پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : ديدار اعضاي نهاد«ديده بان شفافيت و عدالت» با نماينده ولي‌فقيه در هرمزگان
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 21:23 کد خبر:42606
اعضاي شوراي مركزي دفتر نمايندگي ديده بان شفافيت و عدالت در هرمزگان با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بندرعباس ديدار و گفتگو كردند.


 

<div class="d-flex w-100 flex-column-reverse flex-sm-row" style="box-sizing: border-box; width: 602.535px; color: rgb(33, 37, 41); font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, " segoe="" ui",="" roboto,="" "helvetica="" neue",="" arial,="" "noto="" sans",="" sans-serif,="" "apple="" color="" emoji",="" "segoe="" ui="" symbol",="" emoji";="" font-size:="" 16px;="" display:="" flex="" !important;="" flex-direction:="" row="" !important;"="">

 

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، اعضاي شوراي مركزي دفتر نمايندگي ديده بان شفافيت و عدالت در هرمزگان با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بندرعباس ديدار و گفتگو كردند.

 نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بندرعباس در اين نشست با بيان اينكه تشكيل چنين نهادي يك ضرورت و واجب است گفت : در اسلام نيز اصلي به عنوان نظارت همگاني وجود دارد كه در عرف همان امر به معروف و نهي از منكر است كه وظيفه عموم مردم مي‌باشد.

 

«ديده بان شفافيت و عدالت»  رقيب دستگاه‌هاي نظارتي نيست

حجت الاسلام محمد عبادي زاده با اشاره به اينكه ضرورت مبارزه با فساد مشخص و معلوم است افزود : بر اساس وظيفه الهي كه داريد آگاهي بخشي و اطلاع رساني نماييد تا عرصه را بر مجرم و مفسد تنگ كنيد زيرا وقتي مفسد احساس كند كه خارج از دستگاههاي اجرايي و نظارتي چشم هايي اورا مي بينند مسلما دست به فساد و رانت نخواهد زد.


 

وي ابراز اميد واري كرد كه در آينده گروههاي ديگري نيز وارد عرصه شوند تا كشور به لحاظ مفاسد كه دامنگير نظام و بروز مشكلات براي مردم مي شود واكسينه شود.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بندرعباس تصريح كرد: بدانيد زماني كه حركت مي‌كنيد سنگ مي‌خوريد و آسيب مي‌بينيد همان طور كه به قطار در حال حركت به تعبير شهيد مطهري سنگ زده مي‌شود اما به واسطه وجود مشكلات و سختي ها نبايد از وظيفه خود كوتاه بياييد . 

حجت الاسلام عبادي زاده افزود: اگر نهادهاي نظارتي وظايف خود را به خوبي انجام داده بودند مجبور نبوديم براي مبارزه با فساد كساني خارج از سيستم را وارد كنيم.

وي خاطرنشان كرد: هرمزگان استان بسيار مهمي است و نبض اقتصاد كشور در اين جا مي‌تپد، اگر اينجا سالم نباشد بازتاب آن در همه امور اقتصادي كشور مشاهده خواهد شد. 

حجت الاسلام عبادي زاده تاكيد كرد : نهاد ديده بان شفافيت و عدالت، رقيب دستگاههاي نظارتي و امنيتي نيست بلكه در كنار آنها  و در چارچوب شرع و قوانين جمهوري اسلامي حركت مي‌كند.

نظارت مجلس بر حسن اجراي قانون ضعيف بوده است

مدير دفتر نمايندگي ديده بان شفافيت و عدالت در هرمزگان نيز در ابتداي اين ديدار ضمن تسليت ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان امام حسين (ع) و يارانشان با بيان اينكه جنس و ماهيت انقلاب اسلامي ظلم ستيزي ، فساد ستيزي ،كفر ستيزي و استكبار ستيزي است گفت : يكي از دلايل انقلاب كردن مردم ايران  بر عليه طاغوت مبارزه با فساد و ظلم حكومت طاغوت بود و اگر امروزه در كشور فسادي رخ مي دهد در مقابل فساد حكومت هاي گذشته ارزني است در مقابل كوهي از فساد. 

پرويز سالاري افزود : رهبر معظم انقلاب اسلامي در اين رابطه فرمان 8 ماده‌اي صادر كردند كه متاسفانه آنطور كه شايسته و بايسته بود اجرايي نشد اين در حالي است كه اگر نظارت مجلس و در ذيل آن كميسيون اصل  90 و ديوان محاسبات  و در ذيل قوه قضائيه سازمان بازرسي و در ذيل قوه مجريه تعزيرات حكومتي، حراست‌ها خوب حركت مي‌كردند امروز در كشور و در اجراي پروژه‌ها اين همه رانت خواري و فساد وجود نداشت. 

وي ادامه داد : دشمن هرگز آرام نمي نشيند به طوريكه با نفوذ بر مديران ناكار آمد و از نفس افتاده كه با رانت خواري در راس كار قرار گرفتند سعي دارد با ايجاد شكاف بين مردم و حاكميت ، مردم را از انقلاب جدا كند. 

