پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اجراي 79 هزار ميليارد تومان پروژه در كشور توسط ستاد اجرايي فرمان امام (ره)
چهارشنبه، 29 مرداد 1399 - 21:13 کد خبر:42501
معاون اجرايي ستاد فرمان امام (ره) گفت: يكي از ويژگي‌هاي بنياد بركت كه آن را قادر به انجام كارهاي بزرگ در كشور كرده، چابكي آن است كه با 40 نفر نيرو در كشور با استفاده از ظرفيت گروه‌هاي جهادي و همكاري با دستگاه‌ها 79 هزار ميليارد تومان پروژه را به ثمر رسانده است.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، عبدالعلي صاحب‌محمدي پيش از ظهر امروز در بازديد جزيره هرمز و در مراسم اهداي جهيزيه به 31 زوج جوان هرمزي اظهار كرد: روحيه و عزم بلندي در ستاد اجرايي فرمان امام (ره) در خدمت به مردم مناطق كمتربرخوردار كشور وجود دارد و بنده شخصا با عشق و ارادتي كه به مردم هرمز و هرمزگان دارم، هرگز دوران 3 ساله استانداري و حضورم در اين استان را در شمار روزها و سال‌هاي عمرم حساب نمي‌كنم چرا كه مردم اين استان عزيز، نجيب و پرمهر هستند و گيرايي اين استان نيز بدليل همين روحيه مردم است.
 
 
وي افزود: كشور ما پهناور و گستردگي جمعيت بالا است و رساندن امكانات و تجهيزات به همه مناطق كشور، كار طاقت‌فرسايي است اما با روحيه جهادي و همتي مضاعف و با عشق و ايمان به كار مي‌توان كارهاي بزرگي انجام داد و حق مردمي كه با تأخير به آنها رسيده را ادا كرد.
 
معاون ستاد اجرايي فرمان امام (ره) با اشاره به نگاه ويژه رهبر معظم انقلاب اسلامي به جزيره هرمز و اهميت اين جزيره و ضرورت خدمت مضاعف به مردم عزيز آن، خاطرنشان كرد: ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) يك رسالت ويژه دارد و رويكرد عمومي اين ستاد اقتصاد مقاومتي است و هيچ برنامه‌اي در ستاد وجود ندارد مگر با اين رويكرد عملياتي شود.
 
تقويت توليد، اشتغال و محروميت‌زدايي 3 محور فعاليت‌هاي ستاد اجرايي فرمان امام (ره) 
 
صاحب محمدي ادامه داد: تلاش ستاد اجرايي متمركز بر تقويت توليد، تقويت اشتغال‌هاي موجود و كار محروميت‌زدايي است تا بتوانيم وابستگي كشور را كاهش داده و از طريق اين مسير براي مردم هر منطقه، بركاتي را در سايه انقلاب اسلامي به ارمغان بياوريم.
 
 
وي يكي از دلايل توفيق ستاد اجرايي در انجام كارهاي بزرگ در كشور را چابكي ستاد و كاهش عرض و طول اداري عنوان كرد و بيان داشت: بنياد بركت فقط 40 نفر نيرو دارد اما 13 هزار ميليارد تومان پروژه را در كشور راهبري مي‌كند. بنياد احسان نيز كه به تازگي شكل گرفته و اقدامات بزرگي نظير تأمين جهيزيه و بسته‌هاي معيشتي و توزيع اقلام تحصيلي و ... را بر دوش دارد نيز فقط 13 نيرو دارد و همه اين اقدامات و كمك‌ها و جهيزيه‌ها و بسته معيشتي و ... را فقط 13 نفر مديريت و انجام مي‌دهند.
 
 
مشاركت و همكاري با 6 هزار گروه جهادي در كشور
 
معاون ستاد اجرايي فرمان امام (ره) با اشاره به ساماندهي بيش از 6 هزار گروه جهادي در سراسر كشور، تصريح كرد: از روحاني تا دانشجو و دانش‌آموز، پزشك و استاد دانشگاه و اصناف و ... در اين گروه‌هاي جهادي پاي كار انجام كارهاي بزرگي هستند كه ستاد اجرايي نسبت به ساماندهي آنها و حمايت از فعاليت‌هاي جهادي اقدام كرده است.
 
حضور در بيش از 8 هزار روستا در 200 شهرستان
 
صاحب‌محمدي در ادامه در بيان گستردگي كار در ستاد اجرايي فرمان امام خميني (ره) در سراسر كشور، گفت: 200 شهرستان در 31 استان كانون فعاليت‌هاي ستاد اجرايي هستند. در بيش از 8 هزار روستا پروژه انجام داده و يا در حال انجام هستيم و 79 هزار ميليارد تومان ارزش اين پروژه‌ها با 556 هزار اشتغال مستقيم و غيرمستقيم است.
 
وي رويكرد ستاد اجرايي را، توانمندسازي اقتصادي و خدمات اجتماعي و خدمات زيربنايي عنوان و اظهار كرد: در حوزه خدمات زيربنايي و فقط با 40 نفر نيرو در بنياد بركت توانسته‌ايم بيش از 97هزار و 500 پروژه را در كشور در حوزه‌هاي راه، آب، آموزش، بهداشت و درمان و ... عملياتي كنيم.
 
 
موازي‌كاري با بخش خصوصي در ستاد اجرايي وجود ندارد
 
معاون ستاد اجرايي فرمان امام (ره) تأكيد كرد: موازي‌كاري در ستاد اساسا وجود ندارد. ما نه با بخش خصوصي و نه با بخش دولتي موازي‌كاري نداشته و نداريم و هيچ‌جايي وجود ندارد كه رقيب بخش خصوصي باشيم بلكه با تعامل، همراهي و حركت بر پايه برنامه‌هاي از پيش تعيين شده را در دستور كار خودمان قرار داده‌ايم.
 
وي اضافه كرد: چندين بيمارستان با 2500 تخت توسط ستاد اجرايي فرمان امام (ره)  ساخته و يا در حال ساخت داريم كه با هماهنگي وزارت بهداشت صورت گرفته است. بيمارستان‌هاي نيمه‌تمام متعددي را كه سال‌ها معطل بوده، شناسايي و تكميل كرده‌ايم و اين روند را با جديت ادامه خواهيم داد تا بتوانيم خدمات مناسب‌تري در بخش‌هاي مختلف به مردم ارائه كنيم.
 
 
استاندار اسبق هرمزگان با اشاره به اين كه ستاد اجرايي فرمان امام (ره) پس از شناسايي پروژه‌هاي اولويت‌دار، مجري را هم همان دستگاه‌هاي مربوطه قرار مي‌دهد و دخالتي در اجراي پروژه‌ها نمي‌كند، تصريح كرد: در زمينه مدرسه‌سازي نيز 1900 مدرسه با 10 هزار و 300 كلاس را در دستور كار داشتيم كه فقط 15 درصد از كار باقيمانده است و 85 درصد مدارس و كلاس‌ها تحويل شده است و كار براي تكميل مابقي كلاس‌ها نيز ادامه دارد.
 
ساخت 220 مركز بهداشتي و درماني در كشور
 
صاحب محمدي در پايان به ساخت 220 مركز بهداشتي و درماني در كشور توسط ستاد اجرايي فرمان امام (ره) اشاره و بيان داشت: 40 هزار مسكن محرومان ساخته و تحويل شده و 1510 مركز فرهنگي نيز در مناطق عمدتا روستايي و حاشيه‌ شهرها تكميل و عملياتي شد تا در خدمت مردم باشد.
 
به گزارش فارس، در اين مراسم پس از قرائت خطبه عقد ميان زوجين، جهيزيه 31 زوج هرمزي نيز به آنان اهدا و بدون حضور ميهمانان و يا جمع خاصي از آنان تجليل شد.