پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : جريمه ۳۰هزار توماني براي بيرون انداختن ماسك از خودرو
چهارشنبه، 19 شهریور 1399 - 20:49 کد خبر:42583
معاون آموزش و فرهنگ ترافيك پليس راهور تهران بزرگ تاكيد كرد كه بيرون انداختن ماسك از پنجره خودرو تخلف محسوب شده و براي خودرو جريمه صادرخواهد شد.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز به نقل از ايسنا، سرهنگ علي همه خاني در اين باره گفت: حدود هفت ماه از آغاز شيوع بيماري كرونا گذشته است و در اين مدت مباحث آموزشي و نكات مهم بهداشتي بارها و بارها از طريق رسانه ها به طرق مختلف در اختيار آحاد شهروندان قرار گرفته است.  
 
وي ادامه داد: از اين روي هنوز هستند تعداد معدودي كه بهداشت محيطي و پروتكل هاي بهداشتي را رعايت نكرده و اقدام به پرت كردن دستكش و ماسك خود از پنجره خودرو به بيرون مي نمايند و با اين كار خود، علاوه بر آنكه محيط زيست پيرامون ما را آلوده  كرده اند باعث انتقال بخش اعظمي از آلودگي ها به اطراف  و خيابان هم مي‌شوند.
وي گفت: همان گونه كه در قبل نيز شاهد بوديم پليس راهور فاتب با راننده اي كه اقدام به پرت كردن ته سيگار خود به بيرون از خودرو و آلوده نمودن محيط زيست كرده بود، برخورد قانوني كرد و وي را مجاب به برداشتن آن ته سيگار كرد.
 
وي افزود: انداختن ماسك و دستكش هاي استفاده شده دقيقا همانند پرت كردن زباله به بيرون از خودرو مي باشد كه قانون گذار براي اين تخلف، جريمه تعيين نموده است و ماموران پليس راهور ، به محض مشاهده اينگونه تخلف با آن طبق قانون برخورد خواهند كرد.
معاون آموزش و فرهنگ ترافيك پليس راهور فاتب از رانندگان خودروها در تمامي روزها بويژه ايامي كه درگير بيماري منحوس كرونا هستيم خواست تا ضمن رعايت نكات بهداشتي و رعايت قوانين و مقررات، به هيچ وجه اجازه ندهند سرنشينان خودرو از پنجره اتومبيل زباله و يا ماسك و دستكشي را به بيرون پرتاب نمايند، چرا كه مسئوليت اقدامات و حركات سرنشينان هر خودرو متوجه راننده آن است و اين راننده است كه مورد اعمال قانون قرارخواهد گرفت.
 
بر اساس گزارش پليس، وي گفت: جريمه پرت كردن زباله از خودرو به بيرون ۳۰ هزار تومان است كه در سوابق وضعيت تخلفات راننده ثبت خواهد شد.