه به بخش فرهنگ كمك كنند و عزيزان در بخش صنعت نيز با اين بخش مهم همكاري هر چه بيشتري داشته باشند.
 
راهپيمايي 22 بهمن سيلي ملت ايران پس از سيلي سپاه به آمريكا است
 
امام جمعه بندرعباس به بيانات اخير رهبر معظم انقلاب اسلامي اشاره و گفت: بيانات رهبري چراغ روشنگري پيش روي ماست. ايشان در اين بيانات اخير به پشتوانه مردمي نظام اشاره داشتند و مردم را محور اين نظام مي‌دانند. جلوه اصلي مردمي بودن اين نظام نيز اتكاي به آرا و حضور مردم در صحنه‌هاي مختلف سياسي و اجتماعي است.
 
وي عنوان كرد: راهپيماي‌ها موضوع بسيار مهمي هستند كه همواره مورد تأكيد رهبر معظم انقلاب قرار داشته‌اند و همانطور كه مي‌دانيد راهپيمايي 22 بهمن به يك نماد كشوري تبديل شده است و هر اندازه كه مردم در اين راهپيمايي‌ها حضور داشته باشند، دشمنان ترسيده و عقب‌نشيني خواهند كرد.
 
حجت‌الاسلام عبادي‌زاده تصريح كرد: مردم با حضور خود در راهپيمايي 22 بهمن بعد از سيلي سپاه با حمله موشكي به پايگاه آمريكايي‌ها در عين الاسد، حالا نوبت به سيلي مردم است تا با حضور باشكوه به دشمن زده شود.
 
انتخابات ضامن امنيت كشور است
 
وي همچنين به موضوع انتخابات و اهميت آن از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامي پرداخت و خاطرنشان كرد: آنچه رهبر انقلاب از ما خواسته‌اند، شاخص‌هاي مهمي است كه پرشور بودن اين انتخابات به عنوان تضمين‌كننده امنيت كشور يكي از آنها است. انتخابات در ايران در مقايسه با بقيه كشورها، از سالم‌ترين انتخابات‌ها است البته تخلف در انتخابات در همه دنيا وجود دارد اما انتخابات در كشور ما از سالم‌ترين انتخابات در دنيا است و حتي ما در انتخابات به لحاظ محتوايي نيز از سالم‌ترين‌ها در جهان هستيم.
 
نماينده ولي فقيه در هرمزگان به نقش مهم شوراي نگهبان در صيانت از آراي مردم اشاره و افزود: ممكن است افرادي رد صلاحيت شوند كه متأسفانه بعضي اوقات اين افراد نسبت به اين مسأله موضع گيري مي‌كنند و بعضي از مسوولان نيز در اين خصوص دوگانه برخورد مي‌كنند و حرف هايي مي‌زنند كه باعث دلسردي مردم مي‌شود و شوراي نگهبان را زير سوال مي‌برند البته هر جا به نفع‌شان باشد، سكوت مي‌كنند.
 
حجت‌الاسلام عبادي زاده در پايان گفت: حضور در انتخابات موجب عزت در تمام امور است و حتي در امور معيشتي تأثير گذار خواهد بود و ان شالله با حضور پرشور در انتخايات يك بار ديگر قدرت خودمان را به رخ جهانيان خواهيم كشيد.