پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : هرمزگان صاحب مركز «نوآوري تعاون» شد
جمعه، 21 شهریور 1399 - 11:33 کد خبر:42590
شركت تعاوني «تاك سبز رودان» با مجوز رسمي وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعي به عنوان يكي از 8 مركز نوآوري تعاون استان هرمزگان معرفي و صاحب مجوز شد.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، شركت تعاوني كشاورزي «تاك سبز رودان» از شركت‌هاي پيشرو در زمينه توسعه كشاورزي نوين با مديريت منوچهر ضيايي موفق به اخذ مجوز ايجاد مركز نوآوري تعاون در استان هرمزگان به عنوان يكي از 8 مركز كشور شد.
 
به گفته ضيايي مديرعامل شركت تاك‌سبز رودان، اين مراكز با رويكرد تقويت بسترهاي فني و علمي بخش كشاورزي در كشور و از سوي وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعي به منظور شتاب‌دهي به فعاليت‌هاي تحقيقاتي اين حوزه ايجاد شده است.
 
 
هرمزگان صاحب مركز «نوآوري تعاون» شد
 
 
وي افزود: مزرعه بزرگ تحقيقاتي شركت تعاوني تاك سبز رودان در شهرستان رودان داراي وسعتي بالغ بر 8 هكتار است و 120 هكتار نيز زمين پشتيباني دارد و تمامي نيازهاي علمي و فني به منظور انجام تحقيقات ميداني در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتراي كشاورزي در اين مزرعه تحقيقاتي فراهم آورده شده است.
 
منوچهر ضيايي با بيان اين كه مزرعه تحقيقاتي مركز نوآوري تعاون يك كانون ايده‌ساز و خلاق به منظور بسترسازي براي نوآوري در بخش‌هاي كشاورزي و حامي انديشه‌هاي نو در اين زمينه است، خاطرنشان كرد: كاشت «لمون گرس»، تمركز بر توليد برخي گياهان دارويي، توليد برخي عرقيات و دمنوش‌هاي دارويي، پرورش ماهيان خاوياري در منطقه جنوب، كاشت و توسعه توليد گياه مورينگا و ... از جمله اقدامات خوبي است كه تاكنون در اين مركز انجام شده است و افراد بسياري با كسب تجربه و دانش لازم در بخش‌هاي مختلف توانسته‌اند نه تنها براي خود بلكه براي صدها نفر اشتغال ايجاد كنند.
 
به گفته اين كارآفرين نمونه هرمزگاني، توسعه آزمايشگاه تخصصي، همكاري با محافل علمي و آكادميك، توسعه همكاري‌هاي دانشگاهي، ايجاد دپارتمان تخصصي و زيرگروه‌هاي آن در حوزه‌هاي مختلف كشاورزي از جمله ديگر اولويت‌هايي است كه در اين مركز نوآوري تعاون به دنبال تحقق آن هستيم.
 
ضيايي از نقش دكتر منصور فرهادي در بسترسازي ارتباطات علمي ميان اين مركز نوآوري با دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي و هدايت علمي فرآيندهاي كاري اين مركز نيز تقدير كرد و بيان داشت: دكتر حسين عادلي استاد دانشگاه هامبورك و رييس يكي از مجتمع‌هاي مهم كاشت و بافت آلمان نيز با اين مركز نوآوري همكاري علمي دارند كه بدون شك بسترساز اتفاقات بزرگ موفقيت‌آميز در اين مجموعه خواهند بود.
 
فارس