پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : يادداشت| كرونا را جدي نگيريم «قتل عام» مي‌شويم!
جمعه، 1 فروردین 1399 - 21:56 کد خبر:41887
امسال، سال سفر و شور با هم بودن نيست بلكه سال ماندن و به خرج دادن شعور است تا زنجيره انتقال اين ويروس در كشورمان قطع شود.

بي‌توجهي ما و بستن بار و توشه سفر آنهم در نوروزي كه هيچ چيز به اندازه ماندن در خانه نمي‌تواند سلامت ما و خانواده‌مان تضمين كند، درست به مانند راه افتادن به سوي مرگ دسته جمعي است.
 
شيوع كرونا ارتباط مستقيمي با رفتار فرهنگي و اجتماعي ما در روزهاي پيش رو دارد.
 
اين بيماري منحوس در روزهايي گريبانگير كشور ما شده كه از قضا فصل دورهمي و باهم بودن و كنار هم نشستن و سفر است و اينجاست كه اگر ما امسال را پاي بر خواسته‌هاي دلمان نهاده و اندكي با عقل و تدبير رفتار كنيم، آيندگان و تاريخ در مورد ما قهرماناني خواهند ساخت كه با تمدن و فرهنگ بر يك بيماري عالم‌گير غلبه كرديم و با كمترين خسارت از آن عبور.
 
امسال، سال سفر و شور با هم بودن نيست بلكه سال ماندن و به خرج دادن شعور است تا زنجيره انتقال اين ويروس در كشورمان قطع شود.
 
تلاش اين همه پزشك و كادر درماني و هزاران گروه ضدعفوني كننده شهرها و روستاها، هزاران نفري كه در وسعت كشور براي ساخت ماسك و ... در تلاشند به اندكي عقل و شعور ما در اين روزها وابسته است. اين كه در خانه بمانيم و راهي سفري به سوي اقوامي نشويم كه ممكن است بيماري براي آنان به سوغات ببريم.
 
راضي نشويم ۱۳ فروردين سال جديد را در قبرستان‌ها به دنبال خاك كردن بستگان‌مان به در كنيم!
 
اين بيماري دوره پنهان ۱۴ روزه‌اي دارد كه شايد من و تو نيز امروز مبتلاي به آن باشيم و با كوچك‌ترين رفت و آمدي به خانه بزرگ‌ترهاي فاميل و بستگان، آنها را نيز آلوده كنيم.
 
به خودمان رحم كنيم و هشدارهاي دولتي و عمومي و ... درباره كرونا را جدي بگيريم و الا اگر رفتارهاي گذشته را در نوروز امسال جاري كنيم، قطعا قتل عام خواهيم شد و هيچ درمان و دارو و بيمارستاني جوابگوي اين حجم از مبتلا نخواهد بود.
 
* يادداشت: مهدي خسروي، خبرنگار و سردبير خبرگزاري فارس هرمزگان