پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : توقيف 193 دستگاه خودروي فروش ميوه با مشاركت پليس راهور در بندرعباس
شنبه، 25 مرداد 1399 - 20:40 کد خبر:42483
مدير پيشگيري و رفع تخلفات شهري شهرداري بندرعباس گفت: با همراهي خوب پليس راهور در يك ماهه گذشته تاكنون بيش از 193 خودروي فروش ميوه از مناطق مختلف شهر توقيف و يا مدارك آن ها ضبط شده است.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، رضا خوشبخت افزود: هم افزايي دستگاه‌هاي مسؤول در حوزه هاي مختلف مي تواند نتايج بخش باشد و مردم نيز از اقدامات پيگيرانه مسئولان در رفع مشكلات موجود در جامعه رضايت بيشتري داشته باشند.
 
 وي بيان كرد: اِشغال خيابان ها توسط خودروهاي فروش ميوه و ايجاد ترافيك و مزاحمت براي عابران و ساير وسايط نقليه نوعي تخلف است كه راهنمايي و رانندگي با اعمال جريمه متخلفان به ياري شهرداري در رفع سد معبر اين خودروها آمده است.
 
توقيف 193 دستگاه خودروي فروش ميوه با مشاركت پليس راهور در بندرعباس
 
مدير پيشگيري و رفع تخلفات شهري شهرداري بندرعباس با اشاره به اينكه شهرداري بندرعباس همواره بر اساس ماده 55 قانون شهرداري ها اقدام به رفع سد معبر خودروهاي فروش ميوه مي نمايد اظهارداشت: حضور پر رنگ راهنمايي و رانندگي در صحنه تخلف ميوه فروشان سيار موجب شده تا موضوع پاكسازي خودروهاي ميوه با سهولت بهتري انجام شود.
 
 خوشبخت تصريح كرد: اكنون در بعضي از مناطق مختلف شهر نيروهاي رفع تخلف شهري علاوه بر فعاليت در حوزه هاي ديگر برخورد با متخلفان در محل هايي كه خودروهاي ميوه اقدام به فروش مي كنند مستقر شده اند و مانع از فعاليت غيرمجاز آنان مي شوند.
 
 وي گفت: فعاليت خودروهاي فروش ميوه تخلف است چون مالكان آن ها تا به امروز حاضر به ذره اي همكاري براي ساماندهي شدن نبوده اند و نمي خواهند به شكل قانوني، منسجم و يكپارچه فعاليت كنند.
 
 مدير پيشگيري ورفع تخلفات شهري شهرداري بندرعباس اضافه كرد: براي حمايت قانوني از اين قشر تاكنون مكان‌هايي را در بلوار علي ابن ابي طالب (ع)، امام حسين(ع)، رجايي و پاسداران مشخص كرديم اما دست فروشان با بي اعتنايي نسبت به اين موضوع از مكان‌هاي تعيين شده استقبال نمي كنند.
 
رضا خوشبخت افزود: نبود امنيت جاني نيروهاي رفع تخلف شهري در پاكسازي خودروهاي ميوه و آسيب ديدن بسياري از اين نيروها از نواحي مختلف بدن از مشكلاتي است كه با آن روبرو بوده ايم و اميدواريم با مشاركت پليس راهور شاهد چنين اتفاقات ناگواري نباشيم.
 
 وي خاطر نشان كرد: مردم بايد بدانند كه در جمع آوري اين ميوه فروشان مشكلاتي وجود دارد از جمله برخورد ناشايست دست فروشان و عدم همراهي شان براي ساماندهي و باز هم مي گوييم كه دستگاه هاي ديگري نيز مي توانند با اين مجموعه همكاري بيشتري داشته باشند تا شهر از حيث پاكسازي اين خودروها وضعيت بهتري پيدا كند.
 
به گفته اين مقام مسؤول مشكل ديگري هم وجود دارد كه بعد از جمع آوري خودروهاي فروش ميوه در شهر، دست فروشان ديگري جاي آنان را پُر مي كنند و همين موضوع باعث مي‌شود تا شهروندان شاهد حضور اين خودروها كنار خيابان ها باشند.
 
خوشبخت در پايان اظهار كرد: انتظار داريم همراهي پليس راهور استمرار داشته باشد و تقويت شود و دستگاه هاي ديگري نيز به ياري شهرداري بندرعباس در جمع آوري خودروهاي ميوه بشتابند.