پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : رهبر انقلاب: بايد قوي شويم تا جنگ نشود و تهديد دشمن تمام شود
شنبه، 19 بهمن 1398 - 15:06 کد خبر:41689
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه ضعيف بودن، دشمن را تشويق به اقدام خواهد كرد، تاكيد كردند: براي آنكه جنگ نشود و براي آنكه تهديد تمام شود، بايد قوي شد.

به گزارش جنوب ايران نيوز، حضرت آيت الله خامنه‌اي فرمانده كل قوا صبح امروز (شنبه) در ديدار فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي و نيروي پدافند هوايي ارتش، واقعه ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ را نتيجه اطمينان امام خميني(ره) و مبارزان به وعده الهي دانستند و گفتند: اگر تفكر تخلف‌ناپذير بودن وعده الهي در جامعه حاكم شود و مسئولان هوشيارانه عمل كنند، تهديدها به فرصت تبديل خواهد شد و تحريم مي تواند عامل نجات كشور از وابستگي به نفت و حل بسياري از مشكلات شود.
 
رهبر انقلاب: بايد قوي شويم تا جنگ نشود و تهديد دشمن تمام شود
 
رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار كه در چهل و يكمين سالروز بيعت تاريخي همافران نيروي هوايي با امام خميني(ره) در ۱۹ بهمن ۵۷ برگزار شد، اين واقعه را يك حادثه فراموش نشدني و اعجاب برانگيز و داراي درس ها و عبرت هايي خواندند و افزودند: در دوران رژيم گذشته، نيروي هوايي ارتش يكي از نزديك‌ترين نيروها به مركز قدرت و امريكا بود اما رژيم طاغوت، ضربه را از همين نيرو خورد كه هيچ‌گاه تصور آن را نمي كرد.
 
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: براساس آيات قرآني، خداوند از جايي به دشمن ضربه مي زند كه هيچ‌گاه انتظار آن را ندارد و مؤمنين نيز از ناحيه اي تقويت و حمايت مي شوند كه انتظار آن را نداشته اند كه در فرهنگ ديني، «رزق لا يُحتَسَب» يا همان رزقي كه در محاسبات مادي جايي نداشته است، ناميده مي شود.
 
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به آيات قرآني كه صراحتاً و مؤكداً از نصرت ياري كنندگان دين خدا ياد شده است، افزودند: بايد به اين وعده هاي الهي اطمينان داشت و با اميد به آينده به حركت رو به جلو با قدرت ادامه داد.
 
حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: اگر چنين تفكر و روحيه اي در هر مجموعه و جامعه ايماني حاكم شود، افراد آن مجموعه با عزم راسخ، تهديدها را به فرصت تبديل خواهند كرد. همان گونه كه نيروي هوايي به رغم تحريم هاي امريكا، اكنون علاوه بر تعمير و بازسازي جنگنده‌ها و هواپيماها، طراحي و ساخت جنگنده را نيز انجام داده است.
 
ايشان رمز موفقيت و پيشرفت نيروي هوايي را تبديل تهديد به فرصت، قطع اميد از بيگانگان و تكيه بر توانايي ها و ظرفيت هاي داخلي برشمردند و افزودند: اين موضوع قابل تعميم به كل كشور است و مي توان به رغم تحريم ها كه يك حركت جنايتكارانه است، براي كشور فرصتهاي زيادي را به‌وجود آورد.
 
رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: اگر مسئولان هوشيارانه عمل كنند مي توان با استفاده از شرايط تحريم، اقتصاد كشور را از وابستگي به نفت كه عامل مهم بسياري از مشكلات است، نجات داد.
 
حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: البته برخي افراد با هوش در داخل هيأت حاكمه امريكا متوجه اين موضوع هستند و گفته اند نبايد بگذاريم ايران اقتصاد بدون نفت را تجربه كند و به همين دليل بايد مسيري را باز بگذاريم تا اقتصاد ايران به‌كلي از پول نفت جدا نشود كه مسئولان به‌خصوص مسئولان اقتصادي بايد در اين خصوص هوشيار باشند.
 
ايشان با اشاره به پيچيده تر شدن ابزارها و شيوه هاي دشمنان خاطرنشان كردند: در مقابل، شيوه‌ها و روشهاي جمهوري اسلامي نيز پيچيده تر از گذشته شده است به‌گونه‌اي كه اكنون در بخش هاي گوناگون كشور، روش ها و كارهاي كاملاً منطقي، پيچيده و پيش رونده اي در جريان است كه تأمين كننده عمق راهبردي كشور است و دشمن را زمين‌گير كرده است.
 
ايشان با تأكيد بر لزوم قوي شدن كشور در همه جهات به‌ويژه در زمينه دفاعي گفتند: ما به‌دنبال تهديد هيچ كشور و ملتي نيستيم بلكه به دنبال حفظ امنيت كشور و جلوگيري از تهديد هستيم.
 
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه ضعيف بودن، دشمن را تشويق به اقدام خواهد كرد، افزودند: براي آنكه جنگ نشود و براي آنكه تهديد تمام شود، بايد قوي شد.
 
حضرت آيت الله خامنه اي، نيروهاي مسلح به‌ويژه نيروي هوايي ارتش، نيروي هوافضاي سپاه و سازمان صنايع دفاع را به تلاش براي تقويت بنيه دفاعي در ابعاد مختلف، دقت در پيش بردن كارهاي مهم و حداكثر استفاده از ظرفيت ها و استعدادها توصيه كردند و گفتند: اگر رؤساي قبلي آمريكا مسير شيطاني اين رژيم را در زير پوششهايي دنبال مي‌كردند، امروز انحراف، جنگ‌افروزي، فتنه‌سازي و طمع آمريكايي‌ها به داشته‌هاي ديگران، علني و بدون پوشش است و اين مسير باطل دشمنان ملت ايران قطعاً محكوم به شكست است.
 
پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، امير سرتيپ نصيرزاده فرمانده نيروي هوايي ارتش با بيان گزارشي از پيشرفت برنامه‌هاي اين نيرو در ابعاد «ارتقاء توان رزم»، «پشتيباني، فني و قطعه‌سازي» و «پويايي سازمان و ارتقاء كيفيت نيروي انساني» گفت: طراحي و ساخت پهپاد، مهمات هوشمند و هواپيماي با سرنشين، تعميرات موتور و قطعات هواپيما، كمك به مناطق سيل‌زده از طريق پرواز هواپيماهاي ترابري و راه‌اندازي آمبولانس هوايي كشور با تجهيز يك هواپيما به امكانات پيشرفته پزشكي از جمله فعاليت‌هاي نيروي هوايي بوده است.