پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : بسياري از واحدهاي اقتصادي در معرض تعطيلي قرار گرفته‌اند
دوشنبه، 26 آبان 1399 - 10:07 کد خبر:42890
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي بندرعباس با بيان اينكه چرخه صادرات كشور و به ويژه استان هرمزگان نياز به روانسازي دارد، گفت: تصميمات غيرمنتظره و كارشناسي نشده فعالان اقتصادي را آزار مي دهد و ما گرفتار نوعي خود تحريمي در كشور شده ايم.

به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، محمدرضا صفا در سي و هفتمين نشست شوراي گفت‌وگو دولت و بخش خصوصي ضمن قدرداني از استاندار هرمزگان در شنيدن صداي بخش خصوصي و تلاش‌هاي مستمر و بي دريغ در حل مسائل  و مشكلات فعالان اين بخش، اظهار داشت: بخش خصوصي با توجه به تحريم‌هاي ظالمانه در شرايط خوبي قرار ندارد و در اين بين برخي رويه‌هاي نادرست دولتي شرايط بخش خصوصي را بحراني كرده است.
 
بسياري از واحدهاي اقتصادي در معرض تعطيلي قرار گرفته‌اند
 
وي افزود: با توجه به شيوع ويروس كرونا بخش خصوصي در حد و توان خود مساعدت‌هاي مالي و غيرمالي در جهت كمك به دولت به منظور مديريت بحران داشته است و با وجود تحريم‌ها تمام تلاش خود را براي حفظ چرخه صادرات به كار بسته است اما با اين شرايط، بخش قابل ملاحضه‌اي از واحدهاي بخش خصوصي از چرخه فعاليت حذف خواهند شد و به دنبال آن فرصت‌هاي شغلي بسياري به خطر خواهند افتاد.
 
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي بندرعباس تصريح كرد: در صورتي كه دولت و دستگاه‌هاي دولتي اقدامات جدي و قاطع نسبت به اصلاح برخي رويه‌ها دولت و يا تفسير پاره‌اي از قوانين و مقررات بر حسب شرايط روز نداشته باشند در آينده اي نه چندان دور شاهد فروپاشي بخشي از بدنه بخش خصوصي خواهيم بود كه پيامدهاي اقتصادي و اجتماعي آن قابل ملاحضه است.
 
صفا تاكيد كرد: اتاق بازرگاني بندرعباس با تمام توان به رصد مشكلات فعالان بخش خصوصي خواهد پرداخت و خوشبختانه با تعاملي كه در استان بين بخش خصوصي و دولتي حاكم شده است آينده بسيار خوبي را براي رشد اقتصادي استان رقم خواهد زد./ فارس