تلکس پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز: آنچه در برنامه 90 گذشت
سه شنبه، 4 آبان 1395 - 08:43     کد خبر: 27960

برنامه اي كه در آن به امتياز آورترين مربي ليگ برتر ؛ قلعه نويي ؛رنكينگ فيفا ، مشكلات ورزشگاه ها ، داوري مسابقات ،مشكلات نفت تهران و صعود استقلال پرداخته شده بود. يكي از مهمترين بخش هاي اين برنامه البته مي توانست حضور محمودگودرزي در برنامه باشد كه وزير ورزش حاضر نشده بود حتي در دفترش هم پاسخگو باشد.

 برنامه نود سوم آبان با محوريت بررسي هفته نهم رقابت هاي ليگ برتر ساعت ۲۲:۳۸ دوشنبه از شبكه سه روي آنتن رفت .

 

به گزارش عصرايران برنامه اي كه در آن به امتياز آورترين مربي ليگ برتر ؛ قلعه نويي ؛رنكينگ فيفا ، مشكلات ورزشگاه ها ، داوري مسابقات ،مشكلات نفت تهران و صعود استقلال پرداخته شده بود. يكي از مهمترين بخش هاي اين برنامه البته مي توانست حضور محمودگودرزي در برنامه باشد كه وزير ورزش حاضر نشده بود حتي در دفترش هم پاسخگو باشد. 

تيزري از آنچه در برنامه امشب نود خواهيم ديد پخش شد كه شامل بخش هاي زير بود:
-نگاهي به پنج دهه زندگي فوتبالي منصور پورحيدري
-بررسي تباني در ليگ دسته دوم
-درگيري و خونريزي دوباره در اهواز در روز توقف پرسپوليس مقابل قهرمان

سوال نظرسنجي برنامه درباره راهكار بهبود وضعيت نامناسب ورزشگاه ها پخش شد.

 كليپ موسيقي همراه با تصاوير جذاب هفته نهم ليگ برتر پخش شد.

گزارش هوادار نابيناي نساجي كه هفته گذشته پخش شد و همراه با دوستش عادل به مسابقات نساجي مي رفت مورد توجه مخاطبان قرار گرفته بود و به همين خاطر محمد مسافري روي خط تلفني آمد و ضمن انجام قرعه كشي با او گفتگويي انجام شد.

وي درباره اتفاقاتي كه بعد از برنامه برايش افتاد گفت: استقبال خوبي شد و هر جا در شهرمان مي رفتم من را مي‌شناختند. بازي نساجي با خونه به خونه را هم به ورزشگاه رفتم اما چون جا نبود در زمين بازي نشستم.
مسافري درباره شكست تيمش گفت: نساجي خيلي خوب بازي كرد و شايسته برد بود اما مقابل خونه به خونه شكست خورد.
اين هوادار نابينا در پاسخ به اين كه چقدر اميدوار است نساجي به ليگ برتر صعود كند گفت: تيم ما امسال تيم خوبي است و اگر مشكلات مالي حل شود به ليگ برتر صعود مي كند. خيلي عقب افتاديم اما هنوز بازي هاي زيادي باقي مانده است و فرصت براي جبران هست و ۶ امتياز اختلاف غيرقابل جبران نيست.

با بررسي افتخارات منصور پورحيدري سرپرست در بستر بيماري استقلال، كليپ ويژه اي براي بزرگداشت پدر استقلال پخش شد.

ترين هاي هفته نهم ليگ برتر پخش شد كه شامل بخش هاي زير بود:
-حركات تكنيكي هفته: احمد عبدالله زاده، كيم هيان گوي، محمدرضا حسيني، فريد كريمي، حيكم نصاري، علي فاطمي، وحيد اميري، معين عباسيان، بهرام احمدي، اسماعيل شريفات، طالب ريكاني و كيوان امرايي
-تير دروازه هفته: بابك حاتمي مقابل صبا
-كار تيمي برتر هفته: سپاهان مقابل سياه جامگان
-موقعيت از دست رفته هفته: مرتضي تبريزي مقابل نفت تهران
-پاس گل برتر هفته: محمد ابراهيمي مقابل فولاد
-مهار برتر هفته: وحيد طالب لو مقابل تراكتورسازي
-گل برتر هفته: حيكم نصاري مقابل ماشين سازي

نود درجه شامل مرور طنز حواشي هفته نهم ليگ برتر پخش شد كه شامل بخش هاي زير بود:
همه‌گير شدن تقليد از ژست هاي رونالدو تا حد رئيس هيئت فوتبال تهران
پرتاب كبد و روده بزرگ ادينيو براي هواداران علاوه به جاي قلبش!
تقدير از قلعه نويي با اهداي پيراهن با اندازه small !
مسابقه شوت يكضرب راننده آمبولانس و آتش نشاني كنار زمين بازي
علاقه داور چهارم بازي ليگ برتري به علي كريمي و شماره او
تضاد شديد اتفاقات خطرناك ورزشگاه غدير اهواز با طبع شاعرانه بيرانوند!
تشويق هاي هواداران استقلال برگرفته از رفتارهاي اروپايي منصوريان
تركيب رفتارهاي مصنوريان از تراپاتوني، مورينيو، گوارديولا و يورگن كلوپ!

 خلاصه مسابقه تراكتورسازي ۲-۲ فولاد

خلاصه مسابقه نفت آبادان ۳-۰ ماشين سازي

عادل فردوسي پور با اشاره به كناره گيري وزير ورزش و جوانان و معرفي سلطاني فر به عنوان وزير پيشنهادي گفت از آقاي گودرزي دعوت كرديم به برنامه نود بيايد و درباره عملكردش در فوتبال صحبت كنيم كه پيشنهاد ما را قبول نكرد.

 آمار عملكرد اميرقلعه نويي در ادوار ليگ برتر مرور شد سرمربي تراكتورسازي با ۷۰۰ امتياز ، امتيازآورترين مربي تاريخ ليگ برتر بوده و پس از او مجيد جلالي با ۴۳۵ و علي دايي با ۳۷۶ امتياز دوم و سوم هستند.

به بهانه گل به خودي اين هفته محمد نصرتي، جدول آقاي گل به خودي هاي تاريخ ليگ اعلام شد كه اميرحسين صادقي با ۴ گل صدرنشين است و محمد نصرتي، محسن بنگر، سيامك كوروشي، هادي تاميني و حسن اشجاري با ۳ گل در رده هاي بعدي هستند.

جدول ليگ برتر و جدول گلزنان مرور شد و برنامه مسابقات هفته دهم اعلام شد.

خلاصه و حواشي مسابقه استقلال ۲-۰ سايپا

ساعت ۲۳:۳۴ براي اولين بار نتايج نظرسنجي منتشر شد كه بعد از شركت ۶۵۴ هزار نفر، ۳۵،۴ درصد فرهنگ و اخلاق خانوادگي در ورزشگاه ها، ۳۰،۹ درصد كنترل و شناسايي متخلفان، ۲۳،۹ درصد الزام باشگاه به ساماندهي و مديريت هواداران را انتخاب كرده و ۹،۵ درصد يعني كمترين ميزان آرا به افزايش جريمه كميته انضباطي اختصاص داشت.

 عملكرد منصوريان با استقلال در فصل جاري و نفت تهران در فصل گذشته مقايسه شد كه نتايج دو تيم كاملا شبيه به هم بود و با رسيدن به هفته نهم نتايج هر دو تيم اوج گرفته است.چهره ليزرانداز معروف ورزشگاه اهواز با دوربين نود شكار شد، كسي كه سال هاست براي اعضاي تيم ها مشكل ايجاد مي كند و هيچ كس كاري به او ندارد.

خلاصه مسابقه نفت تهران ۲-۱ ذوب آهن

آمار درخشان گلزني محمد قاضي تا هفته نهم بررسي شد كه هيچ گاه در تيم هاي قبلي تا اين هفته شش گل نزده بود.

عادل فردوسي پور گفت: تمرين تيم نفت به دليل اعتصاب بازيكنان اين تيم برگزار نشد و بازيكنان سياه جامگان هم كه كلا دنبال زندگي خودشان رفته اند و قصد تمرين كردن ندارند و اين هفته دربي اعتصاب كنندگان بين نفت تهران و سياه جامگان برگزار مي شود. البته تجربه در سال هاي گذشته ثابت كرده هر تيمي تمرين نكند برنده مي شود و درنتيجه اين بازي مساوي خواهد شد!

مسعود مرادي كارشناس داوري اين برنامه است و داوري مسابقات پخش شده به كمك او بررسي شد:
داوري مسابقه تراكتورسازي - فولاد: سرنگوني رفيعي در محوطه جريمه فولاد خطا نبود و برخورد دست مدافع فولاد عامل خطاي پنالتي نبود. پنالتي فولاد درست بود و خطاي سعيد  آقايي كاملا واضح بود و با دست بازيكن فولاد را هل داد. 

داوري مسابقه نفت آبادان - ماشين سازي: پنالتي نفت آبادان درست بود و آخرين لحظه پاي راست بازيكن برخورد كرد. سرنگوني مهاجم ماشين سازي در محوطه جريمه خطا نبود و هر دو بازيكن براي توپ اقدام كردند. 

داوري مسابقه نفت تهران - ذوب آهن: ربودن توپ از روي هوا هنگام زدن ضربه دروازه بان خطا است و رفتار غير ورزشي است. درست است توپ روي هواست اما همچنان در اختيار دروازه بان است. گل ذوب آهن به درستي مردود اعلام شد و مرتضي تبريزي با دست توپ را زد. پنالتي نفت تهران درست بود و پاي چپ فخرالديني را مدافع ذوب آهن زد.

تيم منتخب هفته نهم ليگ اعلام شد: مهدي رحمتي(۱،۵)، ميلاد فخرالديني(۲،۵)، حسين بغلاني(۱،۵)، سروش سعيدي(۲)، احسان حاج صفي(۲)، گويي هيان كيم(۲)، سروش رفيعي(۲)، محسن كريمي(۲)، محمد قاضي(۱،۵)، مهدي زهيوي(۲) و محمد شادكام(۲)

نمرات بازيكنان برتر ليگ براساس امتيازات تيم آناليز برنامه نود از روي سايت برنامه مرور شد كه مهدي ترابي صدرنشين ليگ برتر با نمره ۲،۳۹ است و ساسان انصاري با  ۲،۵ دوم بوده و محمد ايران پوريان و سيدجلال حسيني با ۲،۵۶ امتياز سوم هستند.

خلاصه و حواشي مسابقه استقلال خوزستان ۱-۱ پرسپوليس

پيش از پخش حواشي بازي گزارشي از برآورده كردن آرزوي كودك مبلات به سرطان استقلالي پخش شد كه آرزو داشت به پرسپوليس گل بزند و قبل از بازي پرسپوليس و استقلال خوزستان اين آرزو برآورده شد.
پرسپوليس در جريان بازي هيچ موقعيتي برابر استقلال خوزستان به دست نياورد و استقلال تنها روي ضربات ايستگاهي به اين تيم شانس داد.

داوري مسابقه استقلال خوزستان - پرسپوليس: سرنگوني زهيوي در محوطه جريمه خطا نبود و تصميم داور مبني بر شبيه سازي درست بود. خطاي هند منجر به گل استقلال خوزستان درست نبود و توپ به پشت بازيكن پرسپوليس خورد. پنالتي پرسپوليس درست بود و عليپور زودتر توپ را زد و دروازه بان پاي راست او را زد. هل دادن عليپور توسط طيبي در محوطه جريمه پنالتي نبود و نيروي كافي را نداشت. خطاي منجر به گل پرسپوليس هم درست نبود و مدافع توپ را زد.

