پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز: دو هكتار بر وسعت بندر باهنر افزوده شد
پنجشنبه، 26 اردیبهشت 1398 - 01:11     کد خبر: 39992

مدير اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر و شرق هرمزگان از الحاق ۲۰ هزار مترمربع اراضي جديد به پسكرانه اين بندر مهم صادراتي در مركز استان هرمزگان خبر داد و گفت: وسعت بندر شهيد باهنر به ۳۷۸ هزار مترمربع افزايش يافت.
به گزارش جنوب ايران نيوز، حميدرضا محمدحسيني صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به استقرار اداره كل گمرك شهيد باهنر در اين بندر، كاميون‌هاي تانكر حامل گاز صادراتي نيز به اين محوطه هدايت خواهند شد كه كاهش ترافيك دروازه هاي ورودي و افزايش ايمني در بندر را به دنبال خواهد داشت.
 
محمد حسيني خبر داد  : رشد 49 درصدي صادرات غير نفتي از بندر شهيد باهنر در دو ماهه ابتدايي امسال
 
وي به استقرار باسكول، ساختمان اداري و ساير تاسيسات لازم در اين محوطه اشاره داشت و افزود: تا قبل از اين، شش انبار به مساحت ۲۳ هزار متر مربع و ۸۰ هزار مترمربع محوطه باراندازي كالاي عمومي و روباز وجود داشت كه با اضافه شدن محوطه ۲۰ هزار متر مربعي، مساحت بندر به ۳۷۸ هزار مترمربع افزايش يافت.
 
مدير اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر همچنين از تجميع و تكميل كالاهاي صادراتي در اين محوطه و انتقال به اسكله‌ها جهت بارگيري خبر د اد.
 
محمدحسيني ادامه داد: براي به حداقل رساندن خطراتي كه در هنگام انبار كردن، حمل و نقل و توزيع به كالا وارد مي‌شود كالاهاي صادراتي در اين محوطه، بسته‌بندي و يكپارچه‌سازي مي‌شوند.
 
وي از الحاق ۲۰ هزار مترمربع اراضي جديد به پسكرانه اين بندر مهم صادراتي در مركز استان هرمزگان خبر داد و اظهار داشت: اين افزايش پسكرانه از محل رفع تصرف اراضي اين بندر به وسعت ۲۰ هزار مترمربع بوده است.
 
گفتني است، بندرشهيد باهنر بندرعباس از بنادر قديمي و چند منظوره استان هرمزگان و يكي از كانون هاي مهم صادراتي و ترانزيتي جنوب كشور است؛ بندري با ظرفيت سالانه 2.5 ميليون تن كه از امكان پهلوگيري كشتي هايي با ظرفيت ۴۰ هزار تن و آبخور ۱۱.۵ متر برخوردار است.
 
همچنين برخورداري از ۱۲پست اسكله، دسترسي به آبهاي آزاد، نزديكي به كشورهاي حاشيه خليج فارس، اتصال به كريدور شمال- جنوب از طريق شبكه‌ بين‌المللي جاده‌اي و همچنين آبخور مناسب براي پهلوگيري است.انواع شناورها، اين بندر را به يك پايگاه تجاري راهبردي و تاثيرگذار در منطقه تبديل كرده است.
 
يادآور مي‌شود، بندر شهيد باهنر از پايانه هاي دريايي مناسب در راهگذر ترانزيت منطقه براي تركيه، روسيه، آذربايجان، قزاقستان، تركمنستان و عراق است.

پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها