پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : محرم و عزاي حسيني به سان نماز است/ محرم يك فرهنگ اصيل برآمده از قرآن است
شنبه، 25 مرداد 1399 - 20:43 کد خبر:42484
دبير جامعه روحانيت و فضلاي استان هرمزگان گفت: محرم و عزاداري حسيني به سان نماز است و نمي‌توان آن را كنار گذاشت بلكه بايد با رعايت قواعد بهداشتي و بهره‌گيري از فرهنگ اصيل عاشورايي، پرچم حسيني را برافراشته نگاه داشت.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، حجت‌الاسلام علي‌اكبر ميرزايي امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس درباره برگزاري مراسمات عزاداري محرم اظهار كرد: محرم يك روز نيست، يك هفته و يك ماه نيست بلكه يك فرهنگ اصيل برآمده از قرآن و روايات پيامبر مكرم اسلام و ائمه معصومين است.
 
محرم و عزاي حسيني به سان نماز است/ محرم يك فرهنگ اصيل برآمده از قرآن است
 
وي افزود: روز و هفته را مي‌شود تعطيل كرد اما فرهنگ اصيل برآمده از قرآن و روايات را نمي‌شود تعطيل كرد.
 
اين استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: محرم به سان نماز است. نماز را مگر مي‌شود تعطيل كرد؟ اگر كسي نتوانست ايستاده نماز بخواند، نماز تعطيل نمي‌‌شود بلكه تبديل به شرايطي مي‌كند كه بتواند آن را انجام دهد.
 
حجت‌الاسلام ميرزايي تأكيد كرد: محرم و عزاداري هرگز تعطيل نخواهد شد بلكه آن را با توجه به شرايط كرونايي به شرايط جديدي تبديل مي‌كنيم و آن رعايت نكات بهداشتي و پروتكل‌هاي ابلاغي است. فتواي رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز همين است كه اين پروتكل‌هاي بهداشتي به درستي رعايت شود.
 
وي ترويج و گسترش فرهنگ عاشورايي را در فضاي مجازي يكي از اولويت‌هاي امسال هيأت‌ها برشمرد و گفت: اين كار مي‌تواند زمينه استفاده افراد هرچه بيشتري را از برنامه‌ها فراهم و در عين حال پرچم عزاي حسيني را نيز برافراشته نگاه دارد.