از ۹۰ تا ۹۰ با مرور حواشي هفته گذشته فوتبال كشور پخش شد كه شامل بخش هاي زير بود:
- نجات جان مهاجم تيم پاراگ توسط كمك داور بازي
- جانشيني مارچلو ليپي سرشناس به جاي سرمربي بركنار شده تيم ملي چين
- پيوستن حسين طيبي پس از درخشش در جام جهاني فوتسال به تيم غيرت ازبكستان
- شكست تيم منتخب بانوان بم و سيرجان مقابل سوئد در قالب تيم ملي بانوان
- نتايج ليگ فوتبال بانوان
- اوضاع خراب چمن ورزشگاه تختي تهران
- صعود تيم ملي فوتبال به رده بيست و هفت جهان در رنكينگ فيفا
- گلايه هاي محمدرسول مظفري داوري كه به دليل سانحه رانندگي خانه نشين شده و به او رسيدگي نشده است
- تقدير مسئولان تراكتورسازي از امير قلعه نويي به خاطر انتخاب به عنوان برترين سرمربي ايراني در جهان
- صعود چونبوك موتورز با برتري مقابل اف سي سئول به فينال ليگ قهرمانان آسيا با قضاوت فغاني. ديگر فيناليست بازي‌ها العين امارات است
- لغو بازي جوانان گسترش فولاد و مهديه به دليل فراموشي هيئت فوتبال تبريز براي انتخاب داور!
- ادامه مشكلات بي پايان مالكيت باشگاه نفت تهران
- يازگشت غلامحسين پيرواني به فوتبال با قبول هدايت فجرسپاسي

درپي حوادث مسابقه پرسپوليس واستقلال خوزستان، اژدري زاده مديرعامل باشگاه فولاد به رئيس فدراسيون فوتبال نامه زده و گفته است ۱۰ درصد بيشتر از ظرفيت ورزشگاه را به هواداران استقلال نمي دهيم و در غير اين صورت اگر اتفاقي بيفتد مسئوليت آن به عهده ما نيست.

آناليز ويژه اي از عملكرد رحيم زهيوي ستاره تكنيكي خط حمله تيم فوتبال استقلال خوزستان پخش شد.

 بازي فوتبال فانتزي سايت برنامه نود بررسي شد و تيم هاي برتر فانتزي و امتيازات آنان اعلام شد.

طالقاني رئيس هيئت فوتبال استان خوزستان پس از دو روز متوالي پاسخ ندادن روي خط تلفني برنامه نود آمد و بابت اتفاقات رخ داده در بازي پرسپوليس و استقلال خوزستان عذرخواهي كرد.

رئيس هيئت فوتبال خوزستان درباره دليل اتفاقات رخ داده در ورزشگاه گفت: بعضي از تماشاگران از تصميماتي كه در بازي گرفته مي‌شود ناراحت مي‌شوند و واكنش خودشان را به اين ترتيب نشان مي دهند كه مورد تاييد ما نيست و متاسفانه اقدام به اعمالي مي كنند كه شايسته يك تماشاگر فهيم نيست.
وي در پاسخ به اين كه آيا نيروي انتظامي به اندازه كافي در ورزشگاه بود گفت: در رابطه با اينكه بايد نيروي حداكثري استفاده شود حرف شما را تاييد مي كنم و بايد از دوستان سوال كرد اين كه برنامه اي براي اين موضوع داشتند يا خير. 
طالقاني درباره اين كه اين همه سنگ از كجا وارد ورزشگاه غدير مي شود و مگر بازرسي صورت نمي گيرد گفت: اطراف ورزشگاه سنگ زياد است و مي توانند از بيرون آن را بياورند. زماني كه بازي بين دو نيمه بود افراد از ورزشگاه خارج شدند و سنگ ها را با خود به داخل آوردند و احتمالا از ديد نيروي انتظامي پوشيده بوده است. ورزشگاه گيت دارد اما اين سوالات را بايد از نيروهاي بازدارنده مطرح كنيد.
طالقاني در پاسخ به اين كه آيا عملكرد خودتان را در اين ماجرا بدون نقص مي دانيد گفت: وظايف ما چيزهاي ديگري است و تهيه زمين بازي، اسكوربرد، امكانات رسانه و از اين كارهاست كه به خوبي انجام دادم و هيچ مشكلي نداشته ايم. 
وي ادامه داد: شما گفتيد من به عنوان رئيس هيئت برتر سال گذشته انتخاب شدم كه اين طور نبوده و فقط يك جايزه به من براي مسائل فرهنگي كه در خرمشهر انجام شد داده اند.
وي در ادامه گفت: متاسفانه فاصله جدايي بين تماشاگران دو تيم وجود نداشت و اگر نيروي انتظارمي بين تماشاگران دو تيم قرار مي گرفت و فاصله ايجاد مي‌شد اين درگيري ايجاد نمي‌شد. ۲۵۰ صندلي كنده شد كه تبديل به ۵۰۰ تيغ برنده براي پرتاب و آسيب زدن شده است.
طالقاني افزود: من قبول دارم كه بايد اين پيشامدها كمتر شود ولي همه بايد دست به دست هم دهيم، هم تماشاگران كه بدانند براي اوقات فراغت به ورزشگاه آمده اند نه اين كه دست به تخريب بزنند من از اين افراد سوال دارم آيا در خانه خودشان هم وقتي هنگام تماشاي بازي عصباني مي شوند شيشه تلويزيون خودشان را مي شكنند. كانون هواداران و دستگاه هاي فرهنگي بايد روي هواداران كار كنند و آداب حضور در ورشگاه را به آنان آموزش دهيم. من به خاطر اتفااقت رخ داده از كساني كه صدمه ديدند عذرخواهي مي كنم و تاسف مي خورم و چيز بيشتري نمي توانم بگويم.
مجري برنامه نود گفت خوب است كه عذرخواهي مي كنيد اما ممكن بود كسي در اين قائله كشته شود و مشكل اينجاست كه اين رفتار ادامه دارد و طالقاني در پاسخ گفت: حرفتان درست است و من حتي در جلسه اعلام كردم كه آقاي تاج تهديد كرده اگر نيروهاي بازدارنده و استان خوزستان نمي تواند امنيت را برقرار كند ما ديگر بازي آنجا برگزار نكنيم ولي فكر مي كنم با حداكثر نيرويي كه در بازي آينده وارد مي كنند جلوي اين اقدامات را مي گيريم تا شرمنده مردم نشويم.

