پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز : شمار شناورهاي بنادر پهل و لافت كاهش يافت
جمعه، 30 آبان 1399 - 13:03 کد خبر:42905
مدير بنادر لافت و پهل سازمان منطقه آزاد قشم از كاهش شمار شناورهاي خدمات‌رسان در اين بنادر به دليل شيوع بيماري كوويد-۱۹ و كاهش سفرها به جزيره قشم خبر داد.


به گزارش نگاه جنوب ايران نيوز، افشين شيري صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قشم با اشاره به اين كه در حال حاضر ۹ شناور براي نقل و انتقال روزانه حدود ۲ هزار و ۵۰۰ خودرو در اين بنادر وجود دارد، اظهار داشت: از اين تعداد شناور، دو بارج و يدك كش و دو شناور كوچك فقط توانايي حمل خودروهاي سواري را دارد و پنج شناور نيز در حال ارايه خدمات به خودروهاي سنگين و سواري  است.

 
شمار شناورهاي بنادر پهل و لافت كاهش يافت


وي همچنين به تعداد لاين‌هاي خدمت رسان اشاره كرد و عنوان داشت: در حال حاضر چهار لاين فعال براي ورود خودرو داريم كه يكي مختص خودروهاي سواري و يكي مختص خودروهاي حامل ارزاق عمومي و در اولويت انتقال به وسيله شناورها است. دو لاين ديگر به كاميون ها و تريلي هاي حامل  كالاهاي تجاري و مصالح ساختماني اختصاص دارد.

مدير بنادر لافت و پهل سازمان منطقه آزاد قشم بالا رفتن نرخ ارز را يكي ديگر از دلايل مهاجرت شناورهاي اين بنادر به بنادر بين المللي حاشيه خليج فارس دانست و افزود: با وجود كاهش ظرفيت شناورها، نيروهاي ما به صورت تمام وقت در حال ارايه خدمات و كمك به تسريع روند نقل و انتقال خودروها هستند.

شيري اضافه كرد: به منظور تامين نيازهاي رفاهي رانندگان در بندر پل نيز40 چشمه سرويس بهداشتي( ۲۰ چشمه مردانه ۲۰ چشمه زنانه )، يك نمازخانه مردانه و يك نمازخانه زنانه و ۶ باب غرفه عرضه مواد غذايي تاسيس شده كه  به صورت روزانه و مستمر توسط پرسنل خدمات درحال نظافت و رسيدگي است.

وي در پايان با اشاره به محدوديت هاي ترددي اعلام شده از هموطنان خواست تا پروتكل هاي اعلام شده از سوي ستاد ملي كروناي كشور را رعايت كنند.