پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : علل سقوط هواپيماي ATR در ياسوج اعلام شد
شنبه، 31 خرداد 1399 - 17:45 کد خبر:42299
يك منبع آگاه گفت: عوامل متعددي در بروز سانحه ATR ياسوج مؤثر بود كه مهم‌ترين آن مسامحه و سهل‌انگاري مديران منصوب عباس آخوندي در سازمان هواپيمايي است، ضعف نظارتي سازمان بر شركت آسمان و مكالمات غيراستاندارد برج ياسوج با خلبان در حساس‌­ترين لحظات ­پرواز، برخي ديگر از عوامل بروز سانحه است.

 

به گزارش جنوب ايران نيوز، هواپيماي ATR شركت هواپيمايي آسمان روز يك‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ با شماره پرواز ۳۷۰۴ در ساعت 08:04‌ فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد ياسوج ترك كرد.

در اين پرواز ‌ارتباط خلبان هواپيماي ATR72-212‌  پس از گذشت ‌يك ساعت و ۲۵ دقيقه از پرواز با برج مراقبت قطع­ مي‌شود و ‌‌هواپيما ساعت ۹:۳۲ در شرايط پرواز در ابر، پس از برخورد با كوه دنا، متلاشي مي‌شود و همه مسافران و گروه ­پروازي جان خود را از دست مي‌­دهند.

محل وقوع اين سانحه مرگبار در قله پازن پيرِ كوه دنا در جنوب روستاي كهنگان از توابع پادنا در ۱۲۰ كيلومتري سميرم رخ داد.

تقصير منصوبان‌«آخوندي» در بروز سانحه ATR/ ضعف شركت‌آسمان و مكالمات اشتباه برج ياسوج.

در اين پرواز ۵۹ مسافر، ۲ مهماندار (بهنام رضايي نياركي و محمدحسين فرش‌سنگي)، ۲ نفر امنيت پرواز (محمود بهشتي و فرهاد معصومي) و ۲ نفر خلبان و كمك ­خلبان (خلبان حجت‌الله فولاد و كمك‌خلبان كاوه خليلي) حضور داشتند. ‌‌

يك كارشناس مطلع درباره اين سانحه، در اين‌باره به خبرنگار فارس گفت: ‌آخرين سيگنال از هواپيما حدود ۶ دقيقه پيش از وقوع سانحه در ساعت ۰۹:۲۶ صبح به وقت محلي (ساعت 05:54 به­ وقت گرينويچ) در ارتفاع ۱۶۹۷۵ پا از سطح دريا و در حال كاهش ارتفاع ارسال و ثبت شده ­‌است.

* ضعف نظارت سازمان هواپيمايي و نقص تجهيزات هواشناسي و سامانه­‌هاي فرودگاهي

وي ادامه داد: ‌پس از وقوع سانحه هواپيمايي ATR در مسير تهران - ياسوج،‌ سازمان هواپيمايي كشوري در بررسي‌هاي خود، خطاي خلبان را عامل بروز اين حادثه اعلام كرد، اما به تدريج بررسي‌هاي دقيق‌تر كارشناسان مستقل،‌ نشان از اين داشت كه در اين سانحه منحصراً خطاي خلبان موجب بروز اين فاجعه نشده ­است، بلكه زنجيره ديگري از عوامل نظير ضعف نظارت سازمان هواپيمايي كشوري، ضعف و نقص تجهيزات اداره هواشناسي و سامانه­‌هاي ناوبري فرودگاهي و عدم صدور گزارش‌‌هاي پيش­‌بيني هواشناسي در وقوع اين سانحه مرگبار مسجّل و محرز است‌.

*  مكالمات غيراستاندارد و غيرضروري برج ياسوج با خلبان در حساس‌­ترين لحظات ­پرواز 

اين منبع آگاه افزود: گزارش تكان­‌دهنده كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي پيرامون سانحه ‌ياسوج در روزهاي پاياني مجلس دهم منتشر و در صحن علني نيز قرائت شد.

وي اظهار كرد: در گزارش كميسيون اصل 90، ضعف نظارتي سازمان هواپيمايي كشوري و صدور مجوز پرواز براي هواپيماي سانحه ­ديده بدون بررسي‌­هاي كارشناسي، عدم رعايت نظامات دولتي و نقض قوانين و مقررات در اين حوزه از عوامل دخيل در بروز سانحه عنوان شده ­است.

وي ادامه داد: همچنين عملكرد برج فرودگاه ياسوج و شركت فرودگاه‌ها مشتمل بر مكالمات غيراستاندارد و غيرضروري با خلبان در حساس‌­ترين لحظات ­پرواز و دقايقي پيش از برخورد به­ كوه، ‌نقص عملكرد دستگاه DME (سامانه سنجش مسافت) و ارائه اطلاعات غيرعلمي و ناصحيح در اين خصوص به خلبان كه از منظر بر ‌هم‌زدن تمركز گروه پرواز نبايد انجام­ مي‌شد، از عوامل مؤثر در بروز سانحه عنوان شده ­است.

* عدم وجود گزارش پيش‌بيني هواشناسي و عدم­ راه­ اندازي دستگاه‌ (DVOR) در فرودگاه ياسوج

اين منبع آگاه اضافه كرد: عدم وجود گزارش پيش‌بيني هواشناسي در اين فرودگاه، عدم­ راه­ اندازي دستگاه‌هاي كمك‌ناوبري (DVOR) در فرودگاه ياسوج با وجود نصب آن در سال 1392 و عدم وجود طرح ورود پرواز براي فرودگاه ياسوج(STAR) از ديگر عوامل مؤثر در بروز سانحه عنوان شده ­است.

