پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : رسيدگي به مطالبات كارگران هتل هرمز
جمعه، 7 شهریور 1399 - 10:11 کد خبر:42543
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي هرمزگان بر پرداخت حق و حقوق كارگران هتل هرمز تاكيد كرد و گفت: به مطالبات اين كارگران رسيدگي شده است.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، در پي انتشار خبري مبني بر تجمع ۱۲۰ نفر از كاركنان اخراج شده هتل هرمز بندرعباس در فضاي مجازي خبرگزاري ايلنا استان هرمزگان، هادي ابراهيمي مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي اين استان از رسيدگي به مطالبات اين كارگران خبر داد.
 
در تاريخ سوم ماه جاري تعدادي از كاركنان اخراج شده هتل هرمز بندرعباس در اعتراض به عدم دريافت حقوق،  سنوات و بيمه بيكاري در جلوي درب ورودي اين هتل دست به تجمع زدند، به گفته برخي كاركنان اين هتل، برخي از پرسنل نيز بالغ بر ۶ ماه است كه از دريافت حقوق محروم مانده اند.
 
به گفته پرسنل هتل هرمز بندرعباس، شيوع بيماري كرونا و عدم پذيرش مسافر باعث اخراج آنها شده است كه اين روند اخراج كاركنان، از اسفند ماه سال گذشته شروع شد.
 
هادي ابراهيمي با اشاره به شيوع ويروس كرونا و تاثير آن بر اقتصاد و كسب و كارها افزود: بخش گردشگري در استان هرمزگان طي ماه‌هاي اخير متحمل ضرر و زيان قابل توجهي شده كه مجموعه هاي اقامتي و هتل ها  را نيز شامل شده است.
 
وي اظهار كرد: يكي از اولويت‌هاي اين اداره كل، احقاق حقوق كارگران است كه در خصوص اخراج كارگران هتل هرمز نيز اقداماتي از جمله بررسي درخواست بيمه بيكاري افراد متقاضي، برگزاري جلسات با مسئولان هتل در خصوص پرداخت مطالبات و رسيدگي به شكايات كارگران انجام داده است.  
 
ابراهيمي ادامه داد: بررسي درخواست بيمه بيكاري آن دسته از كارگران هتل هرمز كه بيكار شدند توسط واحد بيمه بيكاري اين اداره كل انجام و به تامين اجتماعي ارسال شده تا نسبت به پرداخت مقرري بيمه بيكاري آنها اقدام شود.
 
وي اضافه كرد: در خصوص رسيدگي به شكايت كارگران مبني بر عدم پرداخت مزاياي پايان كار نيز جلساتي با مسئولين اين مجموعه برگزار و مصوب شد طي دو هفته مطالبات مذكور پرداخت شود.
 
اين مقام مسئول گفت: شكايت تعدادي از كارگران اين مجموعه در مراجع حل اختلاف اين اداره رسيدگي و منجر به صدور راي شده است.
 
به گفته مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي هرمزگان، اگر تعهدات مسئولان هتل هرمز در موعد مورد توافق به انجام نرسد بلافاصله پس از قطعيت آراي صادره مراجع حل اختلاف كار، اين آرا جهت اجرا به اجراي احكام دادگستري ارسال مي شود.
 
ايلنا