پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : از اعضاي شوراي شهر گله دارم/ بايد مفاسد شهرداري را با مردم مطرح كنند
دوشنبه، 21 مهر 1399 - 09:43 کد خبر:42711
نماينده مردم بندرعباس گفت: در مورد زمين‌خواري در مناطق بخش مركزي بندرعباس از دستگاه قضايي مي‌خواهم با قدرت به اين مسائل بپردازند. البته تاكنون برخوردهاي خوبي صورت گرفته و ضروري است تا اين برخوردها با زمين‌خواران با جديت ادامه پيدا كند.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، احمد مرادي نماينده مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي امشب در يك گفت‌وگوي مجازي به بيان برخي نقطه‌نظرات خود پرداخت و برخي سوالات عمومي مطرح در فضاي مجازي استان را نيز پاسخ داد.
 
 وي در بخش ابتدايي اظهارات خود به مشكلات بخش درمان، اشتغال، انتظارات ورزشكاران استان، خدمات عمومي، راه، برق، آب و ... اشاره و گفت: اين مشكلات و كمبودها را در قالب مجموعه برنامه‌هايي در حال پيگيري هستم.
 
نماينده مردم بندرعباس ادامه داد: در وهله اول بدنبال اشتغال نيروهاي استان در صنايع و پالايشگاه‌ها هستيم تا اشتغال در استان تقويت شود.
 
به‌دنبال رشد نيروهاي هرمزگان در صنايع هستيم
 
مرادي بيان داشت: در حوزه رشد نيروي نخبه استان در صنايع نيز رييس هيأت مديره پالايشگاه نفت ستاره خليج فارس يك جوان نخبه هرمزگاني است. در پالايشگاه نفت بندرعباس نيز رييس هيأت مديره آن يك نيروي هرمزگاني است. اگر استفاده از نيروهاي هرمزگاني در راس صنايع حل شود، ديگر نياز به نامه زدن و التماس كردن نيست و حضور نيروهاي هرمزگاني در مناصب مختلف اين صنايع جريان خواهد يافت.
 
وي خاطرنشان ساخت: در مورد اشتغال در فولاد كاوه و فولاد صبا بايد 100 درصد نيروها بومي باشند. در ديگر صنايع نيز با جديت در حال پيگيري هستيم كه حق فرزندان هرمزگان در اين زمينه پايمال نشود. در همين زمينه مصوبه‌اي در مجلس نيز داشتيم كه به حمدالله در زمينه جذب نيروهاي بومي به تصويب شوراي نگهبان نيز رسيد و اين يك گام بزرگ است.
 
بايد رويه‌ها در استخدام نيروهاي بومي را تغيير دهيم
 
نائب‌رئيس كميسيون انرژي مجلس گفت: معرفي فرد به فرد افراد به صنايع و ديگر دستگاه‌ها مطلوب نيست بلكه بايد رويه‌ها را اصلاح كنيم. در اين زمينه به نماينده خود اعتماد كنيد تا بتوانيم يك كار بزرگ در اين راستا انجام دهيم.
 
وي در همين زمينه عنوان كرد: شما ديديد كه 3 هزار نفر از پرسنل آلومنيوم المهدي كه در آستانه تعطيلي قرار داشت را از بيكاري نجات داديم و اكنون اين مجموعه در حال كار و توليد است.
 
 مرادي در زمينه حفظ آثار و ميراث فرهنگي نيز گفت: سوالي از وزير پرسيدم كه سوالم ملي است و در حال پيگيري هستم و روال آن در مجلس در حال طي شدن است تا وزير به صحن بيايد و پاسخ دهد.
 
نماينده مردم بندرعباس درباره تبديل وضعيت نيروهاي شركتي در شركت توزيع برق و برق منطقه‌اي نيز گفت: چند روز قبل در سفر حائري به هرمزگان، موضوع را دوباره پيگيري كردم و صورتجلسه‌اي نيز در تهران داريم كه معاون وزير و مدير توانير نيز حضور داشتتد و اين‌ها تبديل وضعيت انجام خواهد شد.
 
وي درباره وضعيت بازار منطقه آزاد قشم و تخريب و تصاحب زمين مربوط به مردم نيز اظهار كرد: مي‌دانيد كه طرح تحقيق و تفحص را در مجلس مطرح كردم و در كميسيون اقتصاد نيز راي قاطعي آورد و احتمالا طي يكي دو هفته ديگر در صحن علني مطرح مي‌شود و اميدواريم راي نمايندگان مردم را بگيريم و بتوانيم آنچه كه بي ‌توجهي به فساد و خطاهاست را پيگيري كنيم كه اگر كوتاهي شده با قدرت برخورد لازم را خواهيم داشت.
 
