پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اظهارات حجت‌الاسلام عبادي‌زاده در نمازجمعه
جمعه، 4 مهر 1399 - 16:57 کد خبر:42636
امام جمعه بندرعباس با تأكيد به جوانان درباره مراقبت از فضاي مسموم دشمن در فضاي مجازي، گفت: جوانان خود را مشغول هشتگ‌ها نكنند و بدانند كه دشمن در اين عرصه به دنبال دام‌سازي براي ملت ايران است.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، حجت‌الاسلام محمد عبادي‌زاده ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه اين شهر اظهار كرد: كشورمان در يك جنگ اقتصادي با دشمنان قرار دارد و آنان پس از مأيوس شدن تمامي فشارهاي سياسي، نظامي و فرهنگي و اجتماعي به دنبال تشديد فشارهاي اقتصادي براي تضعيف ملت ايران هستند.
 
وي با بيان اين كه اقتصاد كشورمان در صورت همكاري و همدلي همه بخش‌ها قادر است به خوبي از فشارهاي خارجي رهايي يابد، خاطرنشان كرد: مبارزه با فساد و احتكار در شرايط حاضر از مهم‌ترين معروفات در جامعه اسلامي بشمار مي‌رود و بايد دست آناني كه بدنبال تشديد فشار به مردم در اين شرايط هستند را از اموال مسلمين كوتاه كرد.
 
دشمن با تشديد فشار اقتصادي به دنبال سناريوي خطرناكي است/ مفسدان اقتصادي همدست آمريكا هستند
 
امام جمعه بندرعباس، بهترين راه براي مبارزه با فساد اقتصادي را هوشياري عمومي در اين زمينه و معرفي عاملان فساد به دستگاه قضايي برشمرد و بيان داشت: كسي كه از راه حلال براي خانواده‌اش كسب درآمد مي‌كند، خانواده خويش را از بسياري آسيب‌هاي اجتماعي ناشي از مال حرام در امان نگاه مي‌دارد.
 
حجت‌الاسلام عبادي‌زاده از انگيزه و عزم دستگاه قضايي در برخورد با مفاسد اقتصادي در اين شرايط حياتي كشور به عنوان نقطه قوت نظام اسلامي برشمرد و گفت: آناني كه در اين شرايط فشارهاي آمريكا به دنبال احتكار و فساد و آلوده‌ساختن اقتصاد كشورمان هستند، همدستان آمريكاي جنايت‌كار بشمار مي‌روند.
 
تقواي اقتصادي ريشه فساد را مي‌خشكاند
 
وي با يادآوري مجاهدت‌هاي فراوان ملت ايران در دوران دفاع مقدس و نقش مردم در گرداندن جبهه‌ها، خاطرنشان كرد: تقواي اقتصادي به معناي حاكم ساختن روحيات جهادي بر شئونات اقتصادي جامعه به مانند دوران دفاع مقدس مي‌تواند ريشه فساد را در كشورمان خشكانده و انقلاب را واكسينه كند.
 
نماينده ولي‎فقيه در هرمزگان، پرداخت شرعي خمس، زكات و انفاق به محرومان را از مصاديق ديگر تقواي اقتصادي برشمرد و بيان داشت: مبارزه با فقر از طريق پرداخت اين واجبات شرعي صورت مي‌گيرد و زنده نگاهداشتن اين پرداخت‌هاي شرعي مي‌تواند كمك بزرگ در زمينه مهار فقر در جامعه كند.
 
حجت‌الاسلام عبادي‌زاده تصريح كرد: ربا در اسلام بسيار عمل زشت و نكوهيده‌اي است و در مقابل آن قرض دادن عملي شايسته و بايسته براي نجات اقتصاد جامعه اسلامي بشمار مي‌رود و قرض به اندازه 10 برابر صدقه ارزشمند است و امام رضا (ع) مي‌فرمايد كه من براي كساني كه قرض مي‌دهند، دعا مي‌كنم.
 
