پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اطلاعيه سازمان خصوصي سازي پيرامون جاماندگان سهام عدالت
دوشنبه، 19 خرداد 1399 - 23:10 کد خبر:42235
سازمان خصوصي سازي در مورد مطلب منتشر شده در برخي رسانه ها با عنوان «1.8 ميليون نفر به خاطر قصور تعاوني ها،از سهام عدالت جاماندند» اطلاعيه‌اي صادر كرد.

به گزارش جنوب ايران نيوز به نقل از روابط عمومي سازمان خصوصي سازي، پيرو مطلب منتشر شده در برخي رسانه‌ها با عنوان «1.8 ميليون نفر به خاطر قصور تعاوني ها،از سهام عدالت جاماندند» سازمان خصوصي سازي مطلبي را به شرح زير منتشر كرد: همان گونه كه قبلا هم  بارها اعلام شده است در زمان ثبت‌نام و شناسايي مشمولان سهام عدالت در دهه 80 به‌دلايل مختلف، برخي از مشمولاني كه فرآيند اوليه ثبت‌نام را انجام داده بودند در ليست نهايي سهام عدالت قرار نگرفتند.
 
در آن زمان سيستم اطلاعاتي استان‌ها به‌صورت «دايال آپ» با سيستم مركزي ارتباط داشت و همين نقص باعث شد تا اطلاعات بخشي از مشمولان وارد سيستم نهايي نشود. علاوه براين، تأخير برخي از تعاوني‌ها براي ارسال اطلاعات مشمولان به ستاد مركزي سهام عدالت نيز باعث شد تا تعدادي از افراد مشمول نهايي نشوند.
 
و با توجه به اينكه اطلاعات مشمولان سهام عدالت  از سال 1385 الي 1391 از سوي شركت هاي تعاوني سهام عدالت به صورت متناوب براي سازمان خصوصي سازي ارسال شده و بعضا مراحل ثبت نهايي دنبال نشده است برخي افراد از ليست نهايي جامانده اند. لذا اين جمله كه قصور تعاوني ها باعث شده افراد ثبت نهايي نشوند قويا تكذيب مي شود.
 
بر اين اساس و با توجه به تقاضاي انبوه جاماندگان، اقدامات همزماني در دولت و مجلس براي تعيين تكليف اين بخش از جامعه در حال انجام است. درهمين راستا سازمان خصوصي‌سازي در حال رايزني براي پوشش دوباره افراد جامانده از سهام عدالت است و در صورتي كه دولت يا مجلس در اين زمينه و از مجاري قانوني طرحي را به تصويب برسانند، امكان اعطاي سهام عدالت به اين جاماندگان وجود خواهد داشت و تاكيد مي شود، سازمان خصوصي‌سازي صرفا مجري طرح توزيع سهام عدالت است.