اوضاع و احوال شهرداري را كه خودتان خوب مي‌دانيد...
 
مرادي در پاسخ به سؤوالي درباره عملكرد شهرداري بندرعباس نيز خاطرنشان كرد: در مورد عملكرد شهرداري بندرعباس نيز مي‌دانيد كه اوضاع و احوال شهرداري به چه شكل است. از اكثريت اعضاي شورا گلايه دارم كه آنها بايد اطلاعات را شفاف به مردم بگويند تا قبل از آنكه دستگاه‌هاي نظارتي ورود كردند، خودشان جلوي مسائل را بگيرند و مسائل را با مردم در ميان بگذارند. من هم به عنوان نماينده شما از اعضاي شوراي شهر مي‌خواهم كه پاسخ لازم را در اين زمينه به مردم بدهند و اين موضوعي است كه قطعا پيگيري خواهد شد تا موضوعات حاشيه‌اي را برطرف كنيم.
 
نماينده مردم بندرعباس، قشم، حاجي‌آباد، ابوموسي و بندرخمير در خانه ملت ادامه داد: آب و فاضلاب كشور در مورد قشم قول داده كه مشكلات را تا پايان سال رفع كند. البته كوتاهي در منطقه آزاد بخصوص درباره منطقه طولا صورت گرفته است. نبايد بخاطر حرف من به مردم فشار بياوريد. 
 
هر هفته يك بخش را سركشي مي‌كنم
 
وي در بخش ديگري از اظهاراتش تصريح كرد: در مورد كوهشاه احمدي طبق يك برنامه زمان بندي شده، هر هفته يك بخش را سركشي مي‌كنم كه تا الان 130 روستا را رفته‌ام و همين هفته برنامه‌اي در منطقه كوهشاه احمدي شمالي و جنوبي خواهم داشت.
 
مرادي عنوان داشت: حتما به تمامي روستاها سركشي خواهم كرد. هركجا احساس كرديد كه بايد زودتر بيايم، حتما به من پيامك بدهيد.
 
نائب‌رئيس كميسيون انرژي مجلس افزود: طرح شفافيت آراي نمايندگان در مجلس قبل مطرح اما راي نياورد. در هر دو دوره موافق شفافيت آراي نمايندگان بوده و هستم و راي خودم را اعلام كردم. برخي نماينده‌ها يا ساختار مجلس اعتقاد به اين دارند كه موضوعات مربوط به حرمت اشخاص را با محدوديت‌هايي مطرح كنند كه البته جاي بحث دارد.
 
زمين خواري در بخش مركزي بندرعباس با دقت پيگيري شود
 
 وي درباره مورد زمين‌خواري در مناطق بخش مركزي بندرعباس نيز از دستگاه قضايي خواست با قدرت به اين مسائل بپردازند. البته تاكنون برخوردهاي خوبي صورت گرفته و ضروري است تا اين برخوردها با زمين‌خواران با جديت ادامه پيدا كند.
 
عضو مجمع نمايندگان هرمزگان تصريح كرد: درباره عوارضي جاده قلاتو از وزير راه و شهرسازي سوال كردم و بنا بر اين شده كه اگر پيامكي مي‌آيد جريمه‌اي نشود و من معترضم و اين عوارض بايد از كساني گرفته شود كه تردد معمول دارند و مردم روستاهاي در مسير مورد جريمه قرار نگيرند. پاسخي كه به من داده‌اند اين بوده كه اين مشكل تا حدودي حل شده است. باز هم اگر مشكلي هست حتما به من اطلاع دهيد تا آن را پيگيري كنم.
 
مرادي درباره پل خليج فارس نيز عنوان داشت: ساخت اين پل كه از زمان دولت قبلي آغاز شد، كاملا متوقف است كه بدليل كمبود منابع مالي عزم و اراده‌اي براي آن وجود ندارد و تا به الان كار زمين مانده است. از آخرين وضعيت آن بي‌اطلاع هستم اما حتما كسب اطلاع خواهم كرد و اطلاع‌رساني خواهد شد.
 
