پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : 1600 كلاس درس جديد در هرمزگان تا مهر 1400 ايجاد مي‌شود
چهارشنبه، 4 تیر 1399 - 20:53 کد خبر:42325
در ديدار استاندار هرمزگان با رييس سازمان نوسازي مدارس كشور بر انجام جدي مفاد تفاهم‌نامه مشترك تأكيد و مقرر شد تا 1600 كلاس درس در هرمزگان تا مهر 1400 ساخته شود.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، فريدون همتي در يك گفت‌وگوي خبري به بيان پيگيري‌هاي اخير خود در حوزه مسائل اعتباري براي تكميل پروژه‌هاي راه و شهرسازي و نوسازي مدارس از طريق حضور در تهران و ديدار با وزير راه و شهرسازي و معاون اين وزارتخانه و ديدار با نوبخت معاون برنامه‌ريزي رييس جمهور پرداخت.
 
وي عنوان كرد: در حوزه مسكن و در ديدار با وزير راه و شهرسازي مصوب شد تا اراضي دولتي محله گل كني و اسلام آباد بندرعباس كه در تصرف افراد بوده در اختيار شهرداري بندرعباس قرار گيرد تا طرحي كه در كارگروه بازآفريني مسكن استان مصوب شده بود در اختيار شهرداري بندرعباس قرار گيرد.
 
استاندار هرمزگان در همين زمينه توضيح داد: شهرداري با استفاده از اين اراضي نسبت به ساماندهي ساخت ۱۱۰۰ واحد مسكوني اقدام خواهد كرد كه محور انجام اين طرح، مشاركت مردم خواهد بود. اين طرح به زودي پس از انجام فرايند لازم، اجرايي خواهد شد.
 
همتي ادامه داد: مصوبه اقدام ملي احداث 10هزار واحد مسكوني در اراضي  350هكتاري بندرعباس كه بلاتكليف مانده بود نيز به زودي اجرايي مي شود.
 
وي همچنين با اشاره به كمبود فضاهاي آموزشي در هرمزگان، به انعقاد و مبادله تفاهم نامه احداث ۲۰۰ فضاي آموزشي در هرمزگان بين استانداري هرمزگان و  سازمان نوسازي مدارس كشوربا اعتبار ۵۰۰ميليارد تومان اشاره و تصريح كرد: توافق براي ساخت شهرك آموزشي و كلينيك درماني ويژه آموزش و پرورش در هرمزگان و تامين اعتبار احداث ۱۶۰۰ كلاس درس تا مهر ۱۴۰۰ از جمله اقداماتي است كه به بار نشسته است و اين مهم در مرحله اجرا قرار دارد.
 
استاندار هرمزگان گفت: در ديدار با معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور، ۱۸۶ ميليارد تومان اعتبار براي ساخت راه‌هاي شهرستان بشاگرد به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان هرمزگان، اختصاص يافت كه مي‌تواند افق روشني در زمينه ايجاد راه در منطقه بشاگرد به عنوان اصلي‌ترين نياز مردم باشد.