پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : كرونا 5 آبان|۳۳۷ هموطن ديگر جان باختند
دوشنبه، 5 آبان 1399 - 16:25 کد خبر:42775
سخنگوي وزارت بهداشت از فوت ۳۳۷ بيمار كرونا در شبانه روز گذشته خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز به نقل از فارس، سيماسادات لاري سخنگوي وزارت بهداشت گفت: از ديروز تا امروز ۵ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معيارهاي قطعي تشخيصي، ۵ هزار و ۹۶۰ بيمار جديد مبتلا به كوويد۱۹ در كشور شناسايي شدند كه دو هزار و ۱۳۵ نفر از آنها بستري هستند. مجموع بيماران كوويد۱۹ در كشور به ۵۷۴ هزار و ۸۵۶ نفر رسيد.
 
 وي گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳۷ بيمار كوويد۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان اين بيماري به ۳۲ هزار و ۹۵۳ نفر رسيد. خوشبختانه تا كنون ۴۵۹ هزار و ۲۵۰ نفر از بيماران، بهبود يافته و يا از بيمارستانها ترخيص شده اند.
 
لاري افزود: ۴۹۸۲ نفر از بيماران مبتلا به كوويد۱۹ در وضعيت شديد اين بيماري تحت مراقبت قرار دارند. تا كنون چهار ميليون و ۷۵۳ هزار و ۳۵۷ آزمايش تشخيص كوويد۱۹ در كشور انجام شده است.
 
سخنگوي وزارت بهداشت ادامه داد: استانهاي تهران، اصفهان، قم، آذربايجان شرقي، خراسان جنوبي، سمنان، قزوين، لرستان، اردبيل، خوزستان، كرمانشاه، كهگيلويه و بويراحمد، گيلان، بوشهر، زنجان، ايلام، خراسان رضوي، مازندران، چهارمحال و بختياري، البرز، آذربايجان غربي، مركزي، كرمان، خراسان شمالي، همدان، يزد و كردستان در وضعيت قرمز قرار دارند.
 
وي خاطرنشان كرد: استانهاي هرمزگان، فارس، گلستان و سيستان و بلوچستان نيز در وضعيت نارنجي و زرد قرار دارند.