پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : قول آشوري بر پيگيري مشكلات پرستاران هرمزگان
شنبه، 3 آبان 1399 - 11:22 کد خبر:42764
اعضاي هيئت مديره هاي نظام پرستاري استان در نشستي با محمد آشوري نماينده مردم هرمزگان در مجلس، با تشريح مشكلات خود خواستار پيگيري آنها از سوي نمايندگان مردم شدند.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، رئيس هيئت مديره نظام پرستاري بندرعباس و توابع از برگزاري نشست مشترك اعضاي هيئت هاي مديره نظام پرستاري بندرعباس، ميناب، بندرلنگه و توابع با دكتر فرشيدي رئيس دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان و دكتر آشوري نماينده مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي خبر داد.
 
ندا سلطاني شاه‌آبادي گفت: در اين نشست كه در سالن اجتماعات كوثر دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان برگزار شد، مشكلات و مطالبات جامعه پرستاري استان در حضور دكتر آشوري نماينده مردم هرمزگان در خانه ملت و رئيس دانشگاه علوم پزشكي مطرح شد.
 
رئيس دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان گفت: پرستاران به عنوان پيشگامان و مبارزان خط مقدم مقابله با كرونا در شرايط سخت جان خود را در طبق اخلاص مي گذارند و براي نجات جان بيماران تلاش مي كنند تا در اين روزهاي سخت مرحمي بر آلام بيمارن باشند.
 
حسين فرشيدي با اشاره به وضعيت بيماري كوويد ۱۹، شرايط اپيدمي كرونا در استان را وابسته به رعايت پروتكل هاي بهداشتي توسط شهروندان دانست و گفت: در صورت كاهش استفاده از ماسك و عدم رعايت فاصله گذاري با موج شديد تري نسبت به ماه هاي گذشته مواجه خواهيم بود.
 
وي خواسته‌ها و مطالبات كادر پرستاري را به حق دانست و افزود: زحمات و تلاش هاي پرستاران به ويژه در شرايط بيماري كوويد ۱۹ بر هيچ كس پوشيده نيست؛ اميدواريم بتوانيم مسائل و مشكلات اين حوزه را به حداقل ممكن برسانيم.
 
رئيس هيئت مديره نظام پرستاري بندرعباس با اشاره به مطالبات پرستاران و موارد مطروحه در اين نشست گفت: برقراري حق نوار مرزي، پيشنهاد تخصيص رديف بودجه اعتباري ويژه پرستاران به مجلس، پيگيري اجراي قانون تعرفه گذاري كه از سال ۸۶ در مجلس به تصويب رسيده و به دلايل مختلف هنوز اجرايي نشده است و موضوع استخدام پرسنل شركتي شاغل در بخش هاي درماني در حضور دكتر آشوري عضو مجمع نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي مطرح شد.
 
همچنين مشكل اسكان پرستاران شاغل در بشاگرد و نبود خوابگاه يا پانسيون مناسب در اين منطقه كه از دلايل اصلي عدم ماندگاري نيروهاي پرستار در شرق استان مي باشد، بازنشستگي پيش از موعد پرستاران، عدم اجراي قانون ارتقاء بهره وري در بيمارستانهاي (تامين اجتماعي، خصوصي و نظامي) و برقراري ۵۰ درصد فوق العاده ويژه پرستاران از ديگر مطالبات پرستاران استان در اين جلسه بود.
 
در ادامه روساي هئيت مديره شهرستانهاي ميناب و بندرلنگه هر يك مشكلات پرستاري حوزه درمان تحت پوشش خود را نيز مطرح كردند.
 
نماينده مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي ضمن تقدير و تشكر از همه تلاش ها و زحمات كادر بهداشتي و درماني استان به ويژه پرستاران، خدمات و فعاليت هاي آنان را ستودني دانست.
 
 محمد آشوري گفت: مشكلات حوزه پرستاري استان را از طريق مسئولين ملي و استاني پيگيري خواهيم كرد.