پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : قيمت روز موبايل در بازار، گوشي‌هاي سامسونگ، هواوي و نوكيا
پنجشنبه، 25 اردیبهشت 1399 - 10:54 کد خبر:42134
هوآوي روحيه بالايي دارد؛ آن‌ها همچنان با استفاده از انواع تبليغات مي‌خواهند نشان دهند گراني دلار و محدوديت دلار و شيوع كرونا نمي‌تواند خللي در كسب و كار فروش موبايل آنها ايجاد كند. در چنين شرايطي گوشي موبايل همچنان در حال افزايش قيمت است. اتفاقي كه خود فروشنده‌ها آن را به گراني دلار نسبت مي‌دهند و از ديگر مقصران آن مي‌توان به توقف بخشي از واردات به‌خاطر شيوع ويروس كرونا و مشكلات دسترسي واردكنندگان به ارز سامانه نيما اشاره كرد

 

 
به گزارش جنوب ايران نيوز، گوشي موبايل همچنان در حال افزايش قيمت است. اتفاقي كه خود فروشنده‌ها آن را به گراني دلار نسبت مي‌دهند. از ديگر مقصران اين اتفاق مي‌توان به توقف بخشي از واردات به‌خاطر شيوع ويروس كرونا و مشكلات دسترسي واردكنندگان به ارز سامانه نيما اشاره كرد. با اين حال افزايش قيمت گوشي موبايل بيش از همه در مورد گوشي‌هايي رخ مي‌دهد كه تقاضاي بيشتري براي آن‌ها در بازار وجود دارد. موبايل‌هاي با ارزش يك تا دو ميليون، دو تا سه ميليون در دسته گوشي‌هايي قرار مي‌گيرند كه اين اتفاق برايشان رخ داده است. به‌شكلي كه سامسونگ Galaxy A10S حالا دو ميليون و ۹۲۰ هزار تومان قيمت دارد.
 

قيمت گوشي‌هاي سامسونگ

 
قيمت روز موبايل در بازار امروز ۲۴ ارديبهشت

گلكسي A50 يكي از قديمي‌هاي بازار موبايل است. اولين افرادي كه اين گوشي را خريده بودند الان بايد كم‌كم خودشان را براي تعمير آن آماده كنند، اما اين موبايل هنوز در بازار فروشخته مي‌شود و دست برقضا قيمتش هم بالا رفته. باور مي‌كنيد پارسال مي‌توانستيد اين گوشي را يك ميليون تومان ارزان‌تر بخريد؟
 
قيمت روز موبايل در بازار امروز ۲۴ ارديبهشت

قيمت گوشي سامسونگ به خاطر كرونا چقدر گران شد؟

گران‌ترين موبايل برند سامسونگ در ايران گلكسي S20 Ultra است با قيمت ۲۵ ميليون و ۷۰۰ هزار تومان. S20 پلاس را فعلا حدود ۱۷، ۱۸ ميليون تومان مي‌فروشند. نوت ۱۰ پلاس كمي بيش از ۱۶ ميليون تومان فروخته مي‌شود و خانواده S10 و نوت ۹ كه در حقيقت مدل‌هاي قديمي سامسونگ محسوب مي‌شوند، قيمتشان بالاي ۱۰ ميليون است. بهتر نيست از خير مرور قيمت‌ها در اين بخش از محصولات سامسونگ صرف‌نظر كنيم؟
 
قيمت روز موبايل در بازار امروز ۲۴ ارديبهشت


جديدترين آمار‌ها از ميزان واردات موبايل در سال گذشته نشان مي‌دهد نوكيا خيلي زيرپوستي دومين برند موبايل پرطرفدار كشور است. كي فكرش را مي‌كرد؟ آن‌ها احتمالا بخشي از اين موفقيت را مديون موبايل‌هاي فيچر فون هستند كه بدون زحمت سيستم‌عامل و با صداي ناله دكمه‌هاي فيزيكي و از همه عجيب‌تر با قيمت ۳۰۰، ۴۰۰ هزار تومان مي‌توانند امكان برقراري تماس را فراهم كنند. در بين گوشي‌هاي هوشمند نوكيا هم مي‌توان نمونه‌هاي خوبي پيدا كرد.
 

قيمت گوشي‌هاي نوكيا در بازار

قيمت روز موبايل در بازار امروز ۲۴ ارديبهشت

هوآوي روحيه بالايي دارد؛ آن‌ها همچنان با استفاده از انواع تبليغات مي‌خواهند نشان دهند گراني دلار و محدوديت دلار و شيوع كرونا نمي‌تواند خللي در كار ساخت و فروش موبايل ايجاد كند. در منو آن‌ها مي‌توان از Y5 Lite با قيمت يك ميليون و ۶۸۰ هزار توماني پيدا كرد تا P30 Lite با قيمت ۱۰ ميليون.
 

قيمت گوشي‌هاي هوآوي

 
قيمت روز موبايل در بازار امروز ۲۴ ارديبهشت

آنر يا به‌قول خارجي‌ها Honor برادر ناتني هوآوي است. آن‌ها سعي مي‌كنند موبايل‌هايي لوكس‌تر توليدكنند، اما ارزان‌ترين موبايلي كه مي‌توانيد از آنر بخريد قيمتش نزديك دو ميليون تومان است. Honor 9X هم فعلا چهار ميليون ۴۰۰ هزار تومان قيمت دارد.
قيمت روز موبايل در بازار امروز ۲۴ ارديبهشت

شيائومي با سرعت زياد در حال رشد و نمو در بازار موبايل ايران است. گزارش‌ها نشان مي‌دهند اين برند چيني در سال گذشته بيشترين رشد از نظر واردات به ايران را تجربه كرده است. آن‌ها نان شهرت خودشان به توليد گوشي‌هاي باكيفيت و ارزان‌قيمت را مي‌خورند.
 

قيمت گوشي‌هاي شيائومي

قيمت روز موبايل در بازار امروز ۲۴ ارديبهشت