پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : فوت ۱۱۷ نفر و شناسايي ۲۱۵۲ بيمار جديد كرونا
دوشنبه، 17 شهریور 1399 - 18:36 کد خبر:42572
فوت ۱۱۷ نفر و شناسايي ۲۱۵۲ بيمار جديد كروناسخنگوي وزارت بهداشت از فوت ۱۱۷ بيمار كوويد ۱۹ در شبانه‌روز گذشته و بهبودي بيش از ۳۳۵ هزار نفر از بيماران خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز به نقل از ايلنا، سيما سادات لاري، سخنگوي وزارت بهداشت با اشاره به ميزان مبتلايان ويروس كرونا در شبانه روز گذشته گفت: از ديروز تا امروز ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ و بر اساس معيارهاي قطعي تشخيصي، دو هزار و ۱۵۲ بيمار جديد مبتلا به كوويد۱۹ در كشور شناسايي شد كه يك هزار و ۱۱۶ نفر از آنها بستري شدند و مجموع بيماران كوويد۱۹ در كشور به ۳۸۸ هزار و ۸۱۰ نفر رسيد.
 
لاري با اشاره به ميزان فوتي‌ها افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۷ بيمار كوويد۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان اين بيماري به ۲۲ هزار و ۴۱۰ نفر رسيد.
 
سخنگوي وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تا كنون ۳۳۵ هزار و ۵۷۲ نفر از بيماران، بهبود يافته و يا از بيمارستانها ترخيص شده اند و ۳۷۳۳ نفر از بيماران مبتلا به كوويد۱۹ در وضعيت شديد اين بيماري تحت مراقبت قرار دارند.
 
به گفته‌ي لاري تاكنون سه ميليون و ۴۰۶ هزار و ۵۵ آزمايش تشخيص كوويد۱۹ در كشور انجام شده است.
 
وي با اشاره به وضعيت استان‌ها بيان كرد: بر اساس آخرين اطلاعات كرونا در كشور، استانهاي تهران، مازندران، گيلان، قم، اصفهان، خراسان رضوي، آذربايجان شرقي، كرمان، خراسان شمالي، سمنان، يزد، زنجان و قزوين در وضعيت قرمز قرار دارند.
 
لاري در پايان گفت: همچنين استانهاي آذربايجان غربي، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبيل، بوشهر، كرمانشاه، كهگيلويه و بويراحمد، خراسان جنوبي، مركزي، ايلام، چهارمحال و بختياري، گلستان و خوزستان در وضعيت هشدار قرار دارند.