پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اشتغالزايي در «بشاگرد» كليد خورد
سه شنبه، 21 مرداد 1399 - 21:41 کد خبر:42476
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان گفت: طبق تفاهم‌نامه ميان سازمان همياري شهرداري‌هاي و‌ دهياري‌ها كشور با بسيج سازندگي، راه‌اندازي كسب و كارهاي اشتغالزا در شهرستان بشاگرد با همكاري استانداري هرمزگان و بسيج سازندگي استان كليد خورد.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، رضا مدرس عصر امروز در حاشيه جلسه ويدئوكنفرانس هم‌انديشي در پيشبرد توسعه ۳۱ شهرستان كمتر توسعه يافته كشور، با اشاره به انعقاد تفاهنامه ميان سازمان همياري شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور و سازمان بسيج سارندگي خاطرنشان كرد: اين تفاهم‌نامه در سطح كشور منعقد شده و در هرمزگان با هماهنگي و همكاري خوبي كه ميان استانداري هرمزگان، فرماندهي سپاه امام سجاد(ع) و فرمانده بسيج سازندگي استان وجود دارد طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته پيش مي‌رود.
 
وي اضافه كرد: هم‌افزايي ظرفيت‌هاي مشترك براي توسعه زير ساخت هاي فني و عمراني و خدماتي در راستاي كمك به رونق اشتغال كارآفريني و توسعه اقتصادي در شهرستان بشاگرد موضوع تفاهم صورت گرفته است.
 
مدرس با اشاره به هدف عملياتي كردن اين تفاهم‌نامه در هرمزگان تاكيد كرد: راه‌اندازي كسب و كارهاي اشتغالزا در بشاگرد به منظور توانمندسازي اقتصادي مردم اين شهرستان، هدف مشترك استانداري هرمزگان، سپاه و بسيج استان است.
 
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان خاطر نشان كرد: برنامه‌ريزي لازم جهت همكاري در شناسايي و آموزش نيروي انساني متخصص براي ايجاد كسب و‌ كارها با اولويت تعاوني‌ها انجام شده كه با استفاده از ظرفيت گروه‌هاي جهادي اميدواريم بتوانيم سرعت رسيدن به اين مهم را افزايش دهيم.
 
گفتني است، در اين نشست بر سرعت بخشي به طرح‌هاي بازگشايي مسيرهاي روستايي شهرستان هدف كه در دست اقدام با همكاري سپاه مي‌باشد تاكيد و با بررسي نقشه‌هاي راه شهرستان بشاگرد به صورت عملياتي برنامه‌ها تشريح گرديد.