توسعه گردشگري بعد از كرونا مي‌تواند سبب جهش اقتصادي شود
 
امام جمعه بندرعباس با اشاره به در پيش بودن روز گردشگري در تقويم رسمي كشورمان، عنوان داشت: گردشگري يكي از اصلي‌ترين منابع درآمدي دولت‌هاي مختلف جهان بشمار مي‌رود كه متأسفانه ما در كشورمان كمتر به آن توجه داشته‌ايم كه البته بخشي از آن نيز بدليل جوسازي‌هاي مسمومي است كه دشمنان ايران در جهان بر عليه ايران اسلامي ايجاد كرده‌اند اما حقيقت آن است كه گردشگران جهاني وقتي به ايران مي‌آيند و امنيت، زيبايي و ميهمان نوازي ايران را مي‌بينند، اثر رواني مثبت بسيار خوبي ايجاد مي‌شود و همگي آنان به مبلغاني براي فرهنگ ايراني تبديل مي‌شوند.
 
وي توسعه گردشگري اسلامي را يكي از مهم‌ترين نيازهاي امروز كشورمان براي جايگزين‌سازي منابع درآمدي جديد بجاي درآمدهاي نفتي برشمرد و خاطرنشان كرد: انبوهي از استعدادهاي خدادادي به ملت ايران در جاي جاي كشور مي‌تواند با بسترسازي مناسب و استفاده از توان بخش خصوصي به كانوني براي درآمدزايي ملي تبديل شود.
 
جوانان خود را مشغول هشتك‌ها نكنند
 
وي در بخش ديگري از خطبه‌هاي نماز جمعه امروز بندرعباس به توطئه‌هاي مكرر دشمنان در فضاي مجازي براي اثرگذاري مسموم بر فكر و ذهن جوانان جامعه ما اشاره و اظهار داشت: فضاي مجازي با شبهات فراواني از سوي دشمنان پر شده است و آنان هر روز يك برنامه جديدي در زمينه تخريب نظام و ضديت با وحدت ملت ايران طراحي مي‌كنند. از جوانان عزيز مي‌خواهم كه در برابر اين توطئه‌ها كه آرامش و امنيت كشور را نشانه رفته است، هوشيار باشند و خود را مشغول هشتگ‌ها نكنند.
 
امام جمعه بندرعباس همچنين خواستار ارائه تحليل‌هاي مناسب و منطقي در برابر اين شبهات از سوي رسانه‌هاي داخلي شد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامي در سخنراني اخيرشان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس فرمودند كه اين شكل نبود كه صرفا با يك دشمن همسايه درگير يك جنگ شديم درحالي كه دو دليل داشت و دليل اصلي آن ريشه كن كردن انقلاب اسلامي بود ولذا در دوران دوفاع مقدس ما با جهان سلطه روبرو بوديم كه همسايه ما نبودند و در مقابل جمهوري اسلامي قد علم كرده بودند و مي‌خواستند كيان كشورمان و انقلاب ملت ايران را به هر شكل به شكست بكشانند.
 
مديران شهرداري‌ها سريع‌تر حقوق كارمندان را بدهند
 
حجت‌الاسلام عبادي‌زاده در پايان از مديران شهرداري‌هاي سراسر استان خواست تا حقوق كارگران را سريع‌تر پرداخت كرده و سفره آنان را خالي نگذارند. وي در همين زمينه به وضعيت كارگران شهرداري‌هاي بندرعباس، هرمز و بندرلنگه اشاره و خواستار چاره‌انديشي مسؤولان امر در زمينه وضعيت آنان و پرداخت سريع‌تر حقوق آنان شد.
 
وي از شهرداران نيز خواست تا با توجه به درآمدهاي خود اقدام به جذب نيرو كنند تا در حقوق آنان گرفتار نشوند و آنان را نيز به زحمت و گرفتاري نكشانند.