گزارشي از مشكلات مالي استقلال خوزستان و تهديد پورموسوي سرمربي تيم به كناره گيري در صورت حل نشدن مشكلات پخش شد.

دوربين نود بعد از چند سال به برنامه برگشت و تصاوير ارسالي جالب بينندگان به سايت برنامه نود پخش شد.

خلاصه مسابقه سپاهان ۲-۱ سياه جامگان

تصاوير زيبايي از روند آماده سازي ورزشگاه نقش جهان پخش شد كه قرار است به زودي پس از سالها بازگشايي شود.

مشكلات عجيب مالي بازيكنان سياه جامگان موضوع گزارش بعدي بود و اعضاي تيم مدعي بودند پول لازم براي اجاره محل اقامت خود را هم ندارند.

ارتباط تصويري با اميرحسين پيرواني سرمربي تيم ملي جوانان در بحرين برقرار شد كه تيمش با شكست ازبكستان و صعود به نيمه نهايي قهرماني آسيا راهي جام جهاني شد.

پيرواني سرمربي تيم جوانان گفت: ما در سيد چهارم گروهمان قرار داشتيم و تمام بازي هاي ما به همين خاطر سخت بود. دو تيم از گروه ما به جمع چهار تيم برتر و جام جهاني صعود كردند.

وي ادامه داد: ما در گروه دوم شديم و به ازبكستان خورديم كه ۱۰ دوره به جام جهاني رفته و نقاط قوت اين تيم كه كناره هايش بود را بستيم و در ضدحمله و ضربات ايستگاهي به گل رسيديم و در اين بازي به اهداف خودمان رسيديم و به جام جهاني صعود كرديم. بعد از گل دوم ديگر ازبكستان از تب و تاب افتاد و مي توانستيم گل هاي بيشتري بزنيم. گل هاي ما را رضا جعفري زد كه بازيكن سايپا است.  
پيرواني در پايان گفت: پنجشنبه ساعت ۱۶:۱۵ با عربستان بازي داريم و برنده بازي به فينال صعود مي كند. 

 

خلاصه مسابقه صبا ۰-۰ گسترش فولاد

خلاصه مسابقه پيكان ۰-۰ پديده

بررسي عملكرد لژيونرهاي فوتبال كشور در هفته گذشته در ادامه روي آنتن رفت.