مدير دفتر نمايندگي ديده بان شفافيت و عدالت در هرمزگان با استناد به تحقيقي كه توسط يك سازمان بين المللي صورت گرفته است، گفت: طبق اين تحقيق فساد براي  53 درصد كشورهاي جهان يك چالش است كه از اين ميزان تنها 18 درصد توانسته اند در مبارزه با فساد بهبودي حاصل نمايند كه خوشبختانه كشور ما بر خلاف القايي كه دشمن مي‌نمايد، در ميان 18 درصد است. 

سالاري بيان داشت: در سال 2009 ايران در بين 100 كشور رتبه 18 را داشت و در سال 2016 جايگاه 16 را كسب كرديم كه نشان دهنده كاهش فساد در ايران است. (طبق همين تحقيق 7 ساله)

 مدير دفتر نمايندگي ديده بان شفافيت و عدالت در هرمزگان با بيان اينكه ما هر آنچه داريم از انقلاب و نظام است و براي مبارزه با فساد و حفظ انقلاب آن را در طبق اخلاص مي‌گذاريم، تصريح كرد: اولويت ما پيشگيري از فساد و صيانت از مديران و بيت المال است همچنين دانش افزايي، اطلاع رساني در خصوص بيت المال و نيازسنجي و اولويت بندي در مبارزه از مهمترين اهداف و كارهاي نهاد ديده بان شفافيت و عدالت است.

پرويز سالاري خاطرنشان كرد: در همين راستا و با توجه به شرايط خاص اقتصادي كشوردر راستاي آرمان هاي انقلاب ، امام (ره)،شهدا و منويات مقام معظم رهبري جمعي از تحول خواهان و دلسوزان انقلاب كه از جناح‌ها و طيف‌هاي مختلف هستند، نهادي غير سياسي، غير انتفاعي و غير دولتي  بنام ديده بان شفافيت و عدالت را با مجوزهاي قانوني در كشور راه اندازي كردند كه در 24 استان فعاليت دارد و دفتر هرمزگان نيز به عنوان منادي فساد ستيزي و ارتقا سلامت اداري و صيانت از مديران  در استان شروع به كار نموده است. 

وي در پايان گفت: از نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بندرعباس درخواست هدايت و راهنمايي اين نهاد در انجام ماموريت‌ها را دارم و همچنين ساير مديران مرتبط با موضوع مقابله با فساد و رانت خواري بويژه اعضاي محترم شوراي سلامت اداري نيز ما را در كنار خود ببينند و همكاري لازم را داشته باشند.

علي محمدي يكي از اعضاي شوراي مركزي اين دفتر در استان نيز در اين نشست با بيان اينكه اولين شرط مبارزه با فساد دست پاكي خودمان است، گفت : براي اينكه بتوانيم به درستي حركت كنيم بايد چشم بر روابط دوستي و خانوادگي ببنديم و هر كجا فسادي ديديم، پيشگيري كنيم. 

وي ادامه داد: ما با هدف مچ گيري وارد ميدان نشده‌ايم، هدف پيشگيري از فساد است كه از نماينده ولي فقيه در استان انتظار حمايت و پشتيباني داريم. 

حسين پور، يكي ديگر از اعضاي شوراي مركزي بيان داشت: استان هرمزگان يك استان حساس و سوق الجيشي است كه در زمينه مبارزه با فساد و پيشگيري از آن داراي اهميت است. 

وي افزود : فساد نظام قبلي خواسته خود نظام بود اما فساد فعلي در كشور خواسته ابليس هاي انس و جن است كه در راس آن شيطان بزرگ قرار دارد و به طرق مختلف اعمال نفوذ مي كند .

محتشمي، دبير اين نهاد در استان نيز در اين نشست با بيان اينكه ما به عنوان يك بازوي نظارتي در استان بايد بتوانيم وظيفه بازدارندگي خود را به نحو احسن انجام دهيم، گفت: نهاد ديده بان شفافيت و عدالت توانسته است در كشور بيشترين بازدارندگي را با كارهاي حقوقي خوبي كه انجام داده، داشته باشد و امر به معروف و تذكر را به معناي واقعي انجام دهد. 

بهشتيان ، يكي ديگر از اعضاي شوراي مركزي اين نهاد در هرمزگان نيز با اشاره به وجود تخريب ها با آغاز به كار اين نهاد در استان گفت :  بدترين حالت براي ما جا زدن و از ميدان به در رفتن بر اثر تخريب ها است زيرا با آغاز فعاليت اين نهاد مسلما برچسب زدن و تخريب شروع خواهد شد.

وي افزود : نماينده ولي فقيه در استان به عنوان چراغ هدايت ماست و انتظار داريم براي ادامه اين راه پر فراز و نشيب از ما حمايت كنند.