پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : استاندار: هرگونه تخطي از پروتكل‌هاي كرونا خسارات جبران ناپذيري به‌دنبال دارد
شنبه، 25 مرداد 1399 - 19:58 کد خبر:42481
استاندار هرمزگان گفت: هرگونه تخطي از پروتكل‌هاي بهداشتي كرونا مي‌تواند خسارات جبران ناپذير و تلخي به دنبال داشته باشد.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، فريدون همتي امروز در گفت‌وگويي آنلاين در ارتباط با موضوع رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي مقابله با كرونا، خاطرنشان كرد: براي تداوم روند كاهش ابتلا به كرونا در هرمزگان بايد همچنان پروتكل‌هاي بهداشتي، استفاده از ماسك، فاصله گذاري و عدم برگزاري تجمعات با جديت از سوي مردم رعايت شود.
 
هرگونه تخطي از پروتكل‌هاي كرونا خسارات جبران ناپذيري به‌دنبال دارد
 
وي با بيان اين كه با متخلفان طبق مجازات‌هاي تعيين شده از سوي ستاد ملي مقابله با كرونا برخورد خواهد شد، عنوان كرد: طي هفته‌هاي اخير شاهد روند نسبي كاهش ابتلا به بيماري كرونا در استان هرمزگان هستيم كه اين امر نتيجه رعايت مناسب توصيه‌ها و پروتكل هاي بهداشتي از سوي مردم، عدم برگزاري تجمعات و مراسمات عروسي و ختم و استفاده از ماسك در اماكن عمومي است.
 
مقام عالي دولت در هرمزگان تصريح كرد: در تمامي محيط هاي كار و اشتغال از جمله ادارات، سازمان‌ها، بنگاه‌هاي اقتصادي و توليدي، كارگاه ها، پاساژها، بازارها و اصناف مختلف بايد همچنان با دقت و جديت تمامي پروتكل‌هاي بهداشتي رعايت شود و با تخلفات نيز برخورد خواهد شد.
 
همتي اضافه كرد: از سوي ستاد ملي مقابله با كرونا، مجازات‌هايي براي متخلفان پروتكل هاي بهداشتي در حال تدوين است تا اين مجازات‌ها موجب ضمانت اجرايي رعايت اين دستورالعمل‌ها باشد و با افراد متخلف طبق قانون برخورد شود تا عدم رعايت بهداشت توسط يك فرد، موجب گرفتاري براي سايرين نشود.
 
وي بيان داشت: تمامي مديران و مسئولان وظيفه دارند بر محيط كار حوزه خود نظارت دقيق و جدي داشته باشند تا پروتكل‌هاي بهداشتي رعايت شود و در صورت عملكرد ضعيف مديران ضمن تذكر جدي به آنان، برخورد قانوني نيز صورت خواهد گرفت.
 
فارس