داوري مسابقه سپاهان - سياه جامگان: خطاي هند منجر به گل سپاهان درست بود اما بايد داخل محوطه جريمه و پنالتي اعلام مي شد. سرنگوني مهاجم سياه جامگان در محوطه جريمه خطا بود و مدافع سپاهان با سد راه اين بازيكن مرتكب پنالتي شد كه اعلام نشد. دقيقه ۳۸ بازيكن سياه جامگان براي دومين بار در محوطه جريمه زمين خورد كه اين بار پنالتي نبود. خطاي منجر به گل سياه جامگان اشتباه بود و بازيكن سپاهان توپ را زد. 

داوري مسابقه صبا - گسترش فولاد: گل صباي قم به اشتباه آفسايد اعلام شد. كارت زرد دوم و اخراج ابطحي اشتباه و سختگيرانه بود. كارت زرد دوم و اخراج ديوسالار درست بود و با دست جلوي حمله تيم حريف را گرفت.

خشن ترين تيم هاي فصل ليگ برتر اعلام شدند كه صبا با ۱۸ كارت زرد و ۴ كارت قرمز از همه تيم ها بيشتر خشونت به خرج داده بود.

 گل هاي هفته يازدهم دسته اول فوتبال كشور پخش شد.

حواشي هفته ششم ليگ برتر فوتسال آخرين بخش گزارشي اين هفته برنامه نود بود و به دليل كمبود وقت بررسي تباني در ليگ دسته دوم به هفته آينده موكول شد.

عباسي مديرعامل باشگاه سياه جامگان روي خط تلفني آمده و اعلام كرد تيمش در بازي روز جمعه مقابل نفت تهران به ميدان خواهد رفت.
وي درباره مشكلات مالي باشگاه سياه جامگان و اعتراض بازيكنان اين تيم گفت: مردم و فوتبالي هاي ما آدم هاي زرنگي هستند و مي دانند يك سري اتفاقات چه مسائل پشت پرده اي دارد. اتفاقاتي در هفته گذشته در باشگاه ما افتاد و قبول داريم نتوانستيم به تعهدات عمل كنيم اما اين كه اين قدر سياه نمايي كنيم و قضيه تاريك جلوه داده شود مردم مي دانند از كجا آب مي خورد.
عباسي درباره اين كه در مسابقه با نفت مربي تيم چه كسي است گفت: دستياران بومي آقاي كاظمي باقي مانده اند و تيم را هدايت مي كنند. 
وي افزود: با يك سري افراد جديد صحبت كرديم و فردا هم با خداداد عزيزي جلسه داريم. ايشان قرار نيست سرمربي شود و مسئولين كلي باشگاه در حوزه فني و فوتبال را با سمت مديرفني به عهده مي گيرد و در جلسه فردا سرمربي هم انتخاب مي شود.
عباسي درباره صحبت هاي روح الله سيف الهي كه گفته خانه اجاره گرفته و پول رهن خانه را از او گرفته اند و به صاحب خانه اش نداده اند گفت: اين طور نيست و ايشان دريافتي هايي داشته است اما من نمي خواهم وارد جزييات شوم و مشكلات مالي در همه باشگاه ها هست و بازيكنان بايد بدانند باشگاه سياه جامگان ۶ سال به صورت خصوصي اداره شده و جلو آمده و امسال به دليل عمل نكردن به برخي تعهدات دچار مشكل شده است.
وي در پايان گفت: جمعه تيم ما بازي مي كند و مشكلي از اين بابت وجود ندارد.

پس از سه ساعت و ۶ دقيقه برنامه اين هفته با پخش آخرين آمار نظرسنجي ساعت ۱:۴۴ بامداد به پايان رسيد. در نهايت با شركت يك ميليون و ۲۲۴ هزار نفر، ۴۲،۶ درصد بينندگان ايجاد فرهنگ و اخلاق خانوادگي را راهكار بهبود وضعيت نامناسب ورزشگاه ها عنوان كردند.

 
برچسب ها: برنامه نود

برگشت به تلکس خبرها