پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : نمازجمعه فردا در كدام شهرها برگزار مي‌شود؟
پنجشنبه، 13 شهریور 1399 - 17:08 کد خبر:42570
ستاد برگزاري نماز جمعه بندرعباس با اعلام خبر برگزاري نماز جمعه در تاريخ چهاردهم شهريور ماه با حفظ و رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، سومين نماز جمعه مركز هرمزگان در سال 99 فردا 14 شهريورماه به امامت نماينده ولي فقيه و امام جمعه بندرعباس اقامه مي‌شود.
 
در اطلاعيه ستاد برگزاري نماز جمعه بندرعباس از مومنان نمازگزار خواسته شده در راستاي پيشگيري از بيماري كرونا براي اداي نمازجمعه در خانه خود وضو بگيرند و جهت حضور در مسجد جامع با استفاده ماسك و مهر و سجاده شخصي همراه داشته باشند و بانوان نيز از چادر نماز مخصوص خود استفاده كنند.
 
صحن و شبستان مسجد جامع نيز به منظور پيشگيري از كرونا قبل و بعد از برپايي نماز جمعه ضدعفوني خواهد شد.
 
 همچنين هماهنگي بين ستاد و دستگاههاي اجرايي همچون استانداري، فرمانداري، دانشگاه علوم پزشكي، بهداشت، اورژانس، آتش نشاني، نيروي انتظامي، بسيج و سپاه امام سجاد (ع) و ديگر دستگاه‌ها و سازمان‌هاي ذيربط جهت در نظر گرفتن تمهيدات لازم براي حضور مومنان نمازگزار انجام شده است.
 
جهت حفظ سلامتي نماز گزاران از وسايل حمل ونقل عمومي استفاده نخواهد شد.  ستاد برگزاري نماز جمعه بندرعباس از مومنان نمازگزار خواست كه فرزندان خردسال خود را به همراه نياورند، زيرا مهد آدينه ستاد نماز جمعه تا اطلاع ثانوي تعطيل خواهد بود. افراد سالخورده نيز به جهت حفظ سلامتي خود از آمدن به مسجد جامع در روز جمعه پرهيز كنندو همچنين بنا شده است از 25 درصد ظرفيت مسجد استفاده شود. 
 
 مجموع وقت پيش بيني شده از ابتداي خطبه‌ها تا پايان نماز عصر ۴۵ دقيقه خواهد بود.
 
نماز جمعه اين هفته در همه شهرهاي هرمزگان، به جز بستك، پارسيان، ميناب و جاسك برگزار مي‌شود.