پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : توقيف ۲ كشتي متخلف صيد ترال در جاسك
جمعه، 23 آبان 1399 - 13:38 کد خبر:42871
رييس كل دادگستري استان هرمزگان از توقيف دو فروند كشتي متخلف صيد ترال و كشف هزار و ۵۰۰ كيلوگرم انواع آبزيان در دو كشتي شهرستان جاسك خبر داد.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، علي صالحي در تشريح جزئيات اين خبر اظهار داشت: در راستاي پيگيري و نظارت بر حقوق عامه و با هماهنگي مقام قضايي، مرزبانان پايگاه درياباني بندر جاسك ضمن شناسايي دو فروند كشتي صيد ترال، در اقدامي ضربتي بلافاصله شناور‌هاي مذكور را توقيف و متخلفين را بازداشت كردند.
 
جزئيات توقيف 2 كشتي صيد ترال در جاسك+فيلم
 
وي يادآور شد: مرزبانان در بازرسي از اين شناور‌ها يك هزار و ۵۰۰ كيلوگرم انواع ماهي قاچاق و يك توپ تور صيادي غيرمجاز ترال را كشف كردند. وي تصريح كرد: براي متهمان به منظور تكميل روند تحقيقات و سير مراحل دادرسي پرونده قضايي تشكيل شده است.
 
رييس كل دادگستري استان هرمزگان يادآور شد: در پي سفر ثمر رياست قوه قضائيه به هرمزگان در مهرماه ۱۳۹۸ و دستور ويژه به منظور حفظ ذخيره آبزيان و تحقق آرزوي ديرينه صيادان براي جلوگيري از صيد بي رويه و غير مجاز ترال، بيش از يكسال است كه مبارزه بي امان با اين نوع صيد مخرب به صورت مستمر در دستور كار دستگاه قضايي استان هرمزگان قرار گرفته و در همين راستا در اين بازه زماني، ده‌ها كشتي صيد ترال توقيف و براي متخلفين پرونده قضايي تشكيل شده است.
 
صالحي در خاتمه بر عزم جدي دستگاه قضايي استان هرمزگاني در مقابله با صيد غيرمجاز ترال به موازات حمايت از صيادان بومي تأكيد كرد.