وي گفت: گرچه متعاقب بروز سانحه و متاسفانه پس از جان ­باختن 66 نفر از هموطنان سازمان هواپيمايي كشوري و شركت فرودگاه­‌ها فوراً اقدام به عملياتي كردن دستگاه كمك­ ناوبري نصب‌شده در فرودگاه ياسوج و استقرار و انتشار طرح ورود به فرودگاه كردند.

* گواهينامه مركز آموزش آسمان چندين ماه تعليق شده بود

اين منبع آگاه گفت: صدور پروانه بهره­‌برداري عملياتي A.O.C. براي شركت هواپيمايي آسمان توسط سازمان هواپيمايي كشوري با وجود‌ سه يافته سطح­ يك (تهديد مهم براي ايمني پرواز) و چندين يافته و مغايرت سطح­ دو، وضعيت خلبانان پرواز و اشكالات و ايرادات شركت هواپيمايي آسمان به‌طوري كه گواهينامه مركز آموزش آن چندين ماه­ تمديد نشده بود، از ديگر عوامل دخيل در بروز سانحه سقوط عنوان شده است.

*  شركت ATR تجهيزات مربوط به سامانه پايش كارآيي هواپيما را در اختيار ايران قرار نداد

وي اظهار كرد: همچنين در گزارش كميسيون اصل 90 قيد شده است كه كارخانه هواپيماسازي ATR  برخلاف تعهدات بين‌المللي مندرج در پيمان شيكاگو و خصوصاً ضميمه شماره 8 از اين پيمان آن به‌بهانه تحريم، تجهيزات مربوط به سامانه پايش كارآيي (APM) را در اختيار شركت آسمان قرار نداده است كه اين موضوع قطعاً بايد از طريق مبادي  ذي­ربط از جمله سازمان هواپيمائي كشوري و شركت هواپيمائي آسمان مورد پيگيري قرار مي‌­گرفت كه متاسفانه چنين­ نشد.

اين كارشناس حمل و نقل هوايي ادامه داد: اين در حالي است كه پيش و پس از سانحه هوايي ياسوج يعني در سال­‌هاي 95 تا 97 مجموعاً 13 فروند هواپيماي جديد ATR با حضور رئيس سازمان هواپيمائي كشوري از كارخانه مذكور خريداري و به ناوگان هوايي كشور اضافه شد.

وي افزود: شركت هواپيمايي آسمان و سازمان هواپيمايي كشوري از فرصت برجام براي تجهيز هواپيماهاي ATR به سامانه پايش كارآيي (APM) استفاده­ نكرده‌‌اند و با آوردن عذرهاي واهي نظير تحريم‌، عليرغم خريد و ورود چندين فروند هواپيماي ATR به كشور، متأسفانه اين تجهيزات از كارخانه ATR دريافت نشد.

* ضعف‌هاي هواپيماي ATR در مواجهه با با پديده يخ‌زدگي

وي يادآور شد: ‌در بخشي از گزارش كميسيون اصل 90 آمده است كه گزارش‌هاي دفتر بررسي سانحه سازمان هواپيمايي كشوري در خصوص سانحه ياسوج توسط اعضاي گروه‌هاي يازده‌گانه تهيه نشده و مورد تأييد آنها نيست؛ با توجه به ضعف‌هاي هواپيماي ATR در مواجهه با با پديده يخ‌زدگي و سوانح متعدد قبلي آن، هيئت بررسي فرانسوي تلاش كرده اين ضعف آشكار هواپيما را پنهان كند و دفتر بررسي سانحه سازمان هواپيمايي كشوري نيز در اين مسير با هيئت فرانسوي همراهي كرده و لذا منافع ملي ناديده انگاشته شده ­است.

وي اظهار كرد: طيف گسترده‌اي از تخلفات عموماً عامدانه جهت كتمان عدم ­انجام امريه صلاحيت پروازي مربوط به يخ‌زدگي توسط شركت آسمان انجام شده است.‌

* نظارت‌هاي ضعيف سازمان هواپيمايي كشوري بر شركت آسمان

وي تأكيد كرد: نظارت‌هاي سازمان هواپيمايي كشوري بر شركت آسمان ضعيف بوده و گواهينامه‌هاي قابليت پرواز (C.of.A) و گواهينامه بازنگري صلاحيت پروازي هواپيما بر خلاف مقررات مربوطه بدون بررسي‌­هاي دقيق كارشناسي صادر شده است.

وي اظهار داشت: به هر حال برون‌داد عباس ­آخوندي در وزارت راه­ و­ شهرسازي نه تنها در بخش مسكن، بلكه در بخش هـوايي نيز فاجعه­‌آمـيز بود‌ و منصوبان وي در سازمان حساس هواپيمايي كشوري باوجود صـدور قـرارهاي قضايي متعدد، هنوز بر مصدر و مسـند تصميم­‌گيري در صنعت حساس هوائي كشور قرار دارند.

وي گفت: ‌در شرايطي كه دانشمندان كشور در حوزه فضايي در بخش­‌هاي نظامي و غيرنظامي با دستاوردهاي كم‌­نظير و حركت بر مرزهاي دانش، شگفتي‌ساز بوده­ و افتخارآفريني مي‌كنند مايه تعجب و تأسف ­است كه در صنعت هوانوردي كشور، مسامحه و سهل‌­انگاري مديران سازمان هواپيمايي كشوري موجب بروز فجايع هوايي مرگبار در كشور مي­‌شود.

 

 

منبع: فارس