پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : امسال پرديس كشاورزي در لمزان افتتاح مي‌شود
یکشنبه، 12 مرداد 1399 - 22:28 کد خبر:42445
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي هرمزگان در پاسخ به سؤوال نماينده مردم غرب هرمزگان در مجلس در خصوص مصوب نمودن رشته‌هاي متناسب با ظرفيت بومي و محلي خواستار حمايت اين نماينده در راستاي ايجاد پرديس كشاورزي بخش مهران در لمزان شد.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، با دعوت رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از احمد جباري رئيس مجمع نمايندگان استان هرمزگان، نشست رؤساي دانشگاه‌هاي آزاداسلامي بندرلنگه، بستك، پارسيان، جناح با حضور اين نماينده، احسان كامراني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي هرمزگان و علي نيكويي فرماندار شهرستان بندرلنگه در محل اين فرمانداري برگزار شد.

در ابتداي اين نشست علي نيكويي فرماندار شهرستان بندرلنگه اظهار كرد: دانشگاه آزاد اسلامي در غرب هرمزگان در غرب هرمزگان تحول‌آفرين در تربيت نيروي‌انساني كارآمد بوده است.

وي افزود: نيروي‌انساني كارآمد شاخص‌هاي توسعه را ارتقاء مي‌دهند و به تبع آن توليد ثروت اتفاق خواهد افتاد.

فرماندار بندرلنگه گفت: توجه به كيفي‌سازي دانشگاه‌ها براي جامعه بسيار مهم است و در تحصيلات تكميلي ما به توليد علم خواهيم رسيد.

در ادامه احسان كامراني رئيس دانشگاه آزاد هرمزگان اظهار كرد: با توجه به اينكه نماينده مردم غرب هرمزگان نيز از اعضاي فراكسيون دانشگاه آزاد مجلس مي‌باشند، خواستار نقش تأثيرگذار ايشان در حمايت از برنامه‌ها و توسعه دانشگاه‌هاي آزاد استان هرمزگان هستيم تا بتوانيم به توسعه علمي هرمزگان كمك هرچه بيشتري كنيم.

 وي افزود: در دوره نمايندگي ايشان در مجلس نهم و دهم و در زمان مديريت بنده و پس از آن نماينده غرب هرمزگان حمايت چشمگيري از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي داشتند و نماينده غرب استان را شخصيتي به تمام معني كارآمد و عملياتي و پيگير مي‌شناسيم و اميدواريم كه در اين دوره از مجلس شوراي اسلامي نيز شاهد اقدامات هرچه بيشتري از سوي ايشان براي رفع مشكلات استان و به فعليت رسيدن ظرفيت‌ها باشيم.

سپس جباري رئيس مجمع نمايندگان استان هرمزگان ضمن تشكر از  كامراني رئيس دانشگاه آزاد و رؤساي دانشگاه‌هاي غرب استان و تشكر از ميزباني و زحمات فرماندار شهرستان بندرلنگه، بيان داشت: رياست دانشگاه آزاد هرمزگان نسبت به برقراري رشته‎هاي متناسب با ظرفيت‎هاي موجود شهرها و بخش‌ها در صنايع و توليدات مختلف از جمله در بخش كشاورزي، صنعتي، اقتصادي، شيلات، بنادر، گمركات ، نفت وگاز و ... در دانشگاه‌هاي غرب هرمزگان اقدامات لازم را پيگيري كنند.

عضو هيات رئيسه كميسيون عمران مجلس در خصوص جدايي واحد كيش ازهرمزگان افزود: با مديرمنطقه آزاد كيش و دكتر طهرانچي رياست دانشگاه آزاد كشور هماهنگي لازم جهت پرهيز از اين اقدام انجام شده است و در تهران بزودي از ظرفيت نمايندگي در اين راستا با بهره‌گيري از ظرفيت مجمع نمايندگان اقداماتي پيشگيرانه انجام خواهد شد.

عضو فراكسيون دانشگاه آزاد مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: اقدام بسيارناشايست دانشگاه آزاداسلامي كشور در چند سال گذشته در خصوص منابع مالي دانشگاه‌هاي استان و بويژه غرب استان و انتقال منابع چند ميلياردي اعتبار دانشگاه‌هاي هر شهرستان براي كارهاي عمراني دانشگاه‌هاي شهرستان‌هاي ديگر كشور با منطق منطبق نبوده و قطعا اين موضوع را دنبال و نسبت به جبران اين منابع بايد اقدام شود.

وي افزود: چرا منابع و شهريه‌هايي كه از جيب دانشجويان ما گرفته مي‌شود در استان‌هاي ديگر هزينه شود اين باعث بي‌انگيزگي و بسته‌شدن دست دانشگاه‌هاي ما خواهد شد.

همچنين رئيس دانشگاه آزاد اسلامي هرمزگان ضمن تشكر از نماينده غرب استان، خواستار استمرار چنين نشست‌هايي شد و در پاسخ به نماينده بندرلنگه در خصوص مصوب نمودن رشته‌هاي متناسب با ظرفيت بومي و محلي خواستار حمايت اين نماينده در راستاي ايجاد پرديس كشاورزي بخش مهران در لمزان شد.

رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در پايان اين نشست با قدرداني از تلاش مجموعه دانشگاه آزاد هرمزگان و اينكه بزودي با حضور رياست دانشگاه آزاد هرمزگان در لمزان راه‌اندازي پرديس كشاورزي را بررسي و به‌سرانجام خواهيم رساند، گفت: حمايت همه جانبه خود را از اين دانشگاه اعلام مي‌داريم چرا كه توجه به دانشگاه‌ها يعني توجه به توسعه، پيشرفت و توليدعلم در كشور كه يكي از خواسته‌هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز است.

در اين نشست صميمي رؤساي دانشگاه‌هاي غرب استان هركدام به بيان مشكلات و ديدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.