پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : افزايش قيمت نفت به سوي 42 دلار
سه شنبه، 15 مهر 1399 - 14:54 کد خبر:42692
به علت نگراني از آسيب رسيدن به پالايشگاه‌ها با نزديك شدن يك طوفان به خليج مكزيك و همچنين با بازگشت ترامپ به كاخ سفيد، قيمت نفت در بازارهاي جهاني افزايش يافت.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز به نقل از رويترز، به علت نگراني از آسيب رسيدن به پالايشگاه‌ها با نزديك شدن يك طوفان به خليج مكزيك و همچنين با بازگشت ترامپ به كاخ سفيد، قيمت نفت در بازارهاي جهاني افزايش يافت.
 
افزايش قيمت نفت به سوي 42 دلار
 
با افزايش قيمت امروز، رشد قيمت نفت از ديروز تا اكنون به بيش از 5 درصد رسيده است كه ناشي از صحبت‌هاي ترامپ براي بازگشت به كاخ سفيد و تقويت اميد به تصويت كمك مالي كرونايي در آمريكا بود.
 
هر بشكه نفت برنت درياي شمال با 41 سنت افزايش 41.70 دلار و هر بشكه نفت خام آمريكا با 36 سنت افزايش 39.58 دلار معامله شد.
 
زماني كه ترامپ به بيمارستان رفت، قيمت نفت به شدت كاهش يافت، زيرا با نزديك شدن به انتخابات رياست جمهوري 3 نوامبر، سرمايه‌گذاران در مورد آنچه در آمريكا اتفاق بيفتد، نگران بودند.
 
با كمرنگ شدن بلاتكليفي، بازار نفت با نگراني‌ها در مورد عرضه نفت به علت اعتصاب كارگران نفتي در نروژ كه 6 ميدان نفت و گازي را تعطيل كردند و همچنين تخليه سكوهاي نفتي در خليج مكزيك به علت طوفان گرمسيري دلتا در مسير سواحل لوئيزيانا و فلوريدا مواجه شد.
 
به گفته لاچلان شا،رئيس بخش تحقيقات كالاهاي اساسي بانك ملي استراليا، «اينها عوامل مربوط به عرضه نفت است كه در 24 ساعت گذشته تغيير كرده است و دارد به افزايش قيمت كمك مي‌كند.»
 
اتحاديه نفت و گاز نروژ (NOG) اعلام كرد، اعتصاب كارگران نفتي نروژي مي تواند ظرفيت توليد نفت اين كشور را 330 هزار بشكه در روز برابر با 8 درصد مجموع توليد اين كشور، كاهش دهد.