پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : اباذر سالاري: خدمت صادقانه در نظام اسلامي كمتر از شهادت نيست
یکشنبه، 13 مهر 1399 - 11:07 کد خبر:42676
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: خدمت صادقانه به مردم در نظام اسلامي كمتر از شهادت نيست و خداوند فوض عظيم شهادت را ثمره مجاهدت در راه خود و ايثار در خدمت به مردم قرار داده است.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، سردار اباذر سالاري در ديدار با پروفسور احسان كامراني رييس دانشگاه آزاد اسلامي هرمزگان با اشاره به تأثير و نقش مراكز علمي و تحقيقاتي كشور در ايجاد خودكفايي در عرصه‌هاي مختلف در دهه‌هاي اخير، اظهار داشت: مجاهدت در عرصه علمي كشور به اندازه مجاهدت در دوران دفاع مقدس براي ايستادن در برابر دشمن بعثي مهم و با ارزش است.خدمت صادقانه در نظام اسلامي كمتر از شهادت نيست
 
وي با بيان اين كه دانشگاه‌ها مي‌بايست در زمينه تقويت روحيه خودباوري در نسل جوان امروز جامعه ما تلاش هرچه بيشتري از خود نشان دهند، خاطرنشان كرد: امنيت و اقتدار امروز كشور در عرصه‌هاي گوناگون را مديون خون‌هاي پاك و مطهري هستيم كه در اوج جواني چشم بر تمامي ماديات دنيا بستند و بر عهد خودشان با خداي متعال استوارانه ايستادند و اكنون امانتي را به ما سپرده‌اند كه بايد با تمام توان از آن صيانت كنيم.
 
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، خدمت صادقانه به مردم را يك ضرورت براي تعالي و رشد كشور و اعتلاي ايران اسلامي دانست و عنوان كرد:  خدمت صادقانه به مردم در نظام اسلامي كمتر از شهادت نيست و خداوند فوض عظيم شهادت را ثمره مجاهدت در راه خود و ايثار در خدمت به مردم قرار داده است.
 
آماده‌سازي دانشگاه‌ها براي گام دوم انقلاب
 
سردار سالاري از امينت به عنوان با ارزش‌ترين و بزرگ‌ترين نعمت براي هر ملتي ياد كرد و گفت: حفظ و حراست از اين امنيت پايدار به هوشمندي، تلاش و قدرداني نياز دارد و ملت‌هايي قدر اين امنيت را بيشتر مي‌دانند كه سايه ناامني و جنگ را چشيده باشند.
 
وي تصريح كرد: آنچه دانشگاه‌ها در عرصه تربيت نيروي متخصص و متعهد و مومن در جامعه انجام مي‌دهند، كاري بزرگ و باارزش براي رشد كشورمان است و تقويت روحيه انقلابي در ميان نسل جوان جامعه امروز يك ضرورت براي حركت در گام دوم انقلاب اسلامي بشمار مي‌رود.
 
فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان از راه‌اندازي رشته‌هاي متنوع تحصيلات تكميلي در هرمزگان از سوي دانشگاه‌هاي استان تجليل كرد و بيان داشت: متناسب سازي اين رشته‌ها با افق توسعه هرمزگان و نيازهاي در طول مسير بسيار با اهميت است و دانشگاه‌ها مي‌بايست در اين زمينه نيازها و موقعيت هرمزگان را نيز مورد توجه قرار دهند.
 
آمادگي براي همكاري با دانشگاه آزاد براي خدمت‌رساني به مردم
 
سردار سالاري اضافه كرد: دانشگاه آزاد با رويكرد جديدي در كشور در زمينه حل مشكلات جامعه نيز گام‌هاي خوبي برداشته است و ما در سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان اين آمادگي را داريم كه در حل و رفع مشكلات و موانع جامعه كمك كنيم تا خدمت رساني به مردم مضاعف شود.
 
وي چاره جويي علمي براي رفع مشكلات را يك اصل براي حل اساسي مشكلات مردم دانست و گفت: جهت‌گيري دانشگاه به سمت و سوي بومي سازي علم از يك سو و به ميدان آوردن علم براي كمك به بخش‌هاي كشاورزي، شيلاتي، توسعه‌اي و صنعتي هرمزگان مي‌تواند ما را در رسيدن به مطلوب‌ها ياري رسانده و از سوي ديگر رضايت‌مندي مردم را بدنبال داشته باشد.