پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : شوراي نگهبان صحت انتخابات بندرعباس را تاييد كرد
شنبه، 30 فروردین 1399 - 20:32 کد خبر:42022
سخنگوي شوراي نگهبان از تاييد صحت برگزاري انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در چهار حوزه انتخابيه باقيمانده و اتمام بررسي صحت مرحله نخست انتخابات مجلس در اين شورا خبر داد.

به گزارش جنوب ايران نيوز، دكتر كدخدايي در مصاحبه اختصاصي با خبرگزاري صدا و سيما از تاييد صحت برگزاري انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در چهار حوزه انتخابيه باقيمانده و اتمام بررسي صحت مرحله نخست انتخابات مجلس در اين شورا خبر داد.
 
سخنگوي شوراي نگهبان اين حوزه‌هاي انتخابيه را شامل بندرعباس، قشم، ابوموسي، حاجي آباد و خمير؛ نور و محمودآباد؛ جهرم و خفر و صومعه سرا برشمرد و افزود: ما نتيجه اين چهار حوزه را به علت گزارش‌ها و شكايت‌هايي كه دريافت شده بود اعلام نكرده بوديم و ناچار شديم كه بازرساني را به هر يك از اين حوزه‌ها اعزام كنيم.
 
عضو حقوقدان شوراي نگهبان تصريح كرد: در برخي از اين حوزه‌ها حتي بازرسان، يكبار گزارششان را ارايه كردند و لازم بود كه دوباره بازرسان ديگري را اعزام كنيم كه اين كار در هفته گذشته انجام شد و بازرسان گزارششان را ارايه كردند كه در نهايت صحت برگزاري انتخابات در اين حوزه‌هاي باقيمانده به تاييد رسيد.
 
دكتر كدخدايي افزود: با اعلام صحت انتخابات در اين چهار حوزه انتخابيه، نتايج كلي انتخابات در همه حوزه‌ها اعلام شد و ديگر حوزه‌اي باقي نمانده است، مگر حوزه‌هاي انتخابيه مربوط به مرحله دوم انتخابات كه گزارش آن را بعدا به مردم اعلام خواهيم كرد.
 
سخنگوي شوراي نگهبان گفت: طبق توافق با وزارت كشور فعلا مقرر شده است كه مرحله دوم از يازدهمين دوره انتخابات مجلس، شهريور برگزار شود مگر اينكه وضع مهار بيماري كرونا به گونه‌اي باشد كه تصميم جديدي بخواهيم در اين باره بگيريم.