پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : تحويل پيكر صيادان ايراني در بندرعباس
جمعه، 7 شهریور 1399 - 20:07 کد خبر:42547
فرمانده مرزباني ناجا با اشاره به رفتار خارج از عرف و قوانين بين المللي گارد ساحلي امارات و تيراندازي به دو صيادايراني كه منجر به كشته شدن آنان شد، گفت: روز گذشته پيكر دو صياد ايراني در بندر عباس تحويل گرفته و به زادگاهشان در استان سيستان و بلوچستان منتقل شد.

به گزارش جنوب ايران نيوز، احمد علي گودرزي در حاشيه بازديد از يگانهاي مرزي ساحلي قشم اظهاركرد: لنج هاي ايراني به قصد صيد و تجارت و امرار معاش در آب هاي خليج فارس تردد مي كنند و ماموران ديگر كشورها، نبايد در صورت حضور آنان در آب هاي سرزميني به سوي آنان تيراندازي كنند.
 
وي با اشاره به رفتار خارج از عرف و قوانين بين المللي گارد ساحلي امارات و تيراندازي به دو صيادايراني كه منجر به كشته شدن آنان شد، اظهاركرد: با پيگيري وزارت امور خارجه و مرزباني نيروي انتظامي، تعدادي از صيادان دستگير شده لنج ايراني به كشورمان بازگردانده شدند.
 
فرمانده مرزباني ناجا با اعلام اينكه كشور امارات ضمن عذر خواهي رسمي از جمهوري اسلامي ايران متعهد شد برابر قوانين بين المللي خسارات وارد شده را جبران كند، گفت: روز گذشته پيكر دو صياد ايراني در بندر عباس تحويل و به زادگاهشان در استان سيستان و بلوچستان منتقل شد.
 
گودرزي با اشاره به آموزش قوانين و مقررات بين الملي و مرزي به صيادان و ساحل نشينان گفت: موارد بسياري از ورود اتباع كشورهاي همسايه به آب هاي سرزميني جمهوري اسلامي ايران اتفاق افتاده كه مرزبانان با قوانين بين المللي و رفتار انسان دوستانه و شايسته با آنان برخورد كرده اند.
 
فرمانده مرزباني ناجا در پايان خاطرنشان كرد: صيادان بايد با استفاده از تجهيزات مدرن در حوزه مكان يابي بتوانند از ورود به حريم دريايي ساير كشورها جلوگيري كنند.
 
به گزارش پايگاه خبري پليس، جمعي از خانواده هاي صيادان آزاد شده با حضور در اسكله شهيد “ذاكري” قشم از فرمانده مرزباني ناجا استقبال و از پيگيري هاي مسئولان وزارت امور خارجه و مرزباني نيروي انتظامي تقدير كردند.