پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : تشريح آخرين وضعيت كرونا در هرمزگان
شنبه، 5 مهر 1399 - 07:38 کد خبر:42639
رئيس دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان گفت: در هفته گذشته ۲۸۷ نفر در بيمارستان‌هاي استان مشكوك به كرونا بستري شدند كه آزمايش كروناي نيمي از افراد بستري مثبت شد.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، حسين فرشيدي امروز در تشريح آخرين وضعيت بيماري كرونا در هرمزگان اظهار كرد: در هفته گذشته روزانه 41 نفر به طور متوسط در بيمارستان‌هاي استان بستري شدند.
 
وي با انتقاد از كاهش رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي در استان به ميزان 13 درصد نسبت به ماه گذشته، خاطرنشان كرد: در هفته گذشته مجموعا 15 نفر جان خود را در هرمزگان در پي ابتلا به كرونا از دست دادند و شمار كل فوتي‌ها به 766 نفر رسيد.
 
رئيس دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان اضافه كرد: در استان هنوز آنفولانزاي مثبت ثبت نشده است و در هفته گذشته براي اولين بار از برخي از افراد مشكوك به كرونا، آزمايش آنفولانزا نيز گرفته شد.
 
فرشيدي، شمار افراد با وضعيت وخيم در بيمارستان‌هاي استان هرمزگان را نيز 16 نفر عنوان كرد و بيان داشت: واكسن آنفولانزا هنوز در اختيار داروخانه‌هاي استان قرار نگرفته است و مردم براي اين منظور به داروخانه‌ها مراجعه نكنند.
 
وي درباره وضعيت كرونا در شهرستان‌هاي مختلف استان نيز گفت: بستك در وضعيت قرمز بيماري است و پارسيان و سيريك نارنجي هستند. شهرهاي بندرعباس، بندرلنگه، جاسك، قشم و ميناب نيز در وضعيت زرد اين بيماري قرار دارند.