پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : 35درصد شاغلان ادارات بانوان هرمزگان هستند
سه شنبه، 4 شهریور 1399 - 23:40 کد خبر:42539
معاون استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان داراي 73 هزار كارمند است كه 35 درصد آن را بانوان تشكيل مي‌دهند.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، نازنين شيباني امشب در يك برنامه خبري با بيان اين كه يكي از اقدامات خوب ماه‌هاي اخير، فعال‌سازي دفاتر پيشخوان دولت به منظور توسعه خدمت‌رساني به مردم و افزايش درگاه‌هاي پاسخگويي به مردم و مشخص بودن تكليف مردم در برابر خدمتي كه از اداره‌اي مي‌خواهند بوده است، اظهار كرد: گاها مردم مجبور بودند براي دريافت پاسخ استعلام از اداره‌اي چندين نوبت به آن اداره مراجعه و خودشان در معرض آسيب قرار مي‌گرفتند و از سوي ديگر تكرر مراجعات به ادارات سبب مشكلاتي براي كارمندان و ابتلاي كارمندان ادارات نيز مي‌شد.
 
35درصد شاغلان ادارات بانوان هستند/ هرمزگان در صدر استان‌هاي كشور به لحاظ انتصاب مديران زن
 
وي با بيان اين كه فعال شدن دفاتر پيشخوان در زمينه دريافت و ارائه خدمات الكترونيك به مردم، گام موثري در صيانت از سلامت مردم و كاهش مراجعات به ادارات نيز بوده است، عنوان كرد: از تمامي ادارات خواسته‌ايم كه خدمات الكترونيكي را نيز گسترش و با ارائه امكان ورود به پورتال اختصاصي، امورات مردم را بر بسترهاي الكترونيك توسعه دهند و لذا از زمان شيوع بيماري كرونا در اغلب ادارات خدمت‌رسان، اين بستر مهيا شده است.
 
معاون توسعه مديريت و منابع استانداري هرمزگان ادامه داد: 87 دستگاه در استان ميز خدمت را نيز ايجاد كرده‌اند كه عملكرد آنها به طور مستمر پايش و بررسي مي‌شود و تيم بازرسي ويژه‌اي نيز هر هفته در ادارات، از ارباب‌رجوعان در اين زمينه نظرسنجي و رضايت سنجي مي‌كنند.
 
16 دستگاه ميزخدمت كاملا الكترونيك را ايجاد كرده‌اند
 
شيباني در ادامه با بيان اين كه 16 دستگاه اجرايي استان با استقرار كامل ميزخدمت الكترونيك عملا مراجعات مردمي به ادارات‌شان را تا 90 درصد كاهش داده‌اند كه رضايت‌مندي مردم اثر بسيار بالايي داشته و مشكلات مردم در اين ادارات به حداقل رسيده است.
 
وي همچنين گفت: در مورد پاسخ استعلامات دفاتر پيشخوان نيز با امضاي استاندار، دستوري به ادارات ابلاغ شده كه وظيفه دارند، پاسخ استعلامات دفاتر پيشخوان دولت را در امور مردم ظرف 24 ساعت اعلام كنند.
 
معاون استاندار هرمزگان عنوان داشت: سامانه مكاتبات مردمي نيز در استان راه‌اندازي شده است كه توسعه و تكامل آن مي‌تواند به كاهش هرچه بيشتر نياز مردم به حضور در ادارات منجر شود و امورات مردم با سرعت بيشتري در ادارات انجام و به نتيجه برسد.
 
هرمزگان 73 هزار كارمند دارد
 
شيباني در ادامه با بيان اين كه هرمزگان داراي 73 هزار كارمند در دستگاه‌هاي اجرايي است، گفت: 48 هزار از اين كارمندان مردم و 25 هزار نفر معادل 34 درصد نيز زن هستند كه در دولت تدبير و اميد 1544 نفر بصورت رسمي، پيماني و قراردادي در دستگاه‌ها جذب شده‌اند و 1267 نفر نيز از نيروهاي قردادي به رسمي و پيماني تبديل وضعيت شدند كه امنيت شغلي آنان را در پي داشت.
 
در استان‌هاي برتر كشور در زمينه انتصابات بانوان هستيم
 
وي در پايان با اشاره به استفاده از ظرفيت بانوان به عنوان نيمي از جمعيت جامعه در عرصه‌هاي مديريتي متناسب، بيان داشت: با حمايت دكتر همتي استاندار هرمزگان، شاهد انتصابات بسيار خوبي در اين زمينه بوده‌ايم و اكنون در استان 351 مدير حرفه‌اي، پايه و مياني از ميان زنان داريم كه هرمزگان را در ميان استان‌هاي برتر كشور در زمينه انتصابات بانوان قرار داده است.
 
فارس