پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : دو فوتي جديد كرونا در هرمزگان/ مردم به روستاها نروند و آنجا را آلوده نكنند
چهارشنبه، 28 اسفند 1398 - 23:52 کد خبر:41883
رييس دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان گفت: طي بيست و چهار ساعت اخير علاوه بر اضافه شدن ۱۲ نفر به شمار مبتلايان به كرونا در استان، ۲ نفر بر اثر ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست داده‌اند.


به گزارش جنوب ايران نيوز، حسين فرشيدي امشب در گفت‌وگو با بخش خبر سيماي خليج فارس اظهار كرد: از زمان شروع شيوع ويروس كرونا در استان هرمزگان تاكنون 884 مورد با علائم حاد تنفسي در بيمارستان‌هاي استان بستري شده‌اند كه از اين تعداد 753 نفر ترخيص شده‌اند.

وي افزود: در 24 ساعت گذشته نتيجه آزمايش 12 مورد مثبت جديد ابتلا به ويروس كرونا در هرمزگان گزارش شد كه مجموع بيماران مبتلا به كرونا در استان به 124 نفر افزايش يافت.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان گفت: متاسفانه امروز 2 بيمار مبتلا به كرونا در هرمزگان جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان بر اثر ويروس كرونا به 11 نفر رسيد.

وي با اشاره به مثبت شدن نتيجه تست 5 نفر در جزيره كيش و با تاكيد بر وضعيت بحراني در اين جزيره تصريح كرد: مجموع مبتلايان در كيش به 28 نفر رسيده كه زنگ خطري براي مسافران است و تقاضا مي‌شود از سفر به اين جزيره خودداري شود.

فرشيدي گفت: جمعيت زيادي در خيابان‌ها حضور دارند و اين موضوع اگر تداوم يابد و مردم رعايت نكنند شك نكنيد در ايام عيد بيمارستان‌ها جوابگوي حجم بيماران مبتلا به كرونا نخواهند بود.

وي افزود: در ميناب نيز 4 نفر حديد مبتلا به كرونا شده‌اند و خواهش مي‌كنيم از سفر به روستاها خودداري شود چرا كه فعلا روستاهاي استان پاك هستند و با مسافرت به اين روستاها ويروس منتقل نشود.