همدلي خوبي در اين دوره ميان نمايندگان در جريان است
 
وي خاطرنشان كرد: در اين دوره همدلي بيشتري ميان نمايندگان وجود دارد و تا الان مشكل خاصي نداريم. البته در دور قبل واقعا اين شرايط نبود. البته هر نماينده ديدگاه خودش را دارد ولي ما به اختلافات دامن نمي‌زنيم.
 
نماينده مردم هرمزگان همچنين افزود: وضعيت نيروهاي كادر بيمارستان شهيد محمدي نيز قرار بر اين شد كه پيگيري‌هايي داشته باشيم. همين هفته نيز دوباره نشستي براي پيگيري موضوع خواهيم داشت و البته حق مرزي را نيز پيگيريم و اضافي شرايط كرونا نيز بايد به حساب آنان واريز شود. نبايد تلاش اين عزيزان كه زبان قاصر از بيان از خودگذشتگي آنهاست، ناديده گرفته شود.
 
وي گفت: ديشب بازديدي از منزل شهداي سلامت داشتم. مرتبا با خانواده شهداي سلامت در ارتباط هستم. همچنين با خانواده شهدا مرتبا در ارتباطم و نياز دروني خودم اين است كه به اين عزيزان سركشي كنم.
 
احمد مرادي تصريح كرد: آموزشياران نهضت سواد آموزي نيز مشكلات خودشان را منتقل كردند و ما در مجلس نيز تصميم خوبي در اين زمينه گرفتيم.
 
احدي حق ندارد به هرمزگاني‌ها اهانت كند
 
نماينده بندرعباس اضافه كرد: احدي حق ندارد به مردم هرمزگان در مراجعات به ادارات و دستگاه‌ها اهانت كند. خصوصا در اين زمينه به پالايشگاه نفت ستاره خليج فارس تذكر داده‌ام كه نگاه خودشان را در اين زمينه اصلاح كنند.
 
وي گفت: نيروگاه كلاس اف را ملزم هستند دولتي قلمداد و 100 درصد نيروهاي شاغل در آن را بومي جذب كنند. حتما نظارت لازم را در اين زمينه خواهيم داشت.
 
به گفته مرادي، بزودي معاون وزير از آسفالت روستاي رضوان بازديدي خواهد داشت. 20 ميليارد تومان پيمانكار در اين پروژه مطالبه دارد و قرار است نقدينگي به پيمانكار تزريق شود تا كار دوباره سرعت بگيرد. موضوع آسفالت سياهو به احمدي را نيز در اين سفر معاون وزير پيگيري خواهيم كرد.
 
ايرادي به طرح آزادسازي خودروهاي منطقه آزاد گرفته‌اند
 
وي اذعان داشت: درباره ورود خودروهاي منطقه آزاد ايرادي گرفته‌اند كه منطقه آزاد قشم منطقه‌ آزادي است كه متصل به خشكي نيست ولي در ديگر استان‌ها متصل به خشكي است كه از نظر ما مورد قبول نيست.
 
نماينده مردم بندرعباس در مورد سهم هرمزگان از آبشيرين‌كن‌ها نيز گفت: دنبال آن بودند كه سهم كمي به هرمزگان بدهند و پول خريد تضميني آن را نيز از اعتبارات استان هزينه كنند كه ما جلوي اين مسأله را گرفته‌ايم و بايد سهم 30 درصدي به استان بدهند.
 
مرادي بيان كرد: از مديران استان مي‌خواهم كه از خبرنگاران شكايت نكنند. شكايت در دادگاه از خبرنگاران مطلوب نيست و صلاح نيست بلكه با سعه‌صدر با خبرنگاران برخورد كنيد.
 
وي در مورد شب بازار بندرعباس گفت: نيز از شهرداري بارها خواسته‌ام كه برنامه مشخصي داشته باشند تا با همكاري اصناف كار به جلو برود و مردم بتوانند در اين شرايط سخت ارتزاق كنند.
 
نماينده مردم هرمزگان عنوان كرد: در مورد جبران خسارات آتش سوزي در بازارچه معبد هندوها نيز تاكنون دو جلسه گرفته‌ايم. قول‌هايي كه داده شده است را بايد پيگيري كنيم تا حتما انجام شود.
 
به گفته مرادي، كادر پرستاري ما واقعا خسته شده‌اند و از شما به عنوان برادري كوچك و فرزند كوچك اين استان مي‌خواهم كه مراقب خودتان باشيد و با رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي جلوي ابتلاي بيشتر به اين بيماري را بگيريد و اجازه ندهيد كه شرايط بحراني و حاد شود.
 
منبع: فارس