پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : بسته اينترنتي رايگان ۷۰۰ هزار معلم فعال شد
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 21:19 کد خبر:42604
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: بسته سه ماهه رايگان اينترنت ۷۰۰ هزار معلم از ساعت ۲۰ امشب فعال مي‌شود و اين فعالسازي به تدريج تا هفته اول مهر به پايان مي‌رسد.

 
به گزارش وزارت ارتباطات، محمدجواد آذري جهرمي گفت: استفاده از شبكه «شاد» در سراسر كشور رايگان شده است و همه اپراتورها استفاده از اين شبكه را براي دانش آموزان و معلمان رايگان كردند.
 
وي گفت: معلمان جداي از شبكه «شاد» براي آموزش مجازي نياز به بسته‌هايي داشتند كه مقرر شد از ساعت ۲۰ امشب بسته‌هاي سه ماهه رايگان اينترنت براي ۷۰۰ هزار معلم و كادر آموزشي سراسر كشور كه فروردين ماه در سامانه وزارت ارتباطات ثبت نام كرده بودند، فعال شود.
 
وزير ارتباطات افزود: آن دسته از معلماني كه هم اكنون بسته‌هاي اينترنت فعالي دارند اين بسته‌ها برايشان ذخيره مي‌شود و پس از اتمام بسته سه ماهه، از آن بسته‌ها مي‌توانند استفاده كنند.
 
آذري جهرمي گفت: تمديد اين بسته‌هاي آموزشي معلمان منوط به ارزيابي شرايط پس از اين سه ماه است و اگر آموزش مجازي ادامه داشته باشد براي آن هم برنامه ريزي مي‌كنيم.
 
وي درباره بسته اينترنت ويژه دانش آموزان هم گفت: يكسري بسته‌هاي سفيد در دسترس دانش آموزان قرار مي‌گيرد كه هماهنگي‌هاي لازم با وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است و اين بسته مي‌تواند از طريق اپراتورهاي خانگي و تلفن همراه به صورت رايگان استفاده شود و با همان شماره تلفني كه دانش آموزان در شبكه «شاد» ثبت نام كرده اند اين بسته قابل استفاده است.
 
وزير ارتباطات افزود: استفاده از آن بسته‌ها علاوه بر شبكه «شاد» در پيام رسان‌هاي داخلي هم خواهد بود كه تلاش مي‌كنيم اين بسته تا اول مهر فعال شود.
 
آذري جهرمي از اتصال رايگان ۸۶ هزار مدرسه در سراسر كشور به اينترنت خبر داد و گفت: هم اكنون مدارس در حال استفاده هستند.
 
بسته اينترنت دانشگاهيان از ابتداي مهر فعال مي‌شود
 
وي افزود: سه بسته ديگر براي دانشگاه‌ها، دانشجويان و اساتيد وعده داده بوديم كه از ابتداي مهر همه دانشگاه‌هايي كه وزارت علوم به ما اعلام كرده باشد، سايت‌هاي آموزشي موردنيازشان رايگان خواهد بود.
 
وزير ارتباطات گفت: بسته‌اي هم براي دانشجويان و اساتيد برنامه ريزي كرده ايم كه آن هم تا ابتداي مهر فرآيند ثبت نامش آغاز مي‌شود.
 
جهرمي گفت: با اين اقدامات عدالت آموزشي مورد تاكيد مقام معظم رهبري تحقق مي‌يابد و دستور رئيس جمهور هم عملي مي‌شود.
 
وي افزود: ما در كنار دانش آموزان، معلمان، دانشجويان و اساتيد هستيم و علاوه بر تأمين زيرساخت در هزينه آن‌ها نيز مشاركت مي‌كنيم تا هيچ كسي از تحصيل باز نماند.