پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : تجليل از 40 سال مجاهدت سردار روانكار
دوشنبه، 21 مهر 1399 - 09:37 کد خبر:42709
در مراسمي با حضور چهره‌هاي شاخص شيعه و اهل‌سنت پارسيان، از تلاش‌هاي سردار روانكار فرمانده منطقه چهارم دريايي سپاه تجليل شد.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، در مراسمي با حضور چهره‌هاي شاخص غرب هرمزگان، از 40 سال مجاهدت‌ها و تلاش‌هاي سردار روانكار فرمانده منطقه چهارم نيروي دريايي سپاه تجليل شد.


تجليل از 40 سال مجاهدت سردار روانكار/ نيروي دريايي سپاه خط مقدم ايستادگي و مقاومت ملت ايران است

در اين مراسم علاوه بر علماي شيعه و اهل‌سنت، سردار عظمايي فرمانده منطقه پنجم نيروي دريايي سپاه، فرمانده سپاه بندرلنگه و فرماندار پارسيان نيز حضور داشتند.

سردار عظمايي: نبرد در دريا مجاهدتي دوچندان را مي‌طلبد

فرمانده منطقه پنجم نيروي دريايي سپاه در اين مراسم، تجليل از سردار روانكار به عنوان رزمنده اي كه ساليان سال به عنوان پاسداري از مرزهاي آبي كشور اسلامي خدمت مي‌كند را بسيار ارزنده و زيبا خواند و بيان داشت: جنگ در دريا فرقش با خشكي و زمين اين است كه اگر در زمين جنگي رخ دهد جايي براي پناهگاه وجود دارد اما در دريا اين چنين نيست و در مقابل شرجي و طوفان و موج و دشمن قرار گرفتن، مجاهدتي دوچندان را مي‌طلبد.

سردار علي عظمايي خاطرنشان كرد: نيروي دريايي سپاه با وجود چنين رزمندگاني و همراهي مردم عزيز امروز در مقابل استكبار ايستاده و اجازه خودنمايي به آنها نمي دهد.

وي با الگو دانستن شخصيت ممتاز شهيد حاج قاسم سليماني براي تمامي پاسداران و براي عموم ملت بزرگ ايران، خاطرنشان كرد: فرزندان ملت ايران در نيروهاي مسلح هيچ‌گاه در برابر سست نشده‌اند و همه ما با الگو قراردادن شهدا در خط و مسير آنها گام برخواهيم داشت تا خداي متعال شهادت را نصيب ما گرداند و يا بتوانيم در راه خدمت به مردم، مثمر ثمر باشيم.

تجليل از رزمندگان تجليل از جبهه حق است

حجت الاسلام باراني امام جمعه شهرستان پارسيان در اين مراسم با بيان اينكه تجليل از مجاهدان و رزمندگان تجليل از مسير حقي است كه آنها پيمودند، گفت: همانگونه كه شهدا مظلومند، هم سنگران شهدا و كساني كه امروز ادامه دهنده راه شهدا هستند نيز مظلوم و ناشناخته باقي مانده‌اند.

وي با تجليل از نقش سردار منصور روانكار در عرصه‌هاي مختلف سازندگي و دفاع مقدس و خدمت همه‌جانبه به مردم، خاطرنشان كرد: تعهد ايشان به نظام اسلامي و مردم شريف نمونه است و وجود چهره‌هاي ارزشمندي نظير ايشان موجب شده تا مرزهاي دريايي جمهوري اسلامي ايران براي دوستان امن و براي دشمنان رعب‌آور باشد.

امنيت زيرساخت توسعه و سعادت جامعه است

مجتبي رضاپور، فرماندار شهرستان پارسيان نيز در اين مراسم، امنيت را زير ساخت كليه تحهيزات بشر دانست و گفت: اگر امنيت نباشد، توسعه و اقتصادي نيست و همچنين هيچ سعادتي رخ نخواهد داد.

وي، افزود: شان و عظمت جمهوري اسلامي ايران كساني هستند كه به اندازه انگشتان يك دست در برابر انبوهي از امكانات و تجهيزات دشمنان قد برافراشتند؛ همه افتخارات جنگ بيان نشده و ناگفته‌هايي مانده و بايد اين افتخارات بيان شود زيرا خيلي از جوانان ما از جنگ و افتخارات آن اطلاعات بسيار كمي دارند.

فرماندار پارسيان، خطاب به سردار روانكار، فرمانده منطقه چهارم ندسا، تاكيد كرد: شهرستان پارسيان به شما افتخار مي كند زماني كه سيل شهرستان را فراگرفت شما و همكاران شما بوديد كه در كنار مردم و مسئولين اين شهر مانديد و خدمت رساني كرديد.


